Kırşehir Umut Haber Gazetesi

CHP Teşkilatı, “Atatürk, hala insanlara, uluslara, ülkelere yol gösterebiliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

CHP Teşkilatı, “Atatürk, hala insanlara, uluslara, ülkelere yol gösterebiliyor”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
10 Kasım 2020 - 12:31

CHP Kırşehir İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı’nın ortak mesajında şu ifadelere yer verildi:
“Yaşadığı dönemde emperyalist, sömürgeci, yayılmacı güçlere karşı vermiş olduğu mücadele ve zafer ile ezilen sömürülen birçok ülkeye millete umut ve yol gösterici olmuş olan Atatürk, öyle büyük bir insandı ki ölümünden bunca yıl geçmesine rağmen hala insanlara, topluluklara, uluslara, ülkelere, insanlığa yol gösterebiliyor ışık olabiliyor. Eminim ki yüzlerce yıl sonra dahi aynen günümüzdeki insanları etkileyen antik felsefeciler gibi insanları etkilemeye devam edecektir.
Atatürk’ün yaşam hikayesi bir kurgu değil bir gerçektir. Hiç kimsenin bu gerçeği değiştirme çabasının başarıya ulaşmayacağı bilinmelidir. Atatürk, elinde hemen hemen hiç imkan yokken, tüm Anadolu büyük bir umutsuzluğa düşmüş iken kendisine inananlarla beraber tarihin gördüğü en büyük örgütlenmeleri gerçekleştirmiş ve bağımsız bir şekilde yaşamamızı sağlamıştır.
Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kez daha ifade eder, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veririz.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.