Kırşehir Umut Haber Gazetesi

ÇOCUKLARI İÇİN SEYYAR HIRDAVATÇILIK YAPIYOR

20 yıldır sokaklarda kurduğu tezgâhında hırdavat ürünleri satarak
kendisine ek bir gelir kapısı açan 57 yaşında ki Hayrettin Kılıç,
tek gayesinin çocuklarını okutmak olduğunu söyledi.

ÇOCUKLARI İÇİN SEYYAR HIRDAVATÇILIK YAPIYOR
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
06 Eylül 2019 - 14:47

Şehrin farklı noktalarına kurduğu tezgâhında hırdavat ürünleri satarak çocuklarını okutmayı amaçlayan

57 yaşında ki Hayrettin Kılıç,  “zor geçiniyoruz bu işi yapayım para biriktireyim gibi bir lüksümüz yok, çünkü iş yok” ifadelerini kullandı.

20 yıldır sokaklarda kurduğu tezgâhında hırdavat ürünleri satarak kendisine ek bir gelir kapısı açan 57 yaşında ki Hayrettin Kılıç, tek gayesinin çocuklarını okutmak olduğunu söyledi.

İşlerim şuanda yok denilecek kadar az diyen Kılıç, konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yaklaşık 20 yıldır bu işi yapıyorum. Hırdavat üzerine ürünler satıyorum.

Öncesinde sigortalı olarak çalışıyordum. Orada daha işim olmayınca bu işi yapmaya başladım. Bu işe yönelmemin sebebi, işsiz bir adam için mecbur bi iş yapmak zorundaydım bende bu işi buldum. İşlerim şuanda yok denilecek kadar az. Emekliyim aynı zamanda.

Çocuklarım üniversitede okuyor, bu şekilde ayakta durmak için çalışıyorum. Emeklilik tatmin etmiyor. Mecbur bir yerlerde bir şeyler yapmak lazım. Para biriktireyim gibi bir lüksümüz yok, sadece ayakta durabilmek, evin geçimi ve çocuklarımı okutabilmek bütün gayem bu. Şehrin farklı noktalarına gidiyorum tezgâhımı kuruyorum. Talep gösteren kesim de hiç belli olmuyor. Her kesim ihtiyacına göre alıyor” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.