Kırşehir Umut Haber Gazetesi

ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ TESPİHE MERAKIM VARDI

Ülke genelinde birçok şubesi bulunan gümüş takı ve tespih satışının yapıldığı, Tespihane ilimiz Kırşehir Terme Caddesi üzerinde de şube açarak vatandaşların adeta ilgi odağı oluyor.

ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ TESPİHE MERAKIM VARDI
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
26 Eylül 2019 - 12:25

Günümüz gençlerinin fazlasıyla ilgi gösterdiği tespihler ve yüzükler Kırşehir’de bulunan vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Toplamda yurt dışında ve Ülkemiz olmak üzere 28 Şubesi bulunan Tespihhane Kırşehir’de de şube açarak vatandaşlara hizmet sunuyor.

Vatandaşın ilgisinin güzel olduğunu söyleyen Tespihane Kırşehir mağaza müdürü Aytuğ Ünlü, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;  “Burayı teyzemin oğlu açtı ve açalı 1 yıl oldu. Beklentilerimizi karşıladı. Yeni bir dükkân olmasına rağmen vatandaşlarımız tarafından tutuldu. İnternet sitesi tarafından Tespihaneden baya bir alışveriş yapılan kurumsal bir firmaydı. Halkımız içinde iyi oldu Kırşehir için böyle bir ihtiyaç vardı.

            Diye düşünüyoruz. Çocukluğumdan beri tespihe merakım vardı. Bu işe de yeni atıldım. 1 aydır falan da bu işin içerisindeyim. 8’i yurt dışında olmak üzere, 28 tane şubesi var. Kurumsal bir firmayız. Talep daha çok erkeklerde kehribar tespihlere ve gümüş yüzüklere oluyor, bayanlarda ise gümüş kolyelere oluyor. Fiyatlarımız diğer yerlere göre daha pahalı onun nedeni de, bizim gümüşlerimiz, İstanbul’dan direk gelip sıfır olarak işlenip getirilen ürünler yani piyasada ki gibi hurda ürünler değil. Mesela ben gümüş bir yüzüğümü götürüyorum satıyorum, hurda niyetine sonra onu biriktirip eritiyorlar ve işlenip tekrar yüzük imalat ediyorlar, o bir nevi 2. El yüzük gibi oluyor. Ama bizim ürünlerimiz sıfır. Dışarıya göre fiyatlarımız biraz daha yüksek olabiliyor ama kesinlikle sertifikalı ve garantili ürünler olduğu için benim tercihim dışarıdan alınması gerekiyorken kurumsal bir firmadan alıp işi daha rahat ve garantili kullanmak daha mantıklı” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.