Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Çolak, 29. Kaman Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali’ni kutladı

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, 29. Kaman Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali’ni nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Çolak, 29. Kaman Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali’ni kutladı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
09 Ekim 2020 - 17:53

“29. Kaman Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali’ne hoş geldiniz” diyen Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, mesajında şunları bildirdi:
“Bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle sadece pazar alanı kurarak kutlayacağımız festivalimiz siz değerli vatandaşlarımızın katılımı ile daha da güzel hale gelecektir. Sizden isteğimiz maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat ederek pazar alışverişinizi sorunsuz bir şekilde yaparak, hem sağlığınız için ünlü Kaman Cevizimizi tüketip hem de yerli esnafımıza katkıda bulunmanızdır.
Bu yıl pazar kurulacak yerlerimiz ise Kaman Belediyesi Zabıta Ekiplerinin kontrolünde ilçe pazar yeri ile köylü pazarı alanları olarak belirlenmiştir. Festival esnasında gördüğünüz olumsuz durumlarda Zabıta Ekiplerimize haber vermeniz önemle rica olunur. Gelecek yıl hep birlikte daha güzel bir festival yaşamamız dileği ile.”

Etkinlikler iptal edildi
Kırşehir’in Kaman İlçesi’nde yapılan Ceviz Festivali, bu sene koronavirüs salgını nedeniyle etkinliklerin iptal edildiği geçtiğimiz günlerde açıklandı.
Ceviz Festivali etkinliklerinin iptal edilmesiyle ilgili Kaman Belediyesi şu açıklamayı yapmıştı:
“Belediye Başkanlığımız tarafından Ekim ayının ilk haftalarında yapılması planlanan 29. Ceviz Kültür ve Sanat Festivalimiz; COVİD-19 virüs salgını nedeni ile iptal edilmiştir. Ancak üreticinin yetiştirdiği ürünleri tüketici ile buluşturmak, arz-talep ihtiyacını karşılamak adına 10-11 Ekim 2020 tarihlerinde Sarıuşağı Mahallesi Turgut Aslan Caddesi’nde bulunan sebze pazarında 2 gün süre ile ceviz satışı için pazar kurulacaktır.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.