Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Deniz Derin, Umut FM’de Neşet Ertaş türkülerini seslendirdi

Şarkıcı Deniz Derin, Umut FM’de Neşet Ertaş’ın Ah Yalan Dünya, Cahildim Dünyanın Rengine Kandım, Neredesin Sen?, Gönül Dağı türkülerini seslendirdi.

Deniz Derin, Umut FM’de Neşet Ertaş türkülerini seslendirdi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
28 Aralık 2020 - 12:16

Kırşehir’in en çok dinlenen radyosu Umut FM’e Şarkıcı Deniz Derin konuk oldu. Radyo Programcısı Hakan Fatih Mert’in programında sanatçıları ağırlamaya devam ediyor.
Mert, Şarkıcı Deniz Derin’i canlı stüdyo konuğu olarak ağırladı. Derin programda Neşet Ertaş’ın Ah Yalan Dünya, Cahildim Dünyanın Rengine Kandım, Neredesin Sen?, Gönül Dağı türkülerini seslendirdi.
“Kırşehir Umut FM dinleyicilerine kucak dolusu sevgiler” diyerek programa başlayan Sanatçı Deniz Derin, “Deli dolu, neşeli heyecanlı, sevecen, sempatik bir o kadar da çılgın bir karakterim. İlk albümüm ‘Güle güle’ ve ‘Hep bi denedim.’ ‘Hep bi denedim’in söz ve müziği bana ait. İlk yazdığım şarkıdır. 2. albümüm de ‘Yüreğim Rehin’. Burada Naşide Hanım’ın şarkısını aldık. Naşide Hanım’a Allah rahmet eylesin. Bu albümde benim bir şarkım var. ‘İki kelime’. Bu benim kendi bestem. Daha sonra Aftos’u yaptık. El Olurum’u yaptık. El Olurum fantezi bir şarkı. Bu şarkı da çok yoğun bir duygu yoğunluğu yaşadım. Şarkının söz ve müziğini Beril Tanrıverdi’ye ait. Ben hiçbir şarkının boşuna yazıldığını zannetmiyorum. Her şarkının mutlaka bir hikayesi var. Ben lay lay lom şarkıları sevmiyorum. Ben daha çok Neşet Baba gibi yoğun gümbür gümbür türküleri seviyorum. Neşet Ertaş’ın Ah Yalan Dünya türküsünü çok seviyorum ve her sahnemde yer veririm. Neşet Ertaş’ın bir diğer çok sevdiğim türküsü Cahildim Dünyanın Rengine Kandım’dır. Benim sevdiğim bir diğer türküsü de Gönül Dağı’dır. Neredesin Sen Türküsü’nün de ben de yeri farklıdır. Neşet Ertaş’ın mütevaziliği, insanlığı, kalbinin güzelliği farklıydı” dedi.
Sanatçı Derin, sözlerine şu ifadelerle son verdi:
“Kırşehir Umut FM Ailesi’ne yayınınıza katılmamı sağlayan bu nazik davetiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ve bu yayın aracılığıyla ulaştığımız pandemi sürecinde kıymetli vakitlerini bize ayıran tüm dinleyicilerimize selam gönderiyorum ve teşekkür ediyorum. Bunun haricinde ülkemizin şehirlerinde yaşanan doğal afet, başta İzmir ve Antalya olmak üzere geçmiş olsun dileklerini iletmek istiyorum. Pandemi sürecinin bir an önce bitmesini istiyorum. Sahnelere dönmek istiyorum. Şarkı söylemek istiyorum. Benim gibi bir çok sanatçı arkadaşım enstrüman çalan arkadaşım tüm sektörlerde olduğu gibi müzik camiasını da etkilediği için bir an önce hayatımız normale dönsün. İnstagram, twitter ve facebook denizderinoffical’dan dinleyicilerimizin güzel yorumlarını naçizane yanımızda olmalarını, manevi anlamda desteklerini bekliyorum.”

Program sonunda Hakan Fatih Mert, Sanatçı Derin Deniz’e programa katıldığı için teşekkürlerini ileterek Kırşehir’i ve türkülerini tanıtan kitap, CD ve çiçek taktim etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.