Kırşehir Umut Haber Gazetesi

DEVA Partisi, Gazetemizi ziyaret etti

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey ve Yönetimi, Kırşehir Umut Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Can Uğurlu’yu ziyaret etti.

DEVA Partisi, Gazetemizi ziyaret etti
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
13 Kasım 2020 - 13:39

Gerçekleşen ziyarete, DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, Teşkilat İşleri Başkanı Sıttık Türkyılmaz, İl Sekreteri Ali Haydar Altunsaray, Kadın Politikaları Başkanı Gizem Doğan, Gençlik Politikaları Başkanı Yusuf Taşdemir, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Başkanı Deniz Kaya katıldı.
Ziyarette Demokrasi ve Atılım Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, Kırşehir Umut Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Can Uğurlu ile gündeme dair konuları, DEVA Partisi’nin amaç ve ilkeleri, Kırşehir’deki yerel basının sorunları, ülkemizdeki sorunlar konuşuldu.
DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, “Demokrasi ve Atılım Partisi’nin amacı kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir. Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma, toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalacaktır” dedi.
“Genel Başkanımız Ali Babacan’a Kırşehir’de ilgi yüksekti”
DEVA Partisi Kırşehir Teşkilatı olarak çalışmalarına hızla devam ettiklerini söyleyen DEVA Partisi İl Başkanı Atabey, Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Kırşehir ziyareti ve izlenimleri hakkında da şu açıklamayı yaptı:
“Kırşehir, Anadolu şehri olduğu için Genel Başkanımızın da memleketine yakın bir yer olduğu için Genel Başkanımıza ilgi çok yüksekti. Kongre sonrasında esnaf ziyaretleri için Terme Caddesi’nden başladık. Orada bulunan gençler bizim yolumuzu çevirdi. ‘Sayın Başkanım biz tweet atarken korkuyoruz. Siz eğer iktidara geldiğinizde neler yapabileceksiniz bizler yine korkacak mıyız yoksa düşüncelerimizi rahat bir şekilde ifade edebilecek miyiz?’ diye soru sordular. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, gençlerin sorusundan sonra çıktığı her platformda bunu dile getirdi. Genel Başkanımız gelmeden önce olumlu tepkiler vardı yine ama başkanımız geldikten sonra bu olumlu tepkiler daha çok artmaya başladı. Yolumuzu çevirip ‘Ümit Sizsiniz’ diyenler oldu. Vatandaşlarımız korkuyoruz, konuşamıyoruz eğer sizler gelirseniz bizler korkularımızı aşacağız diyen esnaflarımız vardı. Genel Başkanımız halkımız için bir umut kaynağı. Bu umut olmasının sebebi de Genel Başkanımızın geçmişinden kaynaklı. Geçmişinin temiz olmasından kaynaklı. Hiçbir şaibeye karışmamış olmasından kaynaklı. Bu sebeple de Genel Başkanımıza olan ilgi de her geçen gün daha artarak devam ediyor.”
“Kişilerin gelişmesi değil ama mevcut sistemin değişmesi gerekiyor” diyen DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, “Merkez Bankası maliye politikalarıyla ilgili bizim Genel Başkanımız ve Genel Başkanlık Kurulu’nun çözüm önerilerini şimdi artık biraz daha dikkate alınmaya başlanıyor. Genel Başkanımızın haklılığını da ilerleyen dönemlerde göreceğiz. Partimize Kırşehir İl Başkanlığı’na her gün 10 vatandaşımız üye kaydı yapmaya geliyorlar. Bizler hepsinin isimlerini iletişim bilgilerini alıyoruz. Şuan üye kaydı yapmıyoruz bir kaç gün sonra başlayacağız. Genel Merkez tarafından sistemin açılmasını bekliyoruz. Partimize ilgi ve alaka o kadar fazla ki geçtiğimiz günlerde parti binamıza iki tane üniversiteli arkadaşımız geldiler. İsimlerini de vermek istemediler. Bizler sizleri destekliyoruz fakat ismimizin açıklanmasından korkuyoruz deyip biriktirdikleri harçlıklarından 100 TL kadar olan tutarı bizlere bağışlamak istediler. İşte görüyorsunuz değil mi bizler bu yüreği güzel genç kardeşlerimizle kazanacağız” diye konuştu.
Gerçekleşen ziyarette Kırşehir Umut Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Can Uğurlu ise DEVA Partisi İl Başkanı Metin Atabey ve Yönetimine ziyaretlerinden dolayı hayırlı olsun dileklerini ileterek teşekkür etti.
Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.