Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Doğan, “Cumhuriyetimizi ilelebet korumak hepimizin asli görevidir”

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlama mesajında “Cumhuriyetimizi ilelebet korumak hepimizin asli görevidir” dedi.

Doğan, “Cumhuriyetimizi ilelebet korumak hepimizin asli görevidir”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Ekim 2020 - 12:28

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlama mesajı yayınlayan Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, şunları dile getirdi:
“Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923 tarihinde, kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz 97 yaşındadır. Yüzbinlerce şehit verilerek yakılan bu bağımsızlık ateşini koruyacak ve yaşatacak olanda bizleriz. Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’ sözü buna en iyi örnek olmaktadır ve olmaya da devam edecektir.
Tüm vatandaşlarımızın eşit ve özgür olması temeline dayanan Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak hepimizin asli görevidir. Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emanetidir.
Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Kırşehir Türk Ocağı Şubesi olarak tüm milletimizin Cumhuriyetimizin kuruluşun 97. yıldönümünde, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eder, daha nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı temenni eder saygılar sunarım. Ne mutlu Türküm diyene.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.