Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Dosya hazırladılar, il başkanlarına teslim ettiler

Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırbuğa ve Yönetimi, Eğitim Alanında Şehrimizde-Ülkemizde Yaşanan Sorunlar ve Eğitim Çalışanlarının Beklentileri adlı dosya hazırlayarak 4 siyasi partinin il başkanlarına verdiler.

Dosya hazırladılar, il başkanlarına teslim ettiler
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
05 Şubat 2021 - 14:00

Eğitim Alanında Şehrimizde-Ülkemizde Yaşanan Sorunlar ve Eğitim Çalışanlarının Beklentileri Dosyası hakkında Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırbuğa, açıklamalarda bulundu. Kırbuğa, açıklamasında şunları ifade etti:

“Değerli basın mensupları, Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir Temsilciliği olarak öğretmenler ve eğitim çalışanların görüşlerini alarak hazırladığımız ‘Eğitim Alanında Şehrimizde-Ülkemizde Yaşanan Sorunlar ve Eğitim Çalışanlarının Beklentileri’ isimli dosyamızı tamamlayarak, mecliste grubu bulunan 4 siyasi partinin il başkanlıklarına teslim ettik.

Birçok sorunu dile getirdiler

Yıllardır eğitim camiası içerisinde birike gelen bu sorunlar çoğalmış ve içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Bu çoğalan ve biriken konular beraberinde hakkaniyetsiz ve adaletsiz uygulamaların da doğmasına sebep olmuştur. Özellikle atama ve yer değiştirme, meslek kanunu, sözleşmeli öğretmenlik, aday öğretmenlik, toplu sözleşme, vergi dilimi, 3600 ek gösterge…vb daha bir çok sorunu bu dosya aracılığı ile hem iktidar, hem de muhalefet partilerine çözüm bulmaları için sunduk. Eğitim çalışanları dosyada sunduğumuz sorunlarına somut ve gerçekçi söylemler duymak istiyor. Bunun için de siyasetteki bütün dinamikleri eğitim çalışanlarının sorunlarına eğilmeye davet ediyoruz.

Yukarı da saydığımız ve sayamadığımız eğim çalışanlarının sorunlarını zaman içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’na sürekli ilettik. Her bakan değiştiğinde sorunlar için yeni adımlar atılacağı ümidini hiç kaybetmedik. Fakat geldiğimiz nokta da dile getirdiğimiz sorunlara çözüm üretilmediği gibi, başka yeni sorunların doğmasın da zemin oluşturuldu.

Bu yüzden; bütün siyasi partilere eşit mesafede sendikacılık yapan ve bütün siyasi partilerin kapısını çalarak eğitim çalışanlarının sorunlarını anlatabilen tek sendika olan Anadolu Eğitim Sendikası olarak biz üzerimize düşeni yaptık. Hiçbir görüş ayrılığı içerisine girmeden, eğitim alanın da çalışan herkesin, adalet ve hakkaniyet ölçüsü içerinde, bizlere iletmiş oldukları sorunlarını siyasi partilere ilettik. Şimdi söz, bu sorunlara çözüm üretecek olan siyasi partilerde. Eğitimciler olarak seçimden seçime bizleri avutan söylemler yerine, artık somut eylemler ve yerine getirilen sözler duymak istiyoruz.” FAHRETTİN TOKER

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.