Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Eğitimin son aşaması gerçekleştirildi

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından Kırşehir Belediyesi Personellerine verilen eğimin sonuncusu 9 Şubat Salı günü gerçekleştirildi.

Eğitimin son aşaması gerçekleştirildi
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
12 Şubat 2021 - 13:56

Kırşehir AFAD Müdürlüğü’nce Kırşehir Belediye Başkanlığı Personellerine afet farkındalık eğitimi verildi.

 Belediye Başkanlığı Personellerine yönelik olarak gerçekleştirilen afet farkındalık eğitimlerinin 3. ve son aşaması 09 Şubat Salı günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın talimatları ile tüm Türkiye de eğitim seferberliği başlatıldı.

2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı sloganıyla başlayan eğitimlerimiz, ilimiz genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar, STK’lar ve muhtarların da katılımı ile devam ediyor.

2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında sürdürülen afet farkındalık eğitimleri ile Bireyden başlayarak toplumun tüm kesimine, afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, bireylerde farkındalık yaratmak,   bireylerle yaşadıkları mekânlarda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, bireylerin afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, alınabilecek temel önlemleri paylaşmak amaçlanmaktadır.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.