Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Ekicioğlu, “Medrese Mahallemize çevreye duyarlı çöp konteynırlarını yerleştiriyoruz”

Medrese Mahallesi’nde çevreye duyarlı çöp konteynırı uygulamasına geçildi.

Ekicioğlu, “Medrese Mahallemize çevreye duyarlı çöp konteynırlarını yerleştiriyoruz”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
14 Ekim 2020 - 17:19

Kırşehir Belediyesi daha temiz ve yaşanılabilir bir Kırşehir için temizlik hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. 
Kırşehir’in çağdaş görünümüne yakışan çevreye duyarlı çöp konteynırları, mahallelere estetik bir görünüm kazandırıyor. Daha önce Aşıkpaşa Mahallesi’ne yerleştirilen çevreye duyarlı çöp konteynırları şimdi de Medrese Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların hizmetine sunuldu.
Çevreye duyarlı çöp konteynırlarının yerleştirilmesi hakkında açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Geçtiğimiz günlerde Aşıkpaşa Mahallemiz’de başlatmış olduğumuz çevreye duyarlı çöp konteynırı uygulamasını yıllarca çöplerin poşet ile bırakıldığı  Medrese Mahallemiz’de de uygulamaya geçirerek, Medrese Mahallemize çevreye duyarlı çöp konteynırlarını yerleştiriyoruz.
Çöplerin poşet ile bırakılıp toplanması hem temizlik ve hijyen açısından hem de görünüm açısından sıkıntılı bir durum oluşturuyordu. Hemşehrilerimiz de çöp konteynırı uygulamasından gayet memnun durumda. Şehrimizin daha temiz olması ve daha modern bir görünüme kavuşması için çevreye duyarlı çöp konteynırı uygulamasını sıralı bir şekilde bütün mahallelerimizde uygulamaya geçireceğiz. Özellikle pandemi sürecinde çevreye ve temizliğe daha da fazla hassas olmamız gerekiyor. Bu konuda hemşehrilerimin de bu hassasiyeti göstermeyen vatandaşlarımızı uyarmalarını ve özellikle çöplerini konteynır dışına atan kişileri Belediyemize bildirmelerini istiyorum. Daha temiz ve güzel bir Kırşehir için çalışmalarımız artarak devam edecek’’ dedi.
Önümüzdeki süreç itibariyle Kırşehir’in bütün mahallelerine yerleştirilecek olan çevreye duyarlı çöp konteynırları belirli periyodlar çerçevesinde yıkanıp dezenfekte edilerek hijyenik halde vatandaşın hizmetine sunuluyor. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.