Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Eş zamanlı motosiklet ve motorlu bisiklet denetimi yapıldı

Kırşehir’de ve diğer illerde eş zamanlı olarak motosiklet ve motorlu bisiklet denetimi gerçekleştirildi.

Eş zamanlı motosiklet ve motorlu bisiklet denetimi yapıldı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
14 Kasım 2020 - 12:45

Ülkemizde son yıllarda motosiklet ve motorlu bisiklet sayısı ile kullanımı hızla artmakta olup, özellikle pandeminin görülmeye başlandığı 2020 yılı Mart ayından itibaren bu oran daha da yükseldiğini bildiren Emniyet Genel Müdürlüğü, “Bu araçların tescil edilen araç sayısının yüzde 14,6’sını teşkil etmesine rağmen, 2020 yılının ilk on aylık zaman diliminde toplam kazaya karışan araçların yüzde 18,8’ini bu tür taşıtların oluşturduğu, trafik kazası neticesindeki toplam can kayıplarında ilk 10 aylık dönemde yüzde 12,5 azalma sağlanmasına rağmen motosiklet/motorlu bisikletlerin karıştığı kazalardaki can kayıplarının geçen yılın aynı döneminde göre yüzde 4,8 oranında arttığı tespit edildi.
Motosikletlerin karışmış olduğu kazaların önlenerek, sürücülerinin ve yolcularının trafik güvenliğini arttırmak amacıyla 07-11 Kasım 2020 tarihlerinde motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi” açıklamasını yaptı.
Kırşehir’de ve diğer illerde yapılan denetimlerde 48 bin 325 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü denetlendi. Uygulama kapsamında 4 bin 233 sürücü/yolcunun koruma başlığı kullanmadığı, bin 653 sürücünün sürücü belgesiz motosiklet ve motorlu bisiklet kullandığı, 216 motosiklet ve motorlu bisikletin tescil belgesi ve plakasının uygun durumda bulunmadığı, 727 motosikletin geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortasının olmadığı tespit edildiğini bildiren Emniyet Genel Müdürlüğü, “Bin 464 motosiklet ve motorlu bisiklet trafikten men edildi. 49 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. Toplamda 12 bin 74 cezai işlem uygulandı. Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için trafik kurallarına uymaları hatırlatılır, denetimlerin devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.