Kırşehir Umut Haber Gazetesi

ESNAF KESİN ÇÖZÜM İSTİYOR!..

GEÇTİĞİMİZ günlerde 3-4 gün arayla aniden bastıran yağışlı havanın etkisi altında kalan Kırşehirliler, yağış sonrası gördükleri zararın çözüme kavuşturulmasını istiyorlar.

ESNAF KESİN ÇÖZÜM İSTİYOR!..
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
20 Ağustos 2019 - 13:29

GEÇTİĞİMİZ günlerde 3-4 gün arayla aniden bastıran yağışlı havanın etkisi altında kalan Kırşehirliler, yağış sonrası gördükleri zararın çözüme kavuşturulmasını istiyorlar.

Geçtiğimiz günlerde aniden bastıran ve uzun süre devam eden yağmurlu hava Kırşehirlilere ve Kırşehir esnafına zor anlar yaşattı.

Bir çok yerde büyük miktarlarda hasarlar meydana gelirken bir çok iş yeri de sel suları altında kaldı.

Terme Caddesi Hukukçular Apartmanı Pasajı esnafları ve cadde esnafları da yağmur felaketinden kaçamayarak büyük bir zararın eşiğine geldiler.

Her yağmur sonrası Terme Caddesi Hukukçular Apartmanı Pasajı’nın etkilendiğini söyleyen esnaflar Kırşehir Umut Haber’e konuştular;

“Bizler buralarda yıllardır esnaflık yapıyoruz. Yağan her yağmur sonrası pasaj içerisine sular birikiyor ve bu suları kendi imkanlarımızla temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Belediyeye bir çok defa şikayette bulunduk. Buraya kesin bir çözüm bulun diye ama kimse sesimize kulak vermiyor. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur sonrası pasajımız esnafları ve cadde esnafları dahil 12 dükkan sel yağmurları altında kaldı. Mobilyalarımız ıslandığından şişti ve dükkanlarımızda aşırı kokular meydana geldi. O günden sonra Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu bir çok esnafı ziyaret etti duyumları aldık fakat bizim buraya ne gelen oldu ne giden.

Aşırı yağmurun yağdığını gün belediyeyi aradığımızda telefona bakan bile olmadı. Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu ise dükkanlarımızın önünden geçti fakat hiçbir şekilde arkadaşlar zararınız nedir son durum hakkında bilgiler alalım veya sizlere her türlü desteklerimizi sunacağız gibi ifadelerde bulunmadılar. Kapımızın önünden geçip gittiler.

Bizler her yağmur sonrası bu olayları yaşamak istemiyoruz. Lütfen sesimize kulak verin ve bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturun” ifadelerini kullandılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.