Kırşehir Umut Haber Gazetesi

ESNAF KİRAYI ÖDEMEKTE GÜÇLÜK ÇEKİYOR

Kırşehir Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Geçmiş dönemde yaşadığımız Dolar ve Euro üzerindeki artışlar yüzünden petrole ve doğal olarak her şeye zam gelmek durumundadır. Ne hikmetse ihaleler yapılırken dolar üzerinden ihaleler yapılmaktadır. Bizim buradan ricamız şu ki ülke ekonomisi ve ilimiz ekonomisinin ayakta kalabilmesi için dolar üzerinden kiraların Türk parasına çevrilmesi arzu ediyoruz.

ESNAF KİRAYI ÖDEMEKTE GÜÇLÜK ÇEKİYOR
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
27 Haziran 2019 - 10:55

Kırşehir Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Geçmiş dönemde yaşadığımız Dolar ve Euro üzerindeki artışlar yüzünden petrole ve doğal olarak her şeye zam gelmek durumundadır. Ne hikmetse ihaleler yapılırken dolar üzerinden ihaleler yapılmaktadır. Bizim buradan ricamız şu ki ülke ekonomisi ve ilimiz ekonomisinin ayakta kalabilmesi için dolar üzerinden kiraların Türk parasına çevrilmesi arzu ediyoruz. İlimizde en büyük sıkıntılarından bir tanesi çarşının belli bir kesimde sıkışması itibariyle dışarıya açılması için belediyemiz yetkililerinin çeşitli mahallelerde açılacak dükkanlara müsaade ederken biraz daha müsamahalı davranarak şehir merkezinin dışına çıkmaları konusunda vatandaşın ve dükkan açacak insanların teşvik edilmesi konusunda çalışmalar yapılmasını arzu ediyoruz. Mevcut caddeye sıkışan ticari alanın son dönemde yaşadığımız ve alt yapı konusunda yaşadığımız sıkıntılar var. Halen daha ülkemizin çektiği sıkıntıyı ilimizde çekmektedir. Bunu her şeye dayandırmak mümkün değildir. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Biz ticaret erbabının yapacağı işler konusunda kendilerinden rica ediyoruz. Bunun yapılması içinde çaba sarf edilmesini istiyoruz.”

EANAF ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Kırşehir’de faaliyet gösteren esnafların maddi anlamda çok zor durumda olduklarını be lirten Kerimoğlu, , “Hepimiz bitme noktasına geldik. En kısa sürede çare aranmalıdır. Ülke genelindeki ekonomik gelişmeler karşısında sıkıntılı günler yaşamaya başlayan Kırşehir’deki küçük esnaflar, kepenk kapatma ile karşı karşıya. Esnaflar, bu duruma bir an önce çözüm yolu bulunması gerekmektedir. Artık siftah yapmadan dükkanımızı kapatma noktasına geldik. Satış yapamayan esnaf arkadaşlarımızın sayısı giderek artıyor. Kepenk kapatanların sayısı artarken, Kırşehir’i terk ederek buralardan göçenler de var. Büyük marketlerin sayılarının artması, kredi kartı çılgınlığı, mevsim şartları ve gurbetçilerin eskisi gibi Kırşehir’e gelerek alış-veriş yapmamaları da bizim bitme noktasına götürmektedir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.