Kırşehir Umut Haber Gazetesi

GAZETECİLİK ZOR VE MEŞAKATLİ BİR GÖREV

Kırşehir Umut Medya Grubu Ahi Yurdu Gazetesi çalışanları dün Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak ve yönetimini ziyaret etti.

GAZETECİLİK ZOR VE MEŞAKATLİ BİR GÖREV
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
27 Haziran 2019 - 11:23

Kırşehir Umut Medya Grubu Ahi Yurdu Gazetesi  çalışanları  dün Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak ve yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Parlak, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. İlimizde  bulunan ve yayın hayatına devam eden Ahi Yurdu Gazetesi bunlardan bir tanesi, çalışanlarını kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başkan Parlak daha sonra dernek hakkında bilgiler vererek şunları söyledi, “5 yıl önce Kıbrıs Türkünün malını, canını, namusunu korumak, Kıbrıs Türklerinin yok olmalarını önlemek ve işgalcilere karşı gereken mücadeleyi göstermek üzere 20 Temmuz 1974 yılında 37 bin 500 vatan evladı Kıbrıs Harekatı’na katıldı. Bir kısmı şehit olurken geriye kalanlar da Kıbrıs Gazileri olarak hayatlarına devam ettiler. Bugün de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nin vermiş olduğu madalyaların tevcih töreninde gazilerimizle bir aradayız. Bu madalyalar gazilerimizin onurudur, şerefidir, göğüslerinde gururla taşıyacaklardır. Bu ülkede yaşayan herkesin yeri geldiğinde vatanı, milleti, bayrağı uğruna gözünü kırpmadan can vermeye hazır olduğunu biliyoruz. Gazilerimize sağlıklı, mutlu hayatlar diliyor, vefat eden bütün Kıbrıs gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi. Sohbet esnasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Ahi Yurdu gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Can Uğurlu Başkan Parlak’a Böyle kutsal bir görevin zorluğunun ne kadar zor ve bir o kadar da meşakkatli görev olduğunu söyleyerek tebrik etti. Ziyaret sonrası   Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak, Ahi Yurdu gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Can Uğurlu’ya Muharip Gaziler derneğini simgeleyen bir filama taktim etti. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.