Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

GAZETEMİZ AHİ YURDUN’DAN FARUK ŞAHİN’E ZİYARET

‘AHİ Yurdu Kırşehir Gazetesi’nin ziyaretler kapsamında Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin’i makamında ziyaret ettik

GAZETEMİZ AHİ YURDUN’DAN FARUK ŞAHİN’E ZİYARET
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
29 Temmuz 2019 - 3:15

‘AHİ Yurdu Kırşehir Gazetesi’nin ziyaretler kapsamında Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin’i makamında ziyaret ettik

Ziyarette gündeme dair konular konuşuldu. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbette İl Müdürü Şahin herkesi spor yapmaya davet etti. Şahin yaptığı açıklamada;  “Göreve geldiğimiz günden bu yana belirli bir plan ve program yaptık. İlk geçiş döneminde sıkıntılar yaşadık ve o sıkıntıları atlattık. Eksiklerimiz neler? Nelere ihtiyacımız var? Hem fiziksel hem kadro manasında çalışmalar yaptıktan sonra işe koyulduk” dedi.  Aktiflik sporcu sayısında kayda değer bir gelişme var bunu sayısal ve veri olarak değil bu sayıların artması için ne gerekiyor sa elimizden geleni yapıyoruz. Yaz mevsimi dolayısıyla    Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, faaliyetlerini sürdürüyor. Halka açık olanyüzme havuzunda bay-bayan gruplar bulunmakta Vatandaşlarımızın Kırşehir Gençlik Merkezi’ne gelerek burayı tanımalarını istiyorum. Devletin kontrolündeki merkezde önemli hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Kırşehir gençlerine bir nebze olsun katkıda bulununsak kendimizi mutlu sayarız. Kaman Hirfanlı Kampı’nda da dönemler halinde gençlerimiz yararlanmaktadır. 14-29 yaş grubundaki şuan 5. Dönem gençlerin yararlandığı faaliyetler yaz boyunca devam edecek ve 12 dönem misafirler ağırlanacak. Kırşehir Gençlik Merkezi için önemli projelerimiz var. Kısa zamanda bu projeleri hayata geçirmek istiyoruz.”

 AMACIMIZ GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRMEK

 Gençlik Merkezi Müdürü Faruk Şahin, hedeflerinin Kırşehir’deki gençleri spora yönlendirmek olduğunu ifade ederek, gençleri kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan kurtarıp ildeki sportif tesisler ve kurslardan en iyi şekilde yararlandırarak; sporla ilgilenen kaliteli, bilinçli, verimli ve bilinçli bir gençlik yaratmak çabasındayız”   Hedefinin; görev, amaç ve sorumlulukları içerisinde yer alan sporu her yaştaki insanlara yayarak onlara sağlıklı bir yaşam sunmak olduğunu belirten Gençlik Merkezi Müdürü Faruk Şahin, “İl müdürlüğümüzün katkılarıyla kısa sürede eksiklikleri tamamlayarak devletimizin ilimize yaptığı milyonlarca liralık bu yatırımdan halkımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde istifade edebilmelerini sağlayacak duruma geldik. Kırşehir’de gençlerimizi bu spor kompleksimizden faydalanmaya davet ediyoruz. Gençlerimiz boş zamanlarını kahvehanelerde ve kötü alışkanlıklar içinde geçirmektense gelsinler burada sportif ve sosyal imkânlarımızdan istifade etsinler” çağrısında bulundu. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, yaz gençlik kamplarıyla Hirfanlı’da farklı kültürleri bir araya getirip kaynaştırdıklarını ifade etti.
Şahin yaptığı açıklamada: “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2019 Yaz Gençlik Kampları kapsamlı bir programla bilindiği üzere başlamıştı. Gençlerin kardeşlik duygularını pekiştirdiği kamplara 81 ilden 140 bin başvuru yapılırken ilk dönem kampı bin 185 kişilik kadrosuyla yaza merhaba dedi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 3 bin kişi gençlerin buluşma adresi oldu. 2019 Yaz Gençlik Kampları 12-15 yaş arası deniz ve 16-22 yaş arası, doğa kampı olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenleniyor 24-30 Haziran tarihleri arasında ilk dönemi gerçekleştirilen kamplara, 10 ayrı dönem şeklinde  Eylül’e kadar devam edecek açıklamasında bulundu.
Farklı kültürlerin buluşarak kaynaştığını belirten İl Müdürü Şahin, “Yaz Gençlik Kampları’nda 300’e yakın personel hizmet vermekte Kırşehir gençlerinin yanı sıra ülkemiz gençlerinin heyecan dolu bir macera yaşama fırsatı bulacağı doğa ve deniz kampları yapıldı. Ücretsiz olarak düzenlenen ve tüm masrafları Gençlik Spor Bakanlığı tarafından karşılanan doğa ve deniz kampları dönemler halinde gerçekleştirildi. Kırşehir’de de Kaman Hirfanlı Gençlik Kampı ve İzcilik Eğitim Merkezi 24 Haziran’da yapılan törenin ardından bu yıl ilk konuklarını ağırladı” ifadesini kullandı.
Şahin açıklamasına şöyle devam etti:
“Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2013 yılında yapımına başlanan Hirfanlı Gençlik kampı ve İzcilik Eğitim Merkezi dokuz ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı ve hizmete girdi. İki katlı, toplam 25 odadan oluşan, idare binası, nizamiyesi, anfi tiyatrosu, 39 adet bungalov evi ve 300 kişilik yemekhanesi ve spor tesisleri ile Hirfanlı Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nin bölgemize ekonomik anlamda hareket katması hedeflenirken, Hirfanlı Kamp Merkezi, farklı kültürleri de ağırladı.

Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampı’nın kapasitesi iki katından fazlasına çıkarılarak, daha çok genci ağırlaması sağlanacak.

Kaman Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü EmreFaruk şahin sözlerine şöyle devam etti:  “Yaz ve kış kamplarında binlerce gencin sportif, kültürel ve değerler eğitimi aldığını ifade eden Aslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da burayı ziyaret ederek incelemede bulunduğunu, bazı eksiklerin giderilmesi için proje sunduklarını belirtti. Doğa ile iç içe olan bu tesisin kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldı

“Bakanımıza sunduğumuz çok amaçlı salon, portatif havuz ve 52 lojmanın bakımı ve onarımı ile ilgili istediğimiz ödeneğe olumlu bakıldı. Biz de buna istinaden ödenek yazımızı Spor Toto Genel Müdürlüğüne yazdık. İstediğimiz ödeneği alamadık ama eksik kalan kısmı da Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından ödeneceğine dair taahhüdümüzü de yine Bakanlığımıza bildirdik. Bize sunulan 4 milyon liralık ödenek var. Eksik kalan kısmı da inşallah bu şekilde kapatacağız. Mevcut 52 lojmanın da bakımını ve tamiratını yaptıktan sonra kamp kapasitemiz 312’den 750’ye ulaştı. Bu sayede daha fazla gence hizmet vereceğiz.”

DEĞİŞİK BRANŞLARDA YAZ SPOR OKULLARI DEVAM EDİYOR

Kırşehir Geçlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından, 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Yaz Spor Okullarının devam ettiğini hatırlattı.

Şahin, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri ile Engelliler İl Spor Merkezleri, bilindiği adıyla Yaz Spor Okulları tüm hızı ile devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor. Bu amaç doğrultusunda Bakanlığımız 81 ilde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor. Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Bu kapsamda, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) 25 branşta binlerce çocuk ve gencimizin faydalanacağı merkezlerdir.

İl Spor Merkezleri; Çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkı sunmaktır.  Yaz tatillerinde boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, Ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmaktır. Bu sayede güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan İl Spor Merkezlerinde alanında tecrübeli ve deneyimli antrenörler nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir.

İlimizde 05-18 Yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik eğitimler arasında bu sene ilk kez açmış olduğumuz Bisiklet, Geleneksel Okçuluk ve Wushu kurslarımızın yanı sıra, Atletizm, Badminton, Basketbol, Boks, Cimnastik, Engelliler, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Judo, Kick Boks, Muay Thai, Masa Tenisi, Okçuluk, Pilates, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Yüzme (Ücretli) olmak üzere 25 branşta ücretsiz olarak açılan İl Spor Merkezleri ne şuana kadar 7600 öğrencimiz kayıt yaptırmıştır” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.