Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Göçen, “29 Ekim, Atatürk’ün milletine armağan ettiği en büyük bayramdır”

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Göçen, “29 Ekim, Atatürk’ün milletine armağan ettiği en büyük bayramdır”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
28 Ekim 2020 - 17:28

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, mesajında şunları ifade etti:
“Değerli Kırşehirliler, milli ve dini bayramlarımız ülkemizin bütünlüğünün, toplumumuzun birlikteliğinin coşkuyla kutlandığı maneviyatı bol olan günlerimizdir. Milli bayramlarımız bu vatan uğruna en değerli varlıklarını geride bırakarak canlarını, gözlerini kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir kez daha minnetle yâd edildiği günlerdir.
29 Ekim, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletine armağan ettiği en büyük bayramdır. Çünkü o gün yönetim şekillerinin en güzeli olan Cumhuriyetin ilan edilmiştir. Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. kuruluş yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Bayramımız aziz milletimize kutlu olsun.  
Cumhuriyet, bugün devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kaderine hükmettiği, hür iradesiyle seçtiği temsilcileri vasıtasıyla egemenlik hakkını kullandığı en güzel devlet ve hükümet şeklidir.
Türkiye Cumhuriyeti, her şeyini kaybetmiş olan aziz milletimizin bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Atatürk Onuncu Yıl Nutku’nda ‘Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk Kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bundaki muvaffakiyeti Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârâne yürümesine borçluyuz” diye veciz bir şekilde ifade etmiştir. Ardından ‘“Yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanın en mâmur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız’ diyerek milletimizin çağdaş dünyada ulaşması arzulanan milli hedefi işaret etmiştir.
Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, kendine gösterilen hedef gereği, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve inkılâplarına her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Buna inancımız tamdır. 
Değerli Kırşehirliler, şunu da önemle belirtmeliyim ki, Cumhuriyetimizin 97. yılını kutladığımız bu günlerde, İYİ Parti olarak geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok önem vermekteyiz.
Bu vesileyle vatanın birliği, bütünlüğü ve selameti için göğüslerini siper eden başta ordumuza ve güvenlik güçlerimize minnet ve şükranlarımı arz ederim. Ayrıca yine milletimizin sağlığını koruma yolunda kendi canlarını tehlikeye atmaktan çekinmeyen sağlık ordumuza da şükranlarımı sunar, bu yolda üstün başarılar dilerim.
Ayrıca kardeş devlet Azerbaycan’ın haklı davasını desteklediğimizi; Karabağ’a şanlı Türk bayrağı çekilip, o topraklarda yaşayan kardeşlerimiz Ermeni zulmünden kurtuluncaya kadar yanlarında olduğumuzu, istenen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim.
Bu coşkun duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun kahraman silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularla kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!…”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.