Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Göçen, “Son derece yanlış ve hatalı karardır”

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, eski valilik binasının Kredi Yurtlar Kurumu’na devredilmesi hakkında basın açıklaması yaparak, “Son derece yanlış ve hatalı karardır” dedi.

Göçen, “Son derece yanlış ve hatalı karardır”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
17 Ekim 2020 - 16:59

Eski valilik binasının yeri Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredildi. İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.
“Kırşehir’ in ilk mebuslarından Müfit Hoca’nın oğlu İçişleri, Maliye ve Turizm Bakanlıkları görevinde bulunan Kırşehir Milletvekilimiz Sahir Kurutluoğlu tarafından 1960’lı yıllarında yaptırılan depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılıp, 2017 yılında yenisinin yapılması için inşaatına başlanan valilik binası ilgililerce Kırşehir’in valilik binası ihtiyacının olmadığı gerekçesiyle Kredi Yurtlar Kurumuna devredilmiştir. Bu son derece yanlış ve hatalı karardır” diyen İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, basın açıklamasına şöyle devam etti:
Valilik binasının 6.5 dönümlük alana bütün kurumları içine alacak şekilde yapılması ve Ankara Caddesi’ndeki esnafa sağlayacağı katkılar düşünülerek STK’lar ve halk nezninde çalışmalar sonunda iktidar partisine mensup Milletvekilleri Salih Çetinkaya, Mikail Aslan, Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan ve  il yöneticileri ile zaman içerisinde paylaşılarak görüş birliğine varılmış ve neticede 2017 yılında temeli atılarak inşaatına başlanmıştır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi İçişleri Bakanlığı söz konusu inşaata ödenek göndermemiş ve şehir merkezinde yıllarca atıl vaziyette bekleyen Valilik İnşaatı KYK’ya devredilmiştir. Bu plansız ve kamuoyunu yanıltma ve keyfi bir çalışma olmuştur. Yapılması gereken gösterişli bina fotoğrafları yayınlamak değil, planlama yapılarak verilen sözün yerine gelmesidir. Bu devir kararı son derece yanlış karar olup, Kırşehir’de yurt binasına ihtiyaç yoktur. O neden valilik binası olarak başlayan, KYK’ya devredilen inşaatın valilik binası olarak devam edilmesini, ihtiyaç görülüyorsa daha önce yurt olarak kullanılan Terme Caddesi’ndeki şimdi daire müdürlüklerin olduğu binanın yapılışındaki gibi yurt olarak kullanılmasının uygun olacağına inanıyoruz.
Bu mümkün olmazsa Kırşehir Belediyesi’ne devredilerek belediye hizmet binasının yapılması daha sağlıklı olacağı görüşünde olup, bu konuda Kırşehir Belediyesi’nin başlanan Ahi Külliyesi Projesi nedeniyle yıkılacak olması nedeniyle buranın belediye binası olarak değerlendirmek için Bakanlık nezninde başlamış olduğu girişimleri destekliyoruz.
Bir an önce bu hatadan vazgeçilmelidir.
“Halka açıklama yapmalılar”
Şehrimize yapılacak her hangi kalıcı bir hizmet geleceği zaman sadece iktidar partisi yöneticilerinin ve vekillerin  karar vermesi, biz yaptık oldu demeleri asıl olan bu millete karşı saygısızlık ve önemsememektir. Özellikle yapılması düşünülen hükümet binasının fotoğrafları hizmet getiriyoruz nidalarıyla bilbordlarda ve seçim afişlerinde yer vererek, övgüleri kabul ederek, ‘Bakanımıza arz ettik olumlu karşıladı’ denilerek ve yakın zamanda başlanacağını dile getirip, ‘Memleketimize hayırlı olsun. Durmak yok, yola devam’ diye beyanatlar verenler niye başlandığını, niye durduğunu, niye KYK’ya devredildiğini bu halka açıklamak zorundadır. Halkımız yaşanmakta olan korona virüs, ekonomik sıkıntılar, eğitimde ki sorunlar ve geçim sıkıntısından dolayı zaten çok gergindir. Bu şartlarda bu keyfi, savurganca, gerekçesi açıklanamayan davranışlar kabul edilemez. Hükümet Konağı hakkında gerek geçmiş dönemlerde görev yapan gerekse mevcut iktidar partisi yetkilileri açıklama yapmak zorundadırlar. Daha önce çevre yolunu neden ve kim durdurduğu konusunda ve şeker fabrikası satışı ile ilgili ağızlarını açmayanlar bunda da susmamalı, halka açıklama yapmalılar. Bunu iktidar partisi AKP Teşkilatı’ndan ve Milletvekili Mustafa Kendirli’den bekliyoruz. Bu gelişmeler için hiçbir şekilde atanmışlar sorumlu tutulamaz, seçilmişler sorumludur.
Bizim derdimiz eleştirmek değil, yanlış yapılmasına engel, hizmet edilmesine yardımcı olmaktır. Bu tip faaliyetlerde geniş bir mutabakat sağlanmalıdır. Hiç kimse kendini bu milletin sahibi zannetmemeli aksine ortak akılla bu şehre hizmet edilmeli.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.