Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Göçen, Yaman’dan camilerde Kuran’ın Türkçe anlamının da okunmasını istedi

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kırşehir İl Müftülüğü’nü ziyaret ederek Müftü Mehmet Yaman’dan camilerde okunan Kuran’ın Türkçe anlamının da okunmasını istedi.

Göçen, Yaman’dan camilerde Kuran’ın Türkçe anlamının da okunmasını istedi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
08 Ekim 2020 - 17:31

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı’ndan; İl Başkanı Müfit Göçen, Başkan Yardımcıları Kenan Kerimoğlu, Deniz Yağmur ve Osman İlhan’dan oluşan heyet 01 – 07 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman’ı ziyaret ettiler.
Ziyarette konuşan İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, “İçerisinde bulunduğumuz Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kırşehir’de görev yapan, tüm din görevlilerimiz adına şahsınızda kutluyor, tebrik ediyorum” dedi.
İl Başkanı Müfit Göçen, ziyaret esnasında İl Müftüsü Mehmet Yaman’dan camilerde okunan Kuran’ın Türkçe anlamının da okunmasını ve Kuran’ın daha iyi anlaşılması konusunda Türkçe Mealin öğretilmesine özen gösterilmesini talep etti.
Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, öncelikle Din Görevlileri Ve Camiler Haftası nedeniyle kendilerini ziyarete gelen İYİ Parti Heyeti’ne teşekkür ettikten sonra “Din adamlarının gecesi, gündüzü, emeklisi yoktur, ölene kadar görevlidir. Biz Kırşehir Müftülüğü olarak daha iyi anlamaları ve öğrenmeleri bakımından Kuran’ın anlamını da öğretmeye özen gösteriyoruz. Bu konuda en büyük şansımız yüz kırk bin personeli ve yüz binin üzerinde camisi olan Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir kuruma sahip olmamızdır. Ulu Önder Atatürk’ün bu ülkeye en büyük iyiliklerinden ve hediyelerinden birisinin de Diyanet İşleri Başkanlığı. Türkiye dışında diğer Müslüman ülkelerde tek çatı altında toplanmış böylesine güzel bir teşkilat yok. Bu özel haftalarımızı hatırlayarak bizleri ziyaret ettikleri için tekrar İYİ Parti Heyeti’ne teşekkür ederim” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.