Haydi gençler, kampa!

Kırşehir’deki gençler, gençlik kampları sizi bekliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular başladı. Kırşehir’deki gençler sizlerde bu kamplara katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı her yıl gençlik kampları düzenliyor. Gençlik kamplarında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenleniyor.

Gençlik kampları ücretsiz ve katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de veriliyor.
Kırşehir’de yaz dönemi kamplarına başvuracak gençler, başvurular 9 Mayıs - 2 Temmuz 2022 tarihleri arasında https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden veya E-Devlet aracılığıyla elektronik başvuru yoluyla yapılacak.

Kırşehir’deki gençleri kampa davet eden Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,

“Haydi gençler, gençlik kampları başvurusu başladı. Doğa kampı, deniz kampı.

Ve bir kardeşlik iklimde buluşmak için haydi gençler başvurularınızı yapın” açıklamasını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Deniz Kampları şunlardır: Aydın Efeler Gençlik Kampı, Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı, Hatay Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı, Mersin Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampı, Mersin Silifke 23 Nisan Gençlik Kampı, Mersin Maliye Gençlik Kampı, Kocaeli Kefken Gençlik Kampı, Bursa Karacaali Gençlik Kampı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Doğa Kampları ise Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı, Trabzon Doğu Karadeniz Gençlik Kampı, Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı, Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı, Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı, Manisa Şehzadeler Gençlik Kampı, Samsun Nebiyan Doğa Kampı, Rize Fındıklı Gençlik Kampı, İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı, Konya Beyşehir Gençlik Kampı, Sakarya Arifiye Gençlik Kampı, Ankara Çamkoru Gençlik Kampı.
Deniz kampları hakkında şu bilgiler elde edildi:

Aydın Efeler Gençlik Kampı; Kamp merkezi Aydın iline 70 kilometre uzaklıktaki Kuşadası Davutlar mevkiindedir. Kamp 3 kişilik bungalovlardan oluşmakta olup içlerinde duş, tuvalet ve  dolaplar bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 176 kişidir.

Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı; Kamp merkezi Samsun iline 33 kilometre uzaklıktadır. Kamp kapasitesi 176 kişidir.

Hatay Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı; Kamp merkezi İl Merkezine 90 kilometre Arsuz İlçesi’ne ise 1 kilometre uzaklıktadır. Kamp 41 adet bungalovdan (4 kişilik) oluşmakta olup içlerinde duş, tuvalet ve dolaplar bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 308 kişidir.

Mersin Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kampı; Kamp merkezi Mersin iline 90 kilometre uzaklıktaki Silifke İlçesi Kapızlı mevkiindedir. Kamp 3 blok 54 1+1 daireden oluşmaktadır. Dairelerde duş, tuvalet ve dolaplar bulunmaktadır. Ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi aktivelerinin yapılabileceği sahaların yanı sıra bir adet yüzme havuzu bir adette süs havuzu bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 264 kişidir.

Mersin Silifke 23 Nisan Gençlik Kampı; Kamp merkezi Mersin iline 90 kilometre uzaklıktaki Silifke İlçesi Kapızlı mevkiindedir. Kamp 16 bloktan oluşmakta olup içlerinde duş, tuvalet ve dolaplar bulunmaktadır. Ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi aktivelerinin yapılabileceği sahalar bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 572 kişidir.

Mersin Maliye Gençlik Kampı; Kamp merkezi Mersin iline 90 kilometre uzaklıktaki Silifke İlçesi Kapızlı mevkiindedir. Kamp 16 bloktan oluşmakta olup içlerinde duş, tuvalet ve dolaplar bulunmaktadır. Ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi aktivelerinin yapılabileceği sahalar bulunmaktadır.

Kamp kapasitesi 308 kişidir.

Kocaeli Kefken Gençlik Kampı; Kocaeli merkeze 60 kilometre uzakta yer alan kamp merkezi Kandıra İlçesi’nde yer almaktadır. Kampta toplam 176 gencin konaklayacağı bungalovlar mevcuttur. Kampta sportif, kültürel ve deniz etkinlikleri hava şartlarına göre gerçekleştirilmektedir.

Bursa Karacaali Gençlik Kampı; Karacaali kamp merkezi Bursa’ya 51 kilometre uzaklıkta olup Gemlik İlçesi’nde yer almaktadır. Tesis iki bloktan oluşmakta olup A Blokta 18, B blokta 15 adet 4’er kişilik oda ve 10 adet 4 kişilik, 2 adet iki kişilik Bungolow mevcut olup içinde banyo tuvalet ve dolap bulunmaktadır. Kampta 1 adet basketbol, 1 adet futbol ve 1 adet voleybol sahası vardır.

Doğa kampları hakkında şu bilgiler elde edildi:

Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı; Kamp merkezi Antalya’ya 12 kilometre uzaklıktadır. Kamp merkezinde 4 kişilik, 33 adet bungalov bulunmaktadır. İçinde banyo, tuvalet ve dolaplar bulunmaktadır. Ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi aktivelerinin yapılabileceği sahalar ile anfi tiyatro ve yapay tırmanış duvarı bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 220 kişidir.

Trabzon Doğu Karadeniz Gençlik Kampı; Trabzon’a 55 kilometre uzaklıkta Düzköy İlçesi’ne bağlı Haçkalı Baba mevkiinde bulunan kamp alanında konaklama ağaç bungalov evlerde yapılacaktır. Kamp alanında yemekhane, mutfak, sentetik futbol sahası, badminton, basketbol ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır.

Kamp kapasitesi 132 kişidir.

Kampta treking, halk oyunları, drama, paintball, futbol, mini golf, badminton, voleybol ve basketbol etkinlikleri ile Çal Mağarası gezisi ve kaya inişi, Uzungöl, Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü ve şehir gezileri gerçekleştirilecektir.

Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı; Kamp merkezi Kastamonu’ya 10 kilometre uzaklıkta bulunan Kadıdağı Yaylası Mevkiinde’dir. Kastamonu şehir merkezi ile kamp alanı yaklaşık 10 dakika sürmekte olup deniz seviyesinden 800 metre yüksekliktedir. Kampta konaklama 4 kişilik, duşu ve tuvaleti içinde bulunan bungalovlarda yapılmaktadır. Kamp kapasitesi 220 kişidir.

Kampta, paintball, oryantiring, yüksek ip aktiviteleri, ata binme, doğa yürüyüşü, voleybol, futbol, geleneksel türk sokak oyunları, el sanatları, halkoyunları, müzik, tiyatronun yanı sıra; Kastamonu Şehir Gezisi, Daday İlçesi At Çiftliği Gezisi yapılmaktadır.

Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı; Kamp merkezi Kadirli İlçesi’ne 14 kilometre, şehir merkezine 34 kilometre uzaklıktadır. Kampta 310 dönüm alana kurulu olarak; 20 odalı bir bina ve 4 kişilik 23 adet bungalov bulunmaktadır (Her odada tuvalet duş mevcut). 2 adet basketbol sahası, 1 plaj voleybolu sahası, 1 adet 20X40 metrekare içerisinde tenis kortu olan kapalı spor salonu ve yüzme havuzu mevcuttur. Kamp Kapasitesi 220 kişidir.

Kampta Doğa yürüyüşü, yüzme, okçuluk, halk oyunları, tiyatro, paintball, futbol, mini golf, badminton, voleybol ve basketbol etkinlikleri ile geziler gerçekleştirilecektir.

Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı; Kamp kapasitesi 264 kişidir. Kamp bungalov evler ve 2 katlı misafirhaneden oluşup, 78 oda kapasitelidir. Kampta etkinlik olarak; el sanatları, tiyatro, müzik, halk oyunları, yapay tırmanış, oryantring, paintball, doğa yürüyüşü, satranç, kano, badminton, voleybol, futbol, tenis, okçuluk gibi faaliyetler yapılmaktadır. Kampta gençlerin kişisel gelişimi için; zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme eğitimi, sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, etik ve insani değerler eğitimi, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı konularında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Manisa Şehzadeler Gençlik Kampı; Kamp kapasitesi 132 kişidir. Kampta konaklama alanı olarak 4’er kişilik 40 adet bungalov, 4’er kişilik 16 adet yatakhane, toplantı salonu, havuz ile aktivite alanları bulunmaktadır. Kamp etkinlikleri olarak; paintball, futbol, yüzme, masatenisi, voleybol, basketbol, okçuluk, sokak oyunları, halkoyunları, el sanatları, müzik, kaya tırmanma, mini golf, vb aktiviteler yapılmaktadır. Kamp gezi alanları olarak; Kurşunlu Kaplıcaları, Sart Antik Kenti, Sidas Antik Kenti, Şehzadeler kenti Manisa şehir gezisi yapılmaktadır.

Samsun Nebiyan Doğa Kampı; Kamp kapasitesi 132 kişiliktir. Konaklama şekli bungalovdur. Nebiyan yaylası – Samsun şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktadır.

Rize Fındıklı Gençlik Kampı; Rize’ye 54 kilometre uzaklıkta Fındıklı İlçesi’nde bulunan kamp alanında konaklama ağaç bungalov evlerde yapılacaktır. Kamp alanında yemekhane, mutfak, badminton, basketbol ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 80 kişidir. Kampta treking, halk oyunları, el sanatları drama, badminton, voleybol ve basketbol etkinlikleri ile Fırtına Vadisi, Elevit Yaylası, Çat Yaylası, Şimşir Ormanları, Palovit Şelalesi, Zil Kale, Şenyuva Köyü ve Ayder Yaylası gezileri gerçekleştirilecektir.

İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı; Kamp Karadeniz Kıyısı’nda olduğu için akşam vakitlerinde hava oldukça serindir.

Konya Beyşehir Gençlik Kampı; Kamp Beyşehir İlçesi’ne 15 kilometre uzaklıkta Beyşehir Gölü kıyısında yer almakta olup il merkezine 105 kilometre mesafededir. Konaklama alanı betonarme olan 2 adet bloktan oluşmaktadır. Kamp dönemi boyunca kampımızda paintball, oryantiring, basketbol, voleybol, futbol, gibi sportif etkinliklerin yanında el sanatları, ebru, tiyatro, halk oyunları ve mangala gibi kültürel etkinliklere de yer verilmektedir.

Sakarya Arifiye Gençlik Kampı; Kamp Merkezi Sakarya iline 13 kilometre mesafede yer almaktadır. Kampta 30 kişilik konaklama alanı bulunan betonarme bina bulunmaktadır. Ayrıca bu kampta bazı dönemlerde çadır kampları da yapılıyor.

Ankara Çamkoru Gençlik Kampı; Ankara Çamlıdere’de yer alan kamp çadır kampı olarak da hizmet veriyor. BURCU ÖZTÜRK

 

11 May 2022 - 17:02 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi