Belediye 11 taşınmazı kiraya verecek

Kırşehir Belediyesi, 11 taşınmazı kiraya verecek.

Kırşehir Belediyesi, mülkiyet kendilerine ait olan 11 taşınmazı açık teklif usulüne göre ihaleye çıkararak kiraya verecek. Kiralama 3 yıllığına yapılacak ve taşınmazların kiralama ihalesi 1 Haziran 2022’de saat 10.30-12.10 arasında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde bulunan Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Mülkiyeti Kırşehir Belediyesi’ne ait olan kiraya verilecek 11 taşınmazın adresi, kiralanacak taşınmazın cinsi ve metrekaresi şöyle:

Yenice Mahallesi Terme Cadddesi Eski Sanayi Camii Arkası ATM cihazı alanı 4 metrekare, Aşıkpaşa Mahallesi Aşıkpaşa Bulvarı Eski Bağkur Binası önü ATM cihazı alanı 4 metrekare, Ahi Evran Mahallesi Kentpark 4’lü satış birimlerinden 1 nolu satış birimi 12 metrekare, Kuşdilli Mahallesi Kasaplar Çarşısı 41 nolu büro 30 metrekare, Ahi Evran Mahallesi M. Ali Yapıcı Bulvarı PTT yanı ATM cihazı alanı 7.3 metrekare, Ahi Evran Mahallesi Kentpark 8’li satış birimlerinden 1 nolu satış birimi 12 metrekare, 4 nolu satış birimi 12 metrekare, 5 nolu satış birimi 12 metrekare, 2 nolu satış birimi 12 metrekare, 6 nolu satış birimi 12 metrekare, şehirlerarası otobüs terminali 5 nolu bilet satış yazıhanesi 25.79 metrekare.

Taşınmazların kiraya verilmesi hakkında Kırşehir Belediyesi Başkanlığı, resmi sayfasında yayımlanan ilanda yer verilen bilgilerden bazıları şöyle:

Mülkiyeti Belediyemize ait, adresleri, nitelikleri belirtilen gayrimenkuller kiraya verilmek üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince açık teklif usulüne göre ihaleye çıkarılmıştır. Kiralanacak taşınmazların ihale tarihi belirtilen gün ve saatte Belediyemiz Encümeni tarafından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde bulunan Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacaktır. İhale komisyonu gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Kiralanacak taşınmazların kira süresi, 1 yıllık kira muhammen bedeli, geçici teminatı, ihale tarihi ve ihale saati aşağıda belirtilmiştir. İsteklilerin, 31 Mayıs 2022 Salı günü saat 17.00’de kadar Belediyemiz Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğüne müracaat etmeleri ve istenen belgeleri vermeleri gerekmektedir. Belirtilen saatten sonra yapılan müracaatlar ve posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için istenen belgeler: Gerçek Kişiler; Dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, kanunu ikamet belgesi, Kırşehir Belediyesi’ne herhangi bir borcu bulunmadığına dair belge. Şartname bedeli ödendiğine dair belge, geçici teminat bedeli ödendiğine dair belge, SGK ve vergi dairesinden borcu yoktur yazısı. Noter tasdikli imza beyannamesi, vekaleten katılıyor ise noter tasdikli vekaletname ve imza beyannamesi.

Tüzel Kişiler: Dilekçe, Kırşehir Belediyesi’ne herhangi bir borcu bulunmadığına dair belge. Şartname bedeli ödendiğine dair belge. Geçici teminat bedeli ödendiğine dair belge. SGK ve vergi dairesinden borcu yoktur yazısı. Vekaleten katılıyor ise noter tasdikli vekaletname ve imza beyannamesi. Tüzel kişiliğin yetki belgesi ve noter tasdikli imza sirküsü. İlgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimdeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi ve İhale yılı içinde alınmış Oda Sicil Kayıt Belgesi. Ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi.

İhaleye katılacak olanlar her bir ihale için 250,00 TL Şartname bedelini Belediyemiz veznelerine veya Belediyemiz Ziraat Bankası TR83 0001 0024 9934 8311 2650 73 numaralı hesabına yatırarak dekontunu ihale evrakları ile birlikte vereceklerdir. Geçici teminat olarak belirtilen bedeli Belediyemiz Ziraat Bankası Kırşehir Şubesi TR24 0001 0024 9934 8311 2650 68 numaralı hesabına yatırarak aldıkları Dekont veya 2886 sayılı D.İ.K.’nun 26. maddesinde belirtilen teminat yerine geçen belgelerden herhangi birisi. (Teminat mektubu verilmesi halinde geçici teminat mektubunun süresiz ve limit içi olması, 2886 sayılı D.İ.K.na göre düzenlenmiş olması gerekmektedir.)

Bilet Satış Yazıhanesi ihalesine katılacak gerçek ve tüzel kişiler Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan alınan F1 veya F2 Yetki Belgeleri ya da D1 Yetki Belgeleri ile Acentelik yapacaklar için Acentelik hizmeti veren yetki belgesi sahibinin firma listesi. Yetki Belgesi olmayan gerçek ve tüzel kişiler ihaleye katılamayacaktır.

İhaleler ile ilgili bilgi mesai saatleri içerisinde Belediyemiz Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınabilecektir. MEHMET EMİN TURPÇU

 

25 May 2022 - 10:45 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi