5 kahramanımız şehit düştü

Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada 5 kahraman askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz de yaralandı.

24 Mayıs Salı günü Pençe-Kilit Operasyonu’nda teröristlerle çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 5 kahraman askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. 

Askerlerimizin şehit düştüğü haberini Milli Savunma Bakanlığı, resmi sitesinde duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yapılan açıklamada “Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, beş kahraman silah arkadaşımız P. Tğm. Abdulkadir Güler, P. Uzm. Çvş. Onur Doğan, P. Uzm. Çvş. Hüseyin Cankaya, P. Uzm. Çvş. Bican Kapılay ve P. Söz. Er Celal Tekedereli şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

Karadan ve havadan operasyonlara devam ediliyor” denildi.

Şehitlerimizin memleketleri şöyle:

P. Uzm. Çvş. Bican Kapılay-Hatay, P. Uzm. Çvş. Onur Doğan- Ankara, P. Uzm. Çvş. Hüseyin Cankaya-Kütahya, P. Söz. Er Celal Tekederesi-Malatya, P. Teğmen Abdulkadir Güler-Antalya.

Şehitlerimizin haberinin duyulmasının ardından Kırşehir Protokolü ve kurumlar, sosyal medya üzerinden taziye mesajı yayımladı. Sosyal medya üzerinden yayımlanan taziye mesajları şöyle:

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli; “Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu; “Milletimizin başı sağ olsun!

Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize ise acil şifalar diliyorum.”

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal; “Milletimizin başı sağ olsun.

Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum.”

Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz; “Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Mekanları cennet olsun.
Değerli ailelerine ve milletimize başı sağ olsun. Yaralanan kahramanlarımıza acil şifalar dilerim.”

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak; Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi2nde şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Mekanları cennet olsun.

Değerli ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun.  Yaralanan kahramanlarımıza acil şifalar dilerim.”

Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç; “Milletimizin başı sağ olsun. Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum.”
Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü; “Pençe Kilit Harekâtında şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

Kırşehir İl Müftülüğü; “Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk; “Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz Türk milletine baş sağlığı diliyorum.”

Kırşehir Ticaret Borsası; “Milletimizin başı sağ olsun...
Terör örgütü PKK’ya yönelik Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit Operasyonu’nda dün (24 Mayıs) öğle saatlerinde acı bir haber geldi.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarına göre Meluni Dağı kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada Teğmen Abdulkadir Güler, Uzman Çavuş Onur Doğan, Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya, Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Sözleşmeli Er Celal Tekedereli şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarına göre ‘Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde bugün (24 Mayıs) teröristlerle çıkan çatışmada, 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan kahraman askerlerimizden P. Uzm. Çvş. Bican Kapılay, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Milletimizin Başı sağ olsun...’”

İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay; “Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde yaşanan çatışmada 5 kahraman askerimizin şehit olduğunu öğrendim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı dilerim. Omuz omuza şehit oldular. Şehitlerimizin beşinin birlikte operasyon öncesi çektirdikleri son fotoğraf, bu acının tarifi olmayışının en açık göstergesidir. Milletimizin başı sağ olsun.”

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; “Şehitlerimiz var Türkiye.

Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde teröristlerle Meluni Bölgesi’nde çıkan çatışmada 5 kahramanımız şehit olmuş, 2 askerimiz yaralanmıştır. Teröristlerin saldırısı üzerine F-16’ların Diyarbakır’dan havalanarak bölgeyi bombardıman altına aldığı öğrenildi.

P. Uzm.Çvş. Bican Kapılay (Hatay), P. Uzm.Çvş. Onur Doğan (Ankara), P. Uzm.Çvş. Hüseyin Çankaya (Kütahya), P. Söz. Er Celal Tekederesi (Malatya), P. Teğmen Abdulkadir Güler (Antalya).

Bölücü PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay şehit oldu. Şehidimizin acı haberi, Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde yaşayan ailesine verildi. Haberi alan ailesi büyük üzüntü yaşadı.

Çatışmada şehit olan askerimiz Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan ise Kızılcahamamlı. Kızılcahamam Belediye Başkanı yaptığı paylaşımında, ‘Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Hemşehrimiz Evladımız Onur Doğan ve kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemiller diliyorum. Yaralı askerlerimize Rabbim şifa versin’ dedi.

‘Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonunda Simav-Yeniköy nüfusuna kayıtlı kahraman askerimiz Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çankaya (28) bugün sabah 05.30 sularında teröristler ile girilen çatışmada yaralanmış, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.’

Bölücü hainlerle çıkan çatışmada Malatyalı Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekederesi şehit oldu. Şehidimiz ile ilgili paylaşım yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ‘Kuzey Irak Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.’dedi.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli aileleri başta olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Aziz Türk Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralı askerlerimize Rabbim şifa versin inşallah dualarınızı eksik etmeyiniz.

Ruhları şâd olsun. Mekanları cennet olsun.

Bizlerde Kırşehir Umut Haber Gazetesi olarak şehit olan 5 kahraman askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Etkinlikler iptal edildi

Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada 5 kahraman askerimizin şehit olması nedeniyle Kırşehir’de konser ve müzik yayınladı iptal edildi.
Kaman’daki konserin iptal edildiğini Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, açıkladı. Başkan Çolak, “Pençe Kilit Operasyonu dahilinde şehit düşen Mehmetçiklerimizin acı haberini almış bulunmaktayız. Bu nedenle bugünkü yapılacak olan Gençlik Festivali Konser kısmı iptal edilmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum” dedi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin 4. Geleneksel Üniversite Şehir Buluşması’ndaki konser ve müzik yayını da iptal edildi. Konuyla ilgili Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, sosyal medya üzerinden “Pençe-Kilit Operasyonundan gelen üzücü haberler nedeniyle 4. Geleneksel Üniversite Şehir Buluşmamızın gün içindeki konser ve müzik yayınları iptal edilmiştir. Stantlarımız ziyaretçilerimize açıktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun” paylaşımını yaptı. BURCU ÖZTÜRK

 

26 May 2022 - 13:47 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi