KAEÜ, öğretim üyesi kadrosunu genişletiyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) bünyesine yeni öğretim üyeleri katarak, kadrosunu genişletmeye hazırlanıyor.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, bünyesine öğretim elemanı almak için ilan açtı.

Farklı bölüm ve anabilim dallarına profesör, doktor öğretim üyesi unvanında 25 öğretim üyesi alacak olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, resmi sitesinde yayımladığı ilanda şu bilgileri paylaştı:

“Üniversitemizin insan kaynakları politikası doğrultusunda aşağıda belirtilen birimlere 2547 sayılı Kanunun 23. ve 26. maddeleri ile 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi asgari şartları (Bakınız: http://pdb.ahievran.edu.tr/) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz Öğretim Üyeleri (Profesör ve Doktor Öğretim Üyesi) alınacaktır.

Başvuruda istenen belgeler:  Adayın başvurduğu kadroya ait anabilim dalı, kadro derecesi ve tüm iletişim bilgilerini içeren dilekçe, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisii askerlik durum belgesi veya E-devlet çıktısı, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi E-devlet çıktısı, diplomalarının tasdikli sureti veya E-devletten alınan karekodlu mezuniyet belgeleri (lisans, yüksek lisans ve doktora), doçentlik belgesinin tasdikli sureti (Profesör kadrosuna başvuracaklar için), kamu hizmetinde bulunanlar için onaylı hizmet belgesi veya E-devlet karekodlu hitap hizmet dökümü (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi). Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atamalara Değerlendirme Kapsamına alınacak faaliyetler ve puanlama sisteminde (Bakınız: http://pdb.ahievran.edu.tr/) yer alan formata uygun olarak hazırlanmış, (Profesör kadrosuna başvuracaklar için biri başlıca araştırma eserini içeren) yayın listesi(bütün yayın dosyaları CD veya USB bellek formatında da hazırlanacaktır), bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar. Yukarıdaki belgeleri içeren, profesörler 1 adet dosya 6 adet CD veya USB bellek, doktor öğretim üyeleri 1 adet dosya 4 adet CD veya USB bellek dosya teslim edeceklerdir. Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kurulu kararı sonrasında ise profesörler 5’er adet Dr. Öğr. üyeleri 3’er adet dosya teslim edeceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Profesörler daimi statüye atanacaktır. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi gereğince, Akademik Değerlendirme Kurulu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Yüzde 20 kotası ile başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır. Başvuru Süresi: Başvurular ilanın yayın tarihi itibariyle 13 Haziran 2022 tarihi mesai bitimine kadar profesör kadroları için Rektörlük (Personel Dairesi Başkanlığına), doktor öğretim üyesi kadroları için ilgili akademik birime şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.”

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’nden yayımlanan öğretim üyesi alım ilanında alınacak birim, bölüm, anabilim dalı/programı ve unvanlara şöyle yer verildi:

Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Süt ve Besi Hayvancılığı Pr. Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı/Programı’na profesör, Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı/Programı’na profesör, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Fiziki Coğrafya Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Türkiye Coğrafyası Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı/Programı’na profesör, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Devreler ve Sistemler Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Ebelik Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı/Programına Doktor Öğretim Üyesi, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı/Programı’na profesör, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı/Programı’na profesör, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı/Programı’na profesör, Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi,  Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Entomoloji Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi.

31 May 2022 - 11:40 - Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi