Kırşehir Belediyespor’da Torun dönemi

Kırşehir Belediyespor’un Kulüp Başkanı Mustafa Bulut’un istifası sonrasında Kulüp Başkanlığı görevine AS Başkan Çağatay Han Torun getirildi ve Kırşehir Belediyespor’da Torun’un dönemi başladı.

Kırşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Bulut, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bulut’un istifasından sonra Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kırşehir Belediyespor Yönetimi, toplantı yaptı ve ardından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kulüp Başkanlığı görevine AS Başkan Çağatay Han Torun getirildiğini belirtti.

Kırşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Bulut, görevinden ayrıldığını sosyal medyadan yaptığı açıklama duyurdu. Bulut, sosyal medyadan yaptığı açıklama, “Sevgili Kırşehir Belediyespor sevdalıları 2019-2020 yönetim kurulu üyeliği 2020-2021, 2021-2022 sezonlarında onurumla şerefimle başkanlığını yaptığım Kırşehir Belediyespor’daki görevimi bugünden itibaren bırakmış bulunmaktayım. Ne mutlu ki bana ilk dönem lig 6.’lıgı, 2. dönem Play Off yarı final, 3. dönem lig 8.’liği ile bitirmek nasip oldu. Görevde bulunduğum süre içerisinde benden desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Onursal Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’na, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, sivil toplum kuruluşu başkanlarımıza, Emniyet Teşkilatımıza, Gençlik Spor İl Müdürümüz ve çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluş müdürlerimize, siyasi parti il-ilçe başkanlarımıza, birlikte çalışmaktan keyif aldığım teknik direktör ve ekiplerine, futbolcu kardeşlerime, kulüp çalışanlarımıza, yönetim kurulumdaki birbirinden kıymetli abilerime kardeşlerime (1kişi hariç) kar, kış, yağmur, çamur demeden takımımızı ve bizi destekleyen kıymetli güzide taraftarlarımıza, basınımızın güzide temsilcilerine görevde olduğum süre içerisinde benden desteğini esirgemeyen aileme ve dostlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla hoş çakalın. Hakkınızı helal edin” dedi.

Çelik’te istifa etti

Kırşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Bulut’un istifasından sonra Kırşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Battal Çelik’te istifa etti. Basın Sözcüsü Battal Çelik’te istifasını Bulut gibi sosyal medyada duyurdu.
“Düşme ihtimali olan bir takımın yönetiminde yer almam” diyerek açıklamasına başlayan Battal Çelik, sosyal medyada şu açıklamayı yaptı:

“Ben Battal Çelik, hayatımı Kırşehir’de futbola adamış ve hayatımın büyük bölümünde futbol oynamış, yorumculuk yapmış, köşe yazarlığı yapmış ve ölene kadar yeşil-beyazlı camianın taraftarı olan biri olarak son 2 sezonda da Kırşehir Belediyespor’da basın sözcülüğü görevinde büyük bir şerefle görev yapmış biriyim.

Bugün itibari ile büyük bir onurla üstlenmiş olduğum Kırşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinden ve basın sözcülüğü görevlerimden istifa ediyorum.

Beni bu göreve layık gören ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na ve her daim yanımda olan ve isimlerini saymakla bitiremeyeceğim yürekleri de kendileri kadar temiz olan dostlarıma çok teşekkür ederim.

“Biz vefa nedir bilenlerden olduk”

Yolun sonu önce 1. Lig, sonra Süper Lig olsun inşallah... Aslolan Kırşehirspor’dur kimse Kırşehirspor’un üstünde değildir...

Takımın gerçek sahibi taraftarlarımız ve camiamız haklarını helal etsinler...

Biz bu dünyada dik yaşadık ki mezarda düz yatabilelim diye. Biz vefa nedir bilenlerden olduk tüm vefasızlıklara rağmen vefalı olmaya da devam edeceğiz. Bu sezon takım içinde yaşanılan problemleri yazmaya bile gerek duymuyorum sizler zaten bunları biliyorsunuz. Sayın Belediye Başkanımızla 4-5 defa görüştük ve son olarak görüşmemizde takıma maddi (nakit) anlamında katkı sağlayamayacaklarını 2-3 milyon destekle bu takımın ligde kalıp kalamayacağını bizlere iletmesinin sonucunda bizde bu rakamlarla takım küme düşeceğini ve bu düşecek takımında yönetiminde yer alamayacağımızı kendisine ilettik. Biz biliyoruz ki kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu elinden gelenin fazlasını yapmak istiyor belki de imkanlar kısıtlı o yüzden onunda elini rahatlatması için dün (2 Haziran) akşam itibari ile bu kararı almış bulunmaktayız.

Bir kez daha hatırlatmakta fayda var 2-3 milyonluk bir bütçe ile bu takım ligde kalmaz ve düşer dolayısı ile ben bırakın düşmeyi düşme ihtimali olan bir takımın Yönetiminde asla yer almamam. Geçen sezon 1. ligin kapısından döndük bu yılda her türlü ayak oyunlarına rağmen ligi 8. bitirdik.

Biz şerefimizle geldiğimiz bu yönetim kurulunda yine şerefimizle de ayrılıyoruz...

Biz 2 yıl evvel ne dediysek şimdi de onu diyoruz. Merdivenin başında ayrı ortasında ayrı sonunda ayrı asla konuşmadık konuşmayacağız da. Üç günlük hayat için fırıldak olmadık olan kimler varsa onlar utansın… Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada dik durup düz yaşamaya devam edeceğiz. Dün Kırşehirspor sevdalısı idik bugünde öyle yarında öyle olacağız.

Bu sözlerim asla sistem değil (kaldı ki sitemde şerefli insanlara yapılır).

Tüm taraftar gruplarına ve siz onurlu şerefli Kırşehirspor sevdalıları bilsin istedim…

Allah’a emanet olun…”

Kulüp Başkanlığı’na Torun getirildi

Mustafa Bulut ve Battal Çelik’in istifalarını duyurmasının ardından, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kırşehir Belediyespor Yönetimi, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde toplantı yaptı. Yapılan toplantının ardından Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyespor’un yeni Kulüp Başkanı’nın Çağatay Han Torun olduğunu açıkladı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Kırşehir Kamuoyunu bilgilendirmek için Kırşehir Belediyespor Yönetimi ile toplantı yaptık. Kırşehir Belediyespor’un 2 yıldır kulüp başkanlığı yapan Sayın Mustafa Bulut kardeşimize teşekkür ediyoruz. 2 yıldır bu yükü taşıdı, görevini yaptı. Bundan sonra bir bayrak yarışı gerekiyordu. Yönetim olarak ta Kırşehir Belediyespor Yönetimi olarak ta tekrar bir başkan kendi içlerinde oluşturdular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu kadar emek veren diğer yönetim kurulu üyelerine de hepsine canı gönülden teşekkür ediyoruz. Çünkü 2. Lig’deki bölgemizdeki tek takımlardan birisiydi. Bizim ölçekli diğer illerde başka 2. Lig takımı yok. Bu da şehrin takımına nasıl sahip çıktığını, yönetimiyle, yöneticisiyle, futbolcusuyla, taraftarıyla onun göstergesi de 3 yıldır da 2. Lig’de tutunan Play-Off oynayan bir takımdı. Bu bir bayrak yarışıydı. Herkesin emeği var. Kırşehir’in sevdalılarının yurtiçinden yurt dışından şehir dışından olan arkadaşlarımızın hepsinin emeğine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra kendi aralarında Çağatay Han Torun kardeşimizi olaraktan zaten yönetim as başkandı onunla yoluna devam edecek. Bundan dolayı da bütün emeği geçenleri, tekrar bu sorumluğu alan arkadaşlarımıza Kırşehir Belediye Personellerine, iş adamlarına, esnaf odalarına, ticaret sanayi odasına, borsadaki arkadaşlarımıza hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni bir başlangıçla, yeni bir hedeflere Kırşehir Belediyespor’u taşıyacaklardır. Kendilerine önceki yönetim kurulunda görev alanlara, başkanımıza, yeni başkanımıza tekrar başarılar diliyorum. Güzel, başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum.”

Torun, “Takımımızın başındayız”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun ardından Kırşehir Belediyespor’un yeni başkanı Çağatay Han Torun’da açıklama yaptı. Başkan Torun, açıklamasında “Bugün kulüp başkanımızın istifası etmesiyle beraber artık yeni bir süreç başlıyor. Mevcut yönetim kurulu arkadaşlarımızla, bir önceki dönemde de hizmet eden arkadaşlarımızla beraber tekrar takımımızın başındayız. Kırşehirimizin önemli bir markası tabi burada tabiat bir boşluk kabul etmiyor. Netice itibariyle birileri bu işi yürütecek. Arkadaşlarımız kendilerini o şekilde uygun görmüş. Biz mevcut imkanlar ne ise kendimize imkan beğendirmeden olan imkanlarla takıma sahip çıkıp onun başarılı olması için elimizden geleni diğer arkadaşlarla yapacağız. Yönetim kurulu ile ilgili ilerde bir yapılanma olursa da bunu kamuoyuyla da paylaşacağız. Tüm kamuoyuna da teşekkür ediyorum. Başkanıma da teşekkür ediyorum” ifadesine yer verdi. BURCU ÖZTÜRK

06 Haz 2022 - 10:23 - Spor --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi