KAYSERİ'YE BÜYÜK YATIRIM

Nevşehir’de yaptığı hizmet ve projelerle adından sıkça söz ettiren Özaltın Holding, Türkiye’nin en büyük Volvo Trucks Yetkili Satıcı ve Servisi’ni Kayseri’ye açtı.

Haber albümü için resme tıklayın

Nevşehir ve Kırşehir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Özaltın Holding, kapasitesi ve alt yapısıyla Türkiye’nin en büyük Volvo Trucks Yetkili Satıcı ve Servisi'ni Kayseri'ye kazandırdı.

Kayseri’nin İncesu ilçesi Örenşehir Mahallesi'nde yapılan açılış törenine; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Ak Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Kayseri Ticaret Odası Başkanı (KTO) Ömer Gülsoy, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Arif Parmaksız, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, İncesu Kaymakamı Aydın Göçer, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekic, Nevşehir Ticaret Borsa Başkanı İbrahim Salaş, Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per Erik Linström, Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, yerli ve yabancı İş adamları ile çok sayıda davetli katılım gösterdi. Nevşehir ve Kırşehir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Özaltın Holding, kapasitesi ve alt yapısıyla Türkiye’nin en büyük Volvo Trucks Yetkili Satıcı ve Servisi’ni Kayseri’ye kazandırdı.


Programın açılışını yapan Özaltınlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın konuşmasında şunlara yer verdi; “Öncelikle hepinize davetimizi kırmayarak açılışımızı onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile TEMSA İş Makinaları Genel Müdürü Sayın Eşref Zeka Bey’e nazik temennilerinden ötürü saygılarımı sunuyorum. Kendisi ve TEMSA İş Makinaları ailesi ile çalışmanın bizler için gurur verici olduğunu belirtmek isterim. Satış ve satış sonrası hizmetlerde markamıza güvenip yoluna bizlerle devam eden siz değerli iş ortaklarımıza en üst seviyede hizmet vermeyi hedefliyoruz. Kayseri tesisimiz toplamda 14 bin metrekare alan üzerine kurulu 4 bin metrekare kapalı ve 10 bin metrekare açık alana sahip olup yüksek kalite ve standartlarında hayata geçirilmiştir. Taşımacılık sektörü için büyük öneme sahip bölgemizde hizmet kalitesiyle ön plana çıkan Volvo Trucks markasıyla omuz omuza çalışmak bizim için büyük bir avantajdır. Markamız çözüm ortağı yaklaşımıyla satış sonrası hizmetlere oldukça önem vermektedir. Volvo Trucks kalitesiyle en iyiyi sunmak adına elimizden geleni yapmaya her zaman özen göstereceğiz. Açılışı yaptığımız bu güzel tesisimizle her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.” 

Başkan Özaltın mikrofonlarımıza özel verdiği röportajda da yatırımları hakkında bilgi vererek; “Volvo Trucks olarak Kayseri’ye yapmış olduğumuz yatırımda biz Özaltın Grup olarak yapmış olduğumuz yatırımları otomotiv sektörüne de kazandırmış olduk. Bu yatırımımız Kayseri için hayırlı uğurlu olsun. 14 bin metrekare arsası var 10 bin metrekare kullanılan arsa sahası var 4 bin metrekare de servis ve hizmet binası mevcuttur. Kayseri’ye hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.


Programda konuşan TEMSA İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Kayseri’nin konum olarak öneminden bahsetti. Zeka, “Kayseri, medeniyetler boyunca geçmiş tarihte her zaman ticari yolların kesişme noktası oldu. Bugün de baktığımız da esasen stratejik, kritik konumu aynen muhafaza ediyor. Bugünün lojistik ağlarına baktığımız zaman bu lokasyonun son derece önemi olduğunu biliyoruz. Sayın Faruk Özaltın olmak üzere tüm Özaltın ailesine böyle muhteşem bir yatırımı markamıza kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Beraber yürüdüğümüz bu yolda ben eminim ki ilerde çok ciddi çok önemli başarılara birlikte imza atıyor olacağız. Tesisimiz, ülkemizin en büyük tesisi bir o kadar da verimli bir tesis. 41 çalışanımız burada istihdam edecek. Sadece yerli müşterilerimize değil birçok yabancı filo müşterilerimize de burada hizmet veriyor olacağız. Dolayısıyla bölge ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağına eminim. Volvo Truck distribütörlüğünü 2017 yılında aldık. O günden bugüne de gerek satış olsun gerek satış sonrası olsun yatırımlarımıza devam ettik. Bugüne kadar Türkiye genelinde 12 çok önemli kritik noktalarda tüm tesislerimizi hazır vaziyette sizlerin hizmetine sunuyoruz. Volvo Truck markası olarak önümüzdeki dönemde büyüme hedefimiz devam ediyor. Daha yüksek Pazar paylarına çıkma arzusundayız.” diye konuştu.


Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per Erik Linström, açılış töreninde konuşanlar arasındaydı. Linström,”Türkiye bizler için son derece önemli bir pazar ve sizler de bizler için son derece önemlisiniz. Burada yapılan bu yatırımı görünce bizimle ortak olarak çalışan TEMSA’nın bu konuda ciddi bir taahhütte bulunduğunu hem bize hem de müşteri olarak sizlere ciddi bir taahhütte bulunduğunu, söz verdiğini görebiliyoruz. Ve sizler de kıymetli zamanınızı bizlere ayırarak bizler için son derece önemli olan günü kutlamaya katıldığınız için son derece mutluyuz.” dedi.

Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per Erik Linström, konuşmasının ardından günün anısına Özaltınlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın ile TEMSA İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka’ya plaket verdi.


Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız’da TEMSA ve Özaltın ailesine teşekkür ederek, “ Birlikte çalışmaktan onur duyduğum meclisimizde olan Sayın Faruk Bey ve Özaltın ailesini bugün Kayseri motorlu araçlar olarak, Volvo Truck’ı burada açması Nevşehir iş camiası olarak hepimizi gururlandırmaktadır. Kendisine ve Volvo ailesine canı gönülden teşekkür ediyorum. Hayırlı kazançlar diliyorum. Bu taşımacılık sektöründe dünya markalarından olan Volvo’yu bölgemize getirmesinden dolayı TEMSA’ya ve Özaltın ailesine teşekkür eder hepinize tekrar saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kayseri protokolünün de yer aldığı programda konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy’da böyle bir yatırımın ticaret ve ekonomi açısından önemli olduğunu vurguladı. Gülsoy, “Kayseri ticaretin baş şehridir. Ama niye baş şehridir çünkü ipek yolunun üzerinde Kültepe-Kaniş teki kurulan ilk pazarda ve ilk kil tabletlerde olduğunda burada görüyoruz. O yüzden bizim ticaretimize, ekonomimize katkı verecek lojistik üstünün burada bulunmasından dolayı bende Özaltın ailesini tebrik ediyorum. Allah utandırmasın.” sözlerine yer verdi.
Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran’da kürsüden çağrıda bulundu. Savran, “Gerçekten etkileyici bir tesis. Kendini dünyada kanıtlamış bir markayla yapılan işbirliği bölgemiz adına, ülkemiz adına önemli bir yatırım. Faruk Özaltın ve ailesini böylesine bir yatırımı bölgemize kazandırdıkları için tebrik etmek lazım. Çok güzel bir tesis Kayseri’ye de yakıştı İpekyolu üzerinde ticari ve teknik ayrıntılardan dolayı zorunluluktan dolayı Kayseri oldu ama biz Nevşehir’e de benzer bir tesis istiyoruz. Çünkü bizler işini fedakârca yapan, halkına hizmeti hakka hizmet olarak gören, kaliteyi her zaman önceleyen insanlar olarak bu uğurda çalışan, hizmet eden iş insanları da bizlerin büyük destekçisi, yardımcısı olarak görüyoruz. O yüzden kıymetli şehrimize, tabi ayrımız gayrımız yok aynı bölge insanıyız ama Nevşehir’imize de yakışır. Nevşehir’e de böyle görkemli bir açılış töreniyle kuracağımız bir tesis sözü almadan da kürsüden inmek istemiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Savran’ın çağrısının ardından kürsüye çıkan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’te hem Özaltın ailesine teşekkür etti hem de “Bizde Kayseri’ye yatırımalar yapılmasını istiyoruz” dedi. Vali Çiçek konuşmasını şöyle sürdürdü: Gökmen Çiçek: Aslında bugün buraya gelirken güzel bir tesisin açılacağını Volvo’nun dünya markası olan ismine yakışır bir tesisi açacağımızı biliyordum. Ancak işin gerçeğini söyleyeyim böyle görkemli, muhteşem bir tesis olduğunu düşünmemiştim. Harika bir tesis yapılmış. Hem bölgeye hem de yola ayrı bir güzellik katmış. Ben bundan dolayı Faruk Bey’i kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Az Önce Nevşehir Belediye Başkanımız, ‘Bir tanede Nevşehir’e istiyoruz’ diyor, ben az önce belediye başkanımızla il başkanımızla konuşurken, ‘Faruk Özaltın hayırsever mi?’ dedim, ‘Çok hayırsever, çok hayrı var’ dedi. ‘Nevşehir yeter artık, Kayseri’ye bekliyorum’ dedim bende. Buraya güzel hayırlar yapılması için Faruk Bey’e TEMS A Genel müdürümüzün desteğini istiyorum. Ayrıca dünya markası Volvo sağlamlığı, kalitesi, güvenliği ile hepimizin bildiği bir marka. Dünya markasının yanında Türkiye ve Avrupa’daki bizim yüz akımız TEMSA, bölgedeki, Kayseri’deki, Nevşehir’deki yüz akımız Özaltın ile muhteşem bir birleşme olmuş ve bölgeye gerçekten değer katmış. Özaltın ailesini tebrik ediyorum. Allah bol kazançlar versin." dedi.

29 Eyl 2022 - 17:29 - GündemYorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.