Belediye, 8 taşınmazı kiraya veriyor

Kırşehir Belediyesi, 8 taşınması kiraya verecek.

Kırşehir Belediyesi, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 4 satış yazıhanesi, Kındam Mah. Eski Otobüs İşletme Şefliği’nde baz istasyonu alanı, Kuşdilli Mah. Şht. Vemin Duğan Cad. ile Şht. Metin Koca Cad. kesişiminde baz istasyonu alanı, Kayabaşı Mah. Cezaevi yanında baz istasyonu alanı, Aşıkpaşa Mah. Boztepe Yolu Mevkii baz istasyonu alanını kiraya verecek. Bu 8 taşınmazın kirasılanması için Kırşehir Belediyesi, ihaleye çıktı. İhale 23 Haizran’da yapılacak.

8 taşındamsın ihalesi hakkında Kırşehir Belediyesi, şunları paylaştı:

Mülkiyeti Belediyemize ait, adresleri, nitelikleri belirtilen gayrimenkuller kiraya verilmek üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince açık teklif usulüne göre ihaleye çıkarılmıştır. Kiralanacak taşınmazların İhale tarihi aşağıda belirtilen gün ve saatte Belediyemiz Encümeni tarafından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bulunan Encümen Toplantı Salonunda yapılacaktır. İhale komisyonu gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Kiralanacak taşınmazların kira süresi, 1 yıllık kira muhammen bedeli, geçici teminatı, ihale tarihi ve ihale saati aşağıda belirtilmiştir. İsteklilerin, 22 Haziran 2021 Salı günü saat 16.00’ a kadar Belediyemiz Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğüne müracaat etmeleri ve istenen belgeleri vermeleri gerekmektedir. Belirtilen saatten sonra yapılan müracaatlar ve posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için istenen belgeler: Dilekçe, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi. Kanunu İkamet Belgesi. İhalelere katılacak olan gerçek veya tüzel kişilerin Kırşehir Belediyesine herhangi bir borcu bulunmadığına dair belge.

Tüzel kişi olması halinde: İlgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimdeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi ve son bir yıl içinde alınmış Oda Sicil Kayıt Belgesi. Tüzel kişiliğin imza sirküleri ve Yetki belgesi. İstekliler adına vekâleten iştirak ediliyor ise, istekli adına ihaleye katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin Noter tasdikli vekâletnamesi ile Noter tasdikli imza beyannamesi.

Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi. Geçici teminat olarak belirtilen bedeli Belediyemiz Halk Bankası Kırşehir Şubesi TR26 0001 2009 5020 0007 0000 44 numaralı hesabına yatırarak aldıkları Dekont veya 2886 sayılı D.İ.K.’nun 26. maddesinde belirtilen teminat yerine geçen belgelerden herhangi birisi. (Teminat mektubu verilmesi halinde geçici teminat mektubunun süresiz ve limit içi olması, 2886 sayılı D.İ.K. na göre düzenlenmiş olması gerekmektedir.) İhaleye katılacak olanlar her bir ihale için 100,00 TL Şartname bedelini Belediyemiz veznelerine veya Belediyemiz Halk Bankası TR92 0001 2009 5020 0007 0000 20 numaralı hesabına yatırarak Dekontunu ihale evrakları ile birlikte vereceklerdir. 5.9 Adli Sicil Kaydı Belgesi. SGK ve Vergi Dairesinden borcu yoktur yazısı.

Bilet Satış Yazıhanesi ihalesine katılacak olan Gerçek ve Tüzel kişiler Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan F1 veya F2 Yetki Belgeleri yada D1 Yetki Belgeleri ile Acentelik yapacaklar için Acentelik hizmeti veren yetki belgesi sahibinin firma listesi. İhaleler ile ilgili bilgi mesai saatleri içerisinde Belediyemiz Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğünden alınabilecektir.

Kiraya verilecek alanlar şöyle:

Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali 5 Nolu Bilet Satış Yazıhanesi (25.79 metrekare), Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali 10 Nolu Bilet Satış Yazıhanesi (22.83 metrekare), Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali 11 Nolu Bilet Satış Yazıhanesi (23.25 metrekare), Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali 12 Nolu Bilet Satış Yazıhanesi (42.14 metrekare), Kındam Mah. Eski Otobüs İşletme Şefliği 415 ada 15 parsel Baz İstasyonu Alanı 90 metrekare, Kuşdilli Mah. Şht. Vemin Duğan Cad. ile Şht. Metin Koca Cad. kesişimi Baz İstasyonu Alanı 25 metrekare, Kayabaşı Mah. Cezaevi yanı Yalnıztepe Mevkii Baz İstasyonu Alanı 25 metrekare, Aşıkpaşa Mah. Boztepe Yolu Mevkii 2173 ada 6 parsel Baz İstasyonu Alanı 40 metrekare.

FAHRETTİN TOKER

09 Haz 2021 - 09:18 Kirşehir- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.