Kırşehir’in tek özel hastanesi profesyonel kadro ile geliyor

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi, profesyonel kadrosu ile yakında Kırşehir Halkı’nın hizmetine açılıyor.

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi, profesyonel kadrosu ile yakında Kırşehir Halkı’nın hizmetine açılıyor.

Aşıkpaşa Hastanesi’nin hizmeti askıya alınmasından sonra Musa Gül, hastaneyi satın aldı ve önümüzdeki günlerde profesyonel kadrosu ile açmaya hazırlanıyor.

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Sahibi Musa Gül, hastanenin yeni ekibini ve çalışmalarını tanıtmak için Kırşehir basını ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Musa Gül, hastanenin bir aksilik olmaz ise Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek, profesyonel bir ekiple çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti. 19 hekimle hizmet verecek olan Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi, şu an 14 hekimle sözleşmelerini imzaladı.

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi’nin ticari ünvanın Özel Gül Hayat Sağlık Hizmetleri olduğunu ifade eden Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Müdürü Lütfü Yıldırım, “Hastane önceden Aşıkpaşa Hastanesi olarak devam ediyordu. Bu hastanenin 14. yılı. Ben 10 yıl boyunca hastane Aşıkpaşa’yken hastane müdürlüğü yaptım. Diyarbakırlılar aldığında 3 yıl boyunca ayrıldım. Musa Bey gelince tekrar hastane müdürlüğüne devam ediyoru. Hastanemiz 34 yataklı, 4 tane genel yoğun bakım yatağı olan 5 tane kuvözi olan bir hastanedir. 1. seviye hastaneyiz. Kırşehir’in tek özel hastanesiyiz. Hastanemizin açılış aşamalarında resmi prosedürleri bitti. Hiçbir eksiğimiz kalmadı. Büyük bir ihtimal Pazartesi günü kurdelemizi keseceğiz, kurbanımızı kesip başlayacağız. Bu ağırdan almamızın sebebi, devletten gelen hekimlerimiz var. Devlette de biliyorsunuz 7. ayın 1’i itibariyle istifalar açılmaya başladı. Bugün itibariyle istifalarımız başlayacak. 1 ay kadar zaman alabiliyor. Belki erken gelebilir belki geç gelebilir. Şu an da 14 hekimimiz var anlaştığımız, kadromuzda olan. Toplam 19 kadromuz var. 5 hekim eksiğimiz var. 5 hekimi de tamamlamak için devletteki istifaları bekliyoruz. Hastanenin askıda olma süreci Pazartesi günü itibariyle bitiyor. Hasta kabulüne hazır durumda. Eğer hekimlerimiz 1 hafta içinde gelirse açmayı biraz daha geciktirebiliriz tam kadro açalım diye. Ama 1 ay sürecekse mevcut hekimlerimizle açıp yavaş yavaş hekimlerimizi tamamlama planındayız” dedi.

500-600 hasta kabul edebilecekler

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi’nin Kırşehir’i çok fazla rahatlatacağını ifade eden Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Müdürü Lütfü Yıldırım, “Devlet hastanesine destek olacağız. Pandemi de belki pandemi hastanesi olamayabiliriz. Yoğun bakımlarımızın seviyeleri Sağlık Bakanlığı bakacak. Ama pandemide onlara destek olacağız. Hastaların hepsini kabul edebilelim. Hastanemize ortalama 500-600 hasta kabul ediyoruz” ifadesini kullandı.

“Hastanemizde fizik tedavi, beyin cerrahi, kardiyovasküler cerrahi hariç diğer bölümlerin hepsi var” diyen Yıldırım, “Muayene ücretleri hakkında Sağlık Uygulama Tebliği’nin belirlediği fatura kesebileceğimiz muayene ücretleri haricinde artı bir muayene ücretimiz olmayacak. Yani Sağlık Uygulama Tebliği ne söylüyorsa onu yapacağız. Hekimlerimizi ve çalışanlarımızı aktif hale getiriyoruz. Mümkün mertebe Kayseri’ye hasta göndermemeye çalışacağız” diye konuştu.

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Müdürü Lütfü Yıldırım, sözlerini şöyle devam etti:

“Biz hastaneyi devraldığımızda biz borcuyla ve varlıklarıyla beraber devraldık. Varlıkların içinde çalışan personelde var. 64 tane içerde çalışan personel var. Aldığımızdan beri maaşlarını ödüyoruz. O personelleri tanımadığımız için çıkartma taraftarı değiliz. İçerdeki personellerin hepsi sağlık mevzuatına uygun bir şekilde çalışacak. Hastanecilikte tek bir kural vardır; Sağlık Uygulama Tebliği ve hastanecilik yönetmeliği var. O kurallar neyse ona uymak zorundayız ve 10 yıl boyunca da çok güzel bir şekilde çalışmıştık biz. Şimdide çok iyi devam edeceğiz. Genel cerrahinin ortopedinin, kadın doğumun yapabileceği tüm ameliyatları yapabileceğiz. Ama bir kardiyovasküler cerrahinin yapacağı anjiyo, stent ya da bypass gibi ameliyatlar yapamıyoruz. Hastanemizin fiziki yapısı ona uygun değil. Onkoloji bölümü yani kanser araştırma bölümü ya da hastanesi olmadığımız için o hastalıkların tanısını koyabiliriz ama ameliyatlarını yapamıyoruz.

Hastanenin yüzde 62 Musa Bey’de. Yüzde 38’i Nuray Hanım’da. Onunda devirleri gerçekleşiyor.”

Gül, “Niyetimiz sadece memleketimize hizmet”

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Müdürü Lütfü Yıldırım’dan sonra Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Sahibi Musa Gül, açıklamalarda bulunarak, “Yarın askıdan iniyoruz, denetlememiz var. Pazartesi günü de öğleden sonra bir aksilik olmazsa kurdelemizi keselim. Doktorlardan cevap alabilirsek 1 hafta geç hasta alalım. Doktorlardan eğer gecikme olursa Salı günü sabahtan bismillah diyelim ilk hastamızı alalım istiyoruz” dedi.

Kırşehir’in bir özel hastaneye ihtiyacı olduğunu düşünerekten hastaneyi satın aldığını ifade eden Hastane Sahibi Musa Gül, “Aslen Yağmurlu Kale Köylüyüm. Ama doğma büyüme Bağbaşındanım. 1973’te de Almanya’ya gittim. Almanya’da da yatırımlarımız vardı. Sonra baktık ki orada bir sürü yabancı düşmanlıklar oldu. O yüzden düşündüm Almanya’daki gayrimenkullerimi mal varlıklarımı hep Türkiye’ye götüreyim. Memleketime hizmetimiz olsun dedim. Benim Almanya’da da 150 işçim çalışıyor. Temizlik şirketim ve inşaatım var. Onun için birazda memleketimize hizmetimiz olsun dedik ve daha öncede oradan aldığımız gayrimenkuller güzel değerlendi. Onun için oradan elde ettiğimiz karlarımızı memleketimize yatırım yapalım diye karar verdim. En iyi olanda ihtiyaç olan bu hastane. Hiç anlamam ama ben her zaman 3 haftalığına izine gelirdim. Her geldiğimde annemi, babamı, hanımımı, hep Kayseri’ye ya da Ankara’ya doktorlara götürürdüm. Ben 3 hafta izine gelirdim. Bu 3 hafta izinin 1 hafta 10 günü şehir dışında geçiyordu. Hiçbir şey yapamıyordum. Onun için dedik ki bu hastane büyük ihtiyaç. Hastaneyi canlandıralım. Hadi ben gidebiliyorum, imkanımız var ama halkımız nasıl gitsin. Her şey içinde Kayseri’ye gidemezler. Her şey için de Ankara’ya gidilmez. Onun için anlamasam da dedim ben buna bir profesör getiririm. Bir yönetici getiririm. Ben burayı işletirim. Niye ben Almanya’da da şirket işletiyorum. Sağlıktan anlamadığım halde Allah yüzümüze baktı. Lütfü Bey ile tanıştık. Tecrübe ve yüksek o da canla başla sahiplendi burayı. Güzel bir şekilde hizmet sunacağız inşallah. Niyetimiz sadece memleketimize hizmet. Burası bana 20 milyon lirayı mal oluyor. Borcu ödediğim zaman. Ben 20 milyonu ne zaman kazanacağım da 50 lira 80 lira muayene ile 65 yaşından sonra yiyeceğim. Benim para gibi hevesim yok. Allah’a şükür göreceğimiz, yaşayacağımız her şeyi gördük. Bundan sonra memleketimize hizmet etmek. Bu hastaneden 10 milyon lira bu insanların alacağı var. O 10 milyonu dağıtsak Kırşehirimizin ekonomisine katkısı olur. Allah’ın izniyle anlamıyorum ama sizlerin duası ve yardımlarıyla da başaracağıma inanıyorum. Pandemi döneminde bütün Türkiye’yi gezdik. Büyük bir tur yaptık. Her tarafta doktor görüşmeleri yaptık. Benim en çok istediğim kadın doğum için bir bayan doktor, aradık bulamadık. Ultrason için bir bayan doktor. Aradık dün bulduk Allah’a şükür. Sözleşmemizi yaptık. İstiyoruz ki herkese bir hizmet edelim. Elimizden geldiği kadar kaliteli doktorlar getirmeye çalışıyoruz. Ama şu pandemiden dolayı istifalar durduruldu için kimse istifa edip gelemiyor. 1 aya kadar en kaliteli doktorlar gelecek” dedi.

Diş polikliniğe de açılacak

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi’nde diş polikliniğinin de açılacağını bildiren Gül, “Diş polikliniğini açacağız. Görüşmelerimiz var. Alt yapıyı hazırladık. Hastanenin yanındaki binayı da kiralık. İnşallah 1-1.5 aya kadar açacağız. Doktorlarla da görüştük. Güzel, kaliteli bir diş polikliniği açacağız” diye konuştu.

Kırşehir’e sağlık turizmi kazandıracaklar

Özel Kırşehir Musa Gül Hastanesi Sahibi Musa Gül, toplantıda 1 yıl içince sağlık turizmi alanında tesis açacaklarının müjdesini de verdi:

Sağlık turizmi hakkında Hastane Sahibi Musa Gül, “Benim hedefim şu Kırşehir’e bir sağlık turizmi yapmak. Yurt dışında imkanımız var. Orada potansiyelimiz var. Eğer sağlık turizmini getirirsek bakıyorum Nevşehir turist kaynıyor. Bakıyorum Konya turist kaynıyor. Kırşehir’de turist yok. Ama benim gücüm yetiyor, aklım eriyor, fakat burada potansiyel yoktu. Şimdi onun için çalışma yapıyoruz. Allah razı olsun valiliğimizde belediyemizde yardımcı olacak. Bize bir yer tesis ederlerse en geç 1 yıla kadar güzel bir sağlık turizmine gireceğiz inşallah. Buralarda da bir turist dolaşsın artık” diye konuştu.

Musa Gül, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ben en çok bir şeye inanmıştım. Devamlı ortaklık müessesini geliştirmek istiyorum. Hep ortaklık yapalım. Ortaklıkla büyüyelim. Bunun için elimden geldiği kadar çevremizdekilerini ortaklığa teşvik edeceğim. Beraber büyük bir proje üretelim istiyorum.” BURCU ÖZTÜRK

01 Tem 2021 - 12:48 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.