Proje ekibi hazırlıklarını tamamladı

Kırşehir Aşıkpaşa Ortaokulu Okulum Temiz Projesi Ekibi, okullarındaki hazırları tamamladılar.

Kırşehir Aşıkpaşa Ortaokulu Okulum Temiz Projesi Ekibi, okullarındaki hazırları tamamladılar.

Kırşehir Aşıkpaşa Ortaokulu Müdürü Gencay Çavuş, okullarındaki ‘Okulum Temiz Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek yüz yüze eğitime hazır olduklarını belirtti.

Okullarının resmi sitesinde yapılan çalışmalar hakkında Kırşehir Aşıkpaşa Ortaokulu Müdürü Gencay Çavuş, şunları ifade etti:

“Okulum Temiz Projesi kapsamında oluşturulan proje ekibi okulumuzdaki hazırlıklarını tamamladı. Okulumuza ait birimler tek tek elden geçirilerek tekrar düzenlendi. COVİD-19’la ilgili bilgilendirici afiş, broşür ve ilanlar ilgili yerlere asıldı. Fiziki mekanlar belirli aralıklarla dezenfekte edilerek, maske, sosyal mesafe ve hijyen noktasında gerekli önlemleri alarak okulumuzu seyreltilmiş yüz yüze eğitime hazırladık.

Kuruluşumuzda, ‘ Eğitim Kurumlarında, Hijyen ve Sanitasyon Kontrol ve Önlemleri Kılavuzu’ çerçevesinde, Covit-19 Pandemisi başta olmak üzere, olası diğer salgınlarda aşağıda genel hatları belirlenmiş olan süreç yönetimi sağlanacaktır. Öğrencilerimizin, kuruluş personelimizin, velilerimizin ve diğer paydaşlarımızın, kuruluşumuzun süreç yönetiminde belirtilen açıklamaları dikkate alması, kontrol ve önlemlerle ilgili olarak hazırlanan dokümanlar kapsamında hareket etmeleri gerekmektedir.

Okul Hijyen Ve Sanitasyon Planı oluşturdular

Kuruluşumuz, salgınlara yönelik, tüm fiziki alanları ve ilgili tüm tarafları kapsayan ‘Risk Değerlendirmesi’ yapmıştır.

Kuruluşumuz ‘Risk Değerlendirmesi’ sonuçlarına göre ‘Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı’ hazırlamıştır.

Kuruluşumuz ‘Risk Değerlendirmesi’ sonuçlarına göre ‘Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı’ kapsamında ‘Kontrol Önlemleri Hiyerarşisi’ oluşturmuş olup ‘İç ve Dış İletişim Planı’ hazırlamıştır.

Kuruluşumuz, hijyen, enfeksiyondan korunma ve kontrolün sağlanması ve etkin bir uyulama ile süreç yönetimini sağlamak üzere sorumlu kişilerden oluşan hijyen, enfeksiyondan korunma ve kontrolü sağlamak üzere ‘Okul Hijyen Ve Sanitasyon Planı’ oluşmuştur.

Kuruluşumuz, ‘Standart Enfeksiyon Kontrol Önlemleri (SEKO) Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı’ hazırlamıştır.

Kuruluşumuz, Standart Enfeksiyon Kontrol Önlemleri’nin tek başına yetersiz olduğu durumlarda uygulamaya konmak üzere ‘Bulaş Bazlı Önlem Planı’ oluşturmuştur.

Kuruluşumuzda, acil durumlarla başa çıkmak üzere, eğitilmiş personel/personeller görevlendirmesi yapmış, çalışanlarımıza, resmi yazı ile duyurmuş, kuruluş genelinde tüm birimlerimizde görünür şekilde asılmıştır.

Eğitim verecekler

Öğrencilerimize, velilerimize, öğretmen ve kuruluşumuzun diğer çalışanlarına, COVID-19'un bulaşma yolları ve korunma önlemleri ile ilgili olarak eğitim verilecektir. Verilen eğitimler ve katılımcı bilgileri kayıt altına alınacaktır.

Kuruluşumuz, öğrencilerden, çalışanlardan, ziyaretçilerden veya üçüncü kişilerden birinin salgın hastalık belirtisi gösterdiği durumlarda, ‘Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı’na uygun hareket edilecektir. Süreç yönetiminden, tüm taraflar gerekli dokümantasyonlar aracığı ile bilgilendirilecektir.

Kuruluşumuzun, ilişkide bulunduğu, yükleniciler, dış servis/ hizmet sunucuları, ürün ve hizmet tedarikçilerinin güvenilirlikleri takip edilmektedir.

Kuruluşumuz, hijyen, enfeksiyondan korunma ve kontrolün oluşturulması, uygulanması, sürekliliğin sağlanması için ihtiyaç duyulan kaynakları temin etmiştir.

Yükleniciler, dış servis/ hizmet sunucuları, ürün ve hizmet tedarikçileri, salgın hastalığın yayılmasını önlemeye yönelik, kuruluşun uygulamalarına ve ulusal otoritenin kurallarına uymakla yükümlü olduklarına dair gerekli bilgilendirme vb. uygulamalar, hazırlanan dokümantasyonlar üzerinden garanti altına alınmaktadır.

Çalışanlar ve diğer kişiler, kuruluş tarafından belirlenen kurallara uymak, kontrol önlemlerini tam ve doğru bir şekilde uygulamakla yükümlüdür.”

 

 

07 Ağu 2021 - 14:07 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.