TEİAŞ, Kırşehir’de alım yapacak

Türkiye Elektrik İletim A.Ş., Türkiye genelinde 101, Kırşehir’de ise 2 eleman alımı yapacak.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), sürekli işçi kadroları için Türkiye genelinde 101 elektrik teknikeri, elektronik teknisyeni ve elektrik teknisyeni alacak. TEAİŞ, Kırşehir iline de alım yapacak. Kırşehir’de 2 elektrik teknisyeni alımı gerçekleştirilecek.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş., resmi sitesinde 101 eleman alımı hakkında duyuru yayınladı. Yapılan duyuruda şu bilgiye yer verildi:

Taşra teşkilatımızda sürekli işçi kadroları için yapılacak 101 eleman alımı hakkında
Şirketimizin taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi sürekli işçi statüsünde 31 elektrik teknikeri, 4 elektronik teknisyeni ve 66 elektrik teknisyeni 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile istihdam edilecektir.

İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı işyeri, ili, unvanı, sayısı ve aranılan şartlar aşağıda belirtilmiş olup işgücü talebine başvurmak isteyenlerin Türkiye İş Kurumu’nun web sayfasında 16 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanacak ilanları takip etmesi gerekmektedir. Başvurular adayların adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adreslerine göre il düzeyinde karşılanacaktır. Başvuru yapılacak kadrolar için istenilen öğrenim seviyesinden daha üst öğrenim seviyesinden mezun olan adaylar ile henüz mezun durumda olmayan adaylar teknisyenler için noter huzurunda çekilecek kura çekimine dahil edilmeyecek, teknikerler içinse mülakat sınavına davet edilmeyecektir. (Örn; Teknisyenlik için başvuru yapan bir aday Lisans ya da Önlisans mezunu olması veyahut henüz liseden mezun olmamış olması durumunda noter huzunda yapılacak olan çekilişe katılamayacaktır.)

Başvuru; Durumları talep şartlarına uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde (16-20 Ağustos 2021 tarihleri arası) İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden ‘İş Arayan’ linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapacaktır.

35 yaşını doldurmayanlar başvurabilecek

Başvuruda aranılan şartlar; Elektrik teknikerleri için meslek yüksek okullarının (önlisans) elektrik elektrik ve enerji elektrik enerjisi üretim, iletim, dağıtım bölümlerinin birinden mezun olmak. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak. 35 yaşını bitirmemiş olmak (16 Ağustos 1986 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir.) Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak.

Elektrik teknisyenleri için; lise ve dengi okulların: elektrik veya elektrik-elektronik teknolojisi alanının elektrik tesisatları ve pano montörlüğü, yüksek gerilim sistemleri, endüstriyel bakım onarım bölümlerinin birinden mezun olmak. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak. 35 yaşını bitirmemiş olmak (16.08.1986 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir.) Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)5.Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak.

Elektronik teknisyenleri için; lise ve dengi okulların elektronik veya elektrik-elektronik teknolojisi alanının görüntü ve ses sistemleri, haberleşme sistemleri, savunma elektronik sistemlerid-güvenlik sistemleri bölümlerinin birinden mezun olmak. İlgili Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşımak. 35 yaşını bitirmemiş olmak (16.08.1986 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilecektir. ). Askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olmak.

Sözlü sınava katılacak adayların belirlenmesi; Teknikerler için: İŞKUR’a başvuru yapan adaylardan; 2020 yılı KPSS P93 puan türünden altmış (60) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, talep şartlarına uygun adaylar arasından, en yüksek KPSS puanından başlanmak üzere açık iş sayısının dört (4) katı aday; öncelik hakkına sahip olarak başvuran adaylardan talep şartlarına uygun olanlar arasından, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgenin tarihi esas alınarak ve eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı adayayrı listeler hâlinde Şirketimize gönderilecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

Teknisyenler için; İŞKUR’a başvuru yapan ve isimleri Şirketimize gönderilen adaylardan; Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

Teknisyenler için çekilecek kura işlemleri ile kura sonuçların açıklanması; Kura çekimi 06 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 10.00'da Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü, Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No:2 Kat:16 Bahçelievler/ Ankara (Milli Kütüphane Karşısı) adresinde yapılacak olup, adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebileceklerdir. Kura çekim tarihi, saati veya yerinde değişiklik olması durumunda Şirketimiz internet sitesinde (www.teias.gov.tr) duyurulacaktır. Yine kura sonucu belirlenen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar Şirketimiz internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü sınav yapılacak

Sözlü sınav duyurusu; Teknikerler için, İŞKUR tarafından Şirketimize bildirilen nihai listelerde yer alan adaylar ile teknisyenler için noter huzurunda çekilen kura sonucunda şartları sağlayan adaylara Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17’nci maddesinin 1’inci fıkrasına göre sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınavda başarı puanı 100 puan üzerinden en az 60’tır. Sözlü sınava girecek adayların listesi, sınav tarihi, saati ve yeri ile başvuru esnasında istenilen belgeler Şirketimiz internet sayfasında (www.teias.gov.tr) ayrıca duyurulacaktır.

Sınav sonucu başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar adayın isminin yer aldığı asıl kazanan liste ile aynı/yeterli sayıda yedek adayın isminin yer aldığı yedek kazanan listesi Şirketimiz internet sitesinde ilan edilecektir. Sınav sonuçlarıyla ilgili telefonda bilgi verilmeyecektir.

Kazanan ve yedek adaylara ayrıca posta yoluyla tebligat yapılacaktır.

Ücret ve diğer haklar; Toplu İş Sözleşmesi ile düzenlenmiştir. İşçilerimiz, işverence tahsis edilen vasıtalarla iş yerine götürülüp getirilmekte veya yol ücreti ödenmektedir.

Kırşehir’e 2 kişi alınacak

101 sürekli işçi kadrolarının alınacağı iller, sayıları ve alanları şöyle:

Elektrik teknikeri; İstanbul 4, İzmir 3, Kocaeli 4, Uşak 4, Aksaray 4, Bingöl 4, Giresun 4, Mersin 4 olmak üzere toplam 31.

Elektrik teknisyeni; İstanbul 7, Çanakkale 3, İzmir 8, Manisa 2, Kocaeli 3,  Eskişehir 2, Afyon 2, Karaman 3, Amasya 6, Kırşehir 2, Şanlıurfa 3, Giresun 3, Diyarbakır 3, Bitlis 3, Mersin 2, Hatay 3, Antalya 3, Edirne 3, Aydın 2, Muğla 3 olmak üzere toplam 66.

Elektronik teknisyeni; İstanbul 2, Şanlıurfa 2, toplamda 4.

BURCU ÖZTÜRK

10 Ağu 2021 - 15:12 Kirşehir- Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.