Aşıkpaşa Tabiat Parkı işletmeciliği kiraya verilecek

Kırşehir Aşıkpaşa Tabiat Parkı, Tarım ve Orman Bakanlığı IX. Bölge Müdürlüğü tarafından işletmelerinin kiraya verilmesi üzerine ihaleye çıkarıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı IX. Bölge Müdürlüğü Kırşehir Şube Müdürlüğü Aşıkpaşa Tabiat Parkı, giriş kontrol ünitesi, kır lokantası, 2 adet kafeterya, 3 adet büfe, 2 adet spor kompleksi ve günübirlik kullanım alanları işletmecilik ihalesi yapılacak.

Kırşehir Aşıkpaşa Tabiat Parkı, 2010 yılında Tabiat Parkı ilan edilen bin 300 dekarlık alan AK Parti Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci döneminde projelendirilmiş, Tarım ve Orman Bakanlığı da adı ''Aşıkpaşa Tabiat Parkı'' olan bu alana tenis kortları, basketbol sahası, oturma alanları, kır lokantası, gözetleme kulesi ve çeşitli tesisler yapmıştı. 

Şimdi ise parkın içerisinde bulunan giriş kontrol ünitesi, kır lokantası, 2 adet kafeterya, 3 adet büfe, 2 adet spor kompleksi ve günübirlik kullanım alanları işletmecilik ihalesi gerçekleştirilecek.

Kırşehir Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın İhalesine katılmak için ihale komisyonunca aranan şartlar ve istenen belgeler;
Aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte ihale şartnamesinin ekindeki örneğine uygun hazırlayacakları tekliflerini içeren iç zarfın da yer aldığı dış zarflarını 17/09/2019 Salı günü saat 11:00’e kadar, IX. Bölge Müdürlüğü İstanbul Caddesi No: 98 Kat: 5 Oda No:501 Altındağ- ANKARA adresine sıra numaralı alındı karşılığında vereceklerdir.
Dış Zarf aşağıdaki belgeleri içerecektir:
İsteklinin; gerçek kişi olması halinde T.C. vatandaşı olmak, tüzel kişi olması halinde ise T.C. Kanunlarına göre Türkiye’de kurulmuş tüzel kişiliğe haiz olmak.
Gerçek Kişi Olması Halinde, TC vatandaşı olmak (Nüfus cüzdanının aslı ve noter onaylı nüfuz cüzdanı sureti veya ilgili kurumdan e- devletten alınan nüfuz kayıt öremeği ile belgelenir.) ( Ortak girişim olması halinde her iki ortak için belgelendirilmesi)
Tüzel Kişi olması halinde T.C. Kanunlarına göre Türkiye de kurulmuş tüzel kişiliğe haiz olmak (Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış, tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge vermek.) (Ortak Girişim Olması halinde her iki ortak için belgelendirilmesi)
Kanuni ikametgâh sahibi olmak ve bunu belgelemek (Yalnızca gerçek kişi olarak ihaleye katılımda bulunanlar veya ortak girişimde gerçek kişi ortak olanlar tarafından verilecektir.)
Türkiye'de tebligat için adres göstermek.
Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olduğuna dair belge vermek.) İsteklinin;
Gerçek kişi olması halinde, ilgisine göre, Ticaret ve Sanayi Odası veya Esnaf Sanatkâr siciline kayıtlı olduğunu gösterir belge vermek.

Tüzel kişi olması halinde, Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış, tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge ile Ticaret Sicil Gazetesi’nin suretini vermek.
Ortak girişim olması halinde, ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinin (a) ve (b) bentlerindeki esaslara göre temin edecekleri belgeyi vermek. İsteklinin şirket olması halinde ise, şirket ortaklarının hisse durumlarını ve görevlerini belirten kanıtlayıcı belgelerden (Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış belge, Şirket Ana Sözleşmesi) herhangi birini vermek.
İş Deneyimine yönelik aşağıdaki belgeleri vermek.
a) İsteklilerin ihaleye konu olan işle benzerlik arz eden aşağıda belirtilen; faaliyetlerden birisini en az 1 (bir) yıl gerçekleştirdiğini belgelemek:

Her türlü Turizm İşletme Belgeli Konaklanma tesisi(otel, motel, pansiyon, apart veya Kamp Alanı) işletmeciliğinde, Milli Park veya Tabiat Parklarında Kamp Alanı, Çadırlı, Karavanlı, Çadırlı Karavanlı Kamp Alanı veya Günübirlik Kullanım Alanı ile A Tipi, B Tipi veya C Tipi Mesire Yeri İşletmeciliği,

Günübirlik Kullanım Alanı işletmeciliğinde; Sıhhi müessese iş yeri açma ve çalışma ruhsatına sahip veya turizm işletme belgeli Restoran/Lokanta, Kır Kahvesi veya Çay Bahçesi işletmeciliği,

İş Deneyimi belgelerinden birisinin sunulması yeterli kabul edilecektir.
İsteklinin şahsen işlettiği iş yerlerine ilişkin resmi kurum ve kuruluşlardan alınmış açılış veya işletme ruhsatının aslı veya noter onaylı örneği kabul edilecektir. Bu tür belge sunulması durumunda İş Deneyim süresi olarak, ihale tarihi ile açılış ruhsat tarihi arasındaki süre esas alınarak hesaplanır.
İsteklinin şahsen işletme ruhsatı üzerinde olmayan yerler için; işletme ruhsatının asıl veya noter onaylı sureti, ruhsat sahibi ile istekli arasındaki noter onaylı kira sözleşmesi ve sözleşme kapsamında kesilen kira faturaları (SMM onaylı). Bu tür belge sunulması durumunda İş Deneyim süresi olarak, ihale tarihi ile işletme ruhsat tarihi ile kira sözleşmesinin başlangıç tarihi arasındaki süre esas alınarak hesaplanır.
İsteklinin tüzel kişiliklerden alacağı referans yazıları iş deneyimi olarak kabul edilmez.
İsteklinin Ortak girişim olması durumunda ortaklardan birisinin İş Deneyimi sunması yeterli kabul edilecektir.
İhaleye konu saha, yapı ve tesisin özelliğine göre ihaleyi gerçekleştirecek birim tarafından ek düzenleme yapılabilir.
İş Deneyimi belgelerinden birisinin sunulması yeterli kabul edilecektir.
İsteklinin Ortak girişim olması durumunda ortaklardan birisinin İş Deneyimi sunması yeterli kabul edilir.
İhalenin konusu iş deneyimlerden hangisi ile uyumlu ise ihale şartnamesinde sadece o yer alacak diğerleri silinecektir.
İmza sirküleri vermek. İsteklinin;
Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza sirküleri vermek.
Tüzel kişi olması halinde, tüzel kişiliği temsilen ihaleye katılan yetkilinin noter tasdikli imza sirkülerini vermek.
Ortak girişim olması halinde, ortak girişimi oluşturan gerçek kişi veya tüzel kişilerin her birinin (a) ve (b) fıkralarındaki esaslara göre temin edecekleri belgeleri vermek.
İstekliler adına vekâleten ihaleye iştirak ediliyorsa; vekâleten iştirak edenin noter onaylı vekâletnameleri ile noter tasdikli imza sirkülerini vermek.
İsteklilerin ortak girişim olması halinde, bu şartnameye ekli örneğe uygun ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalı ortaklık sözleşmesini vermek. (İhale üzerinde kalan istekli tarafından noter tasdikli ortaklık sözleşmesi ayrıca verilir.) Ayrıca, idare ile yapılacak ihale sözleşmesini grubun bütün ortakları şahsen veya vekilleri vasıtasıyla imzalarlar.
İhalenin gerçekleştirildiği yıl içerisinde vergi dairesinden veya internetten alınan vergi mükellefi olunduğuna dair belge vermek.

İhale ilan tarihinden sonra ilgili dairesinden veya internetten alınmış vergi dairesine borcunun bulunmadığına dair belge vermek.
İhale ilan tarihinden sonra ilgili dairesinden veya internetten alınmış Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ya borcunun bulunmadığına dair belge vermek.
İhaleye ait şartname ve eklerini satın almak (dekont veya makbuz ile belgelendirilecektir) ve istekli tarafından şartname ve eklerinin okunup kabul edildiğine dair söz konusu ihale dokümanının her sayfasının imzalanarak teklif dosyasına konulması.
İdare adına alınmış (muhammen bedelin) 'u tutarında geçici teminata ait alındı makbuzunu veya Bankalar veya özel finans kurumlarının verecekleri en az 90 gün süreli veya süresiz teminat mektuplarını vermek.
Şekli ve içeriği bu şartnamede belirlenen teklif mektubunu vermek.
İhaleye iştirak edeceklerin yukarıdaki belgelerle Muhammen bedelin % 10’ u olan geçici teminatı, ihale şartnamesi ve sözleşme bedeli olan 200,00 TL‘ yi Kırşehir Şube Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin Ziraat Bankası Kırşehir Şubesi TR27 0001 0002 6157 3521 0950 01 nolu hesabına ihale günü ve saatine kadar yatırmaları gerekmektedir. Telgraf ve posta ile yapılan müracaatlarda, postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir. İhaleye ait şartname ve sözleşme IX. Bölge Müdürlüğü veya Kırşehir İl Şube Müdürlüğünden temin edilebilir ve görülebilir.
Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta, uygun bedeli tespitte tamamen serbesttir. FAHRETTİN TOKER

19 Ağu 2021 - 13:57 Kirşehir- Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.