Kayıtlar 23 Eylül’de başlıyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne (KAEÜ) 2021 sağlık lisans tamamlama ile yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri 23 Eylül’de başlıyor.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne (KAEÜ) 2021 sağlık lisans tamamlama ile yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri 23 Eylül’de başlıyor.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne sağlık lisans tamamlama ile ğrenciler yerleşti. Yerleşen öğrenciler için kesin kayıtlar 23 Eylül’de başlayacak, 28 Eylül’de sona erecek.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, sağlık lisans tamamlama kayıt için izlenecek yollar hakkında resmi sitesinde şu açıklamayı yaptı:

Üniversitemize sağlik lisans tamamlama kayıt için izlenecek yollar e-devlet sisteminden kayıt işlemleri; Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında Üniversitemizin elektronik kayda açık olan programlarına yerleşen öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr/ web sitesi üzerinden elektronik kayıt yaptırabileceklerdir. Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler Üniversitemizin ilgili Akademik Birimlerine gelerek kayıtlarını tamamlayabileceklerdir.

E-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar 23-28 Eylül 2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ web sayfasından gerçekleştirilecektir. Elektronik kayıt bu sayfada ‘e-hizmetler’ bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğinden e-devlet şifresiyle kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra gerçekleştirilecektir. E-Devlet şifresi almamış olan adaylar şifrelerini nüfus cüzdanlarının aslı ile bizzat PTT şubelerinden temin edebilecektir. e-Devlet üzerinden kaydını tamamlayanlar barkotlu çıktıyı almanız gerekmektedir. Not-2: Kesin kayda gelecek adayların ‘maske-mesafe ve hijyen’ kurallarına uymaları önem arz etmektedir.

Üniversitemize şahsen gelerek kayit işlemleri; 2021- Sağlık Lisans Tamamlama sonucuna göre, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Üniversitemiz programlarına girmeye hak kazanan adaylar, kesin kayıt işlemlerini 2021- Sağlık Lisans Tamamlama sonuç belgesinde belirtilen tarihlerde (23 Eylül-01 Ekim 2021) ve adreslerde şahsen veya vekâletle yaptıracaklardır. Öğrenciler kesin kayıttan önce mutlaka internetten ön kayıt yapmaları gerekmektedir.

Şahsen başvurularda kesin kayit için gerekli belgeler; Adayın mezun olduğu Üniversiteden almış olduğu Önlisans diplomasının aslını yanlarında bulundurması, diplomanın aslı görülerek onaylı süreti alınacaktır. Adayın mezun olduğu Üniversiteden almış olduğu mezuniyet transkripti (Not belgesi). Adayın mezun olduğu Üniversiteden almış olduğu derslere ait onaylı ders içerikleri (Transkriptte yer alan derslere ait ders içerikleri mezun olduğu Üniversitenin web sayfasındaki Ders Bilgi Paketinde güncel olarak yer alıyorsa bu derslere ait ders içeriği istenmemektedir.) Yerleşme sonuç belgesinin internet çıktısı. 2 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 ebadında, son altı ay içinde, önden çekilmiş). Askerlik sorunu olan (Yaş haddi, kaçak durumu vb.) erkek öğrencilerin kayıtları yapılacak ancak Askerlikle ilgili sorunu ortadan kalktığını belgeleyene kadar öğrenime devam ettirilmeyecek olup izinli sayılacaklardır.

Sağlık lisans tamamlama ile yerleşen tüm öğrencilerimiz için ortak bilgi notları; 2021-2022 eğitim-öğretim yılının güz yarıyılında Sağlıkta Lisans Tamamlama ile Çocuk Gelişimi programlarını kazanan öğrencilere ait ders kayıtları; 27-28 Eylül 2021 tarihleri arasında ilgili döneme ait tahakkuk etmiş olan öğrenci katkı payı/öğrenim ücretlerinin T.C. Halk Bankasına yatırılması koşuluyla öğrenci bilgi sistemimiz üzerinden öğrenciler tarafından yapılacaktır.

Öğrenci Bilgi Sistemine Giriş; Eğitim-öğretim süresince önemli bir yere sahip, yıllık olarak düzenlenen akademik takvimimiz Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğimiz başta olmak üzere ilgili Kanun, Yönetmelik ve Yönergeler yayımlanmaktadır. ( Akademik Takvim, Yönetmelikler, Yönergeler ) Öğrencilerimize iletilmesi gereken genel ya da özel bazı hususlar, duyuru panoları ve üniversitemiz web sitesinde ‘http://www.ahievran.edu.tr/’ ilan edilmekte ve bunlar tebliğ yerine geçmektedir. Bu nedenle düzenli olarak duyuruları takip etmeniz yararınıza olacaktır. Sağlık Lisans Tamamlama ile yerleşen adayların 19.11.2014 tarihinden önce mezun olmaları gerekmektedir.

Muafiyet ve intibak işlemleri; Kayıt yapan öğrencilerimizin muafiyet işlemleri için ilgili Akademik Birimlere; Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu not belgesi (Transkript)(ASLI), Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu onaylı ders içerikleri belgelerini 01 Ekim 2021 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir.”

21 Eyl 2021 - 14:09 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.