Yaşam Hastanesi Kırşehir Ofisi açıldı

Yaşam Hastanesi, bölge hizmeti için il dışına açılıyor.

Bölge hizmeti çalışmasını ve kapsamını genişleten Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi, bu maksatla Kırşehir’e ofis açma kararı aldı ve Kırşehir Ofisi hizmet vermeye başladı.
2005 yılında Kırıkkale Tıp Merkezi olarak sağlık sektörüne giren Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi, 2017 yılındaki hastane kimliği atılımının ardından bölgeye sağlık hizmeti vermek konusunda yeni girişimlere başladı. Hastane, çevre il ve ilçelerden gelen hastalara iletişim, ulaşım, teşhis ve tedavi kolaylığı sağlamak için dışarıya açılma kararı aldı. Bu maksatla Kırşehir’e ofis açıldı. Kırşehir Ofisi Cacabey Meydanı Yemen Kahvesi üstü 1. katta hizmet vermeye başladı. Kırşehirliler Yaşam Hastanesi Ofisi ile irtibata geçerek teşhis ve tedavi konusunda yardım ve destek alabilecekler. İletişim için 0 542 351 40 71 numaralı hatta kullanabilecek olan Kırşehirliler, hem bu hattan ve hem de ofise gelerek her konuda bilgi ve randevu  alma imkanına kavuştular.
Hastanenin poliklinikleri
Yaşam Hastanesi, bu maksatla Kırşehirliler ve ilçelerindeki vatandaşları bilgilendirmek amacıyla bir bülten hazırladı. Bültende hastanenin yönetim kurulundan hekim kadrosuna, servis ve bölümlerinden kapasitesine kadar her türlü detay yer alıyor. Hastanenin kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, ortopedi ve el cerrahisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, genel cerrahi, beyin cerrahi, obezite cerrahi, göz hastalıkları, göğüs hastalıkları, dahiliye, üroloji, nöroloji, kardiyoloji, radyoloji, psikiyatri, psikolog, diş kliniği poliklinikleri ile hizmet verdiği belirtildi. Ayrıca özel tedaviler konusunda da açıklama yapılarak anestezi altında diş tedavileri, anestezi altında MR çekimi, yoğun bakım hizmetleri (ücretsiz), aynı gün içinde MR çekimi (24 saat), yatarak fizik tedavi, yatarak psikiyatri tedavisi, sinir blokajı ve migren tedavisi, ağrısız epidural doğum, 4 boyutlu ultrason, EEG, EMG hizmetlerinin verildiği vurgulandı.
Hastanenin hekim kadrosu
Yönetim Kurulu Başkanlığını İş Adamı Ömer Akçelik’in yürüttüğü hastanenin Başhekimlik görevini Kırıkkale’nin tanınmış Genel Cerrahlarından Dr. Bayram Işık’ın yaptığı hastanede Dr. Bayram Işık Genel Cerrah, Mesul Müdür ve Başhekim olarak görev yapıyor. Dr. Şenol Önder Göz Hastalıkları Uzmanı ve Mesul Müdür Yardımcısı, Dr. Mehmet Öncel Genel Cerrah, Dr. Emrah Topbaş Üroloji Uzmanı, Abdulkadir Yanartaş Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Dr. Bülent Yıldız Dahiliye-İç Hatalıkları Uzmanı, Ahmet Salih Yazar Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Dr. Cihan Kutluca Radyoloji Uzmanı, Dr. Çiğdem Karaer Acil Hekim, Dr. Mustafa Tuncer Mavuş Dahiliye Uzmanı, Dr. Özlem Latife Yılmaz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Doç. Dr. Yakup Türkel Nöroloji Uzmanı, Ecem Arslan Diyetisyen, Burak Aktan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Abdullah Çime Genel Cerrahi Uzmanı, Süleyman Oflu Psikiyatri Uzmanı, İbrahim Kasapoğlu Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Yunus Çelik Kardiyoloji Uzmanı, Tümer Güven Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı, Gözde Pamuk Kulak Burun ve Boğaz Uzmanı, Gülşah Ağırtaş Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Aysel Abbasova Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Dr. Yaşar Peker Acil Hekimi, Gülsüm Yıldız Serbest Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Psikolog İrem Nur Özyol, Berk Uygur Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, M. Emre Cengiz Diş Hekimi olarak görevini sürdürüyor.
Hastanenin gelişim tarihi
Hastane, 2005 yılında, şehir merkezinde, tamamı Kırıkkaleli doktor ve işadamlarının finansmanıyla cerrahi tıp merkezi olarak kuruldu. Aynı adreste 10 yıl halkımıza hizmet verdikten sonra; taleplere tam olarak karşılık verebilmek için şu an ki hizmet binası satın alındı ve 2 yıllık hummalı bir çabanın sonucunda Şubat 2017’de özel hastane olarak hizmet vermeye başladı. Hastane olarak hizmet vermeye başladıktan sonra hastaların talepleri, ilimizde tek özel hastane olmanın yüklediği sorumluluğun bilinci ve günümüz tıp sektöründeki gelişimlerin sonuçları neticesinde yatırımlara, hizmet kalitesini yükseltme çalışmalarına devam edildi. Hem kadro hem de tıbbi cihaz yatırımları artırıldı.
Kapasitesi yüksek
Hastanede ilerleyen yıllarda 2 çocuk hastalıkları uzmanı, 3 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı (ki bu şekilde halktan gelen bayan kadın doğum hastalıkları uzmanı talebi karşılandı) şehirde ilk defa özel sektörde beyin, sinir ve omurga cerrahisi uzmanı hastane tarafından şehre kazandırılmış oldu. Daha sonra yoğun bakım biriminin kuruluşu ve açılışı tamamlandı. 7 adet cerrahi, 4 adet koroner, 4 adet dahili ve 4 adet yeni doğan yoğun bakım yatağı ( kuvöz ) olmak üzere toplam 19 yoğun bakım yatağı şehre kazandırılmış oldu.
Cihazlar son teknoloji ürünü
Radyoloji ünitesi yenilendi. Mevcut görüntüleme cihazlarına büyük bir yatırım yapılarak günümüz teknolojisinin gerektirdiği ve Kırıkkale halkına yakışır MR, BT, Ultrason cihazları eklendi. Şu anda radyoloji ünitesinde üstün kalitede görüntüleme ve tanılama işlemleri başarıyla yapılabilmekte. Kadın doğum polikliniklerinin ultrason cihazları yenilendi. Hastalardan gelen talep doğrultusunda 3 hekime de ultrason cihazları son sistem yeni cihazlarla değiştirildi, bu sayede kadın hastalıkları ve doğum polikliniğinde 4 boyutlu ultrason dahil bebek heyecanı yaşayan hastaların talepleri karşılanmış oldu.
75 yatak kapasitesi var
Dijital damar bulma cihazı alındı. Özellikle bebek hastaların aileleri tarafından talep edilen, kızıl ötesi ışınlarla damarlı görünür hale getiren cihaz hastaların hizmetine sunuldu. Hastaların hastane hakkında bilgiye kolayca ulaşabilecekleri, online randevu alıp, tahlil sonuçlarını görüntüleyebileceği internet sitesi kurulumu tamamlandı. Özel sigorta şirketleriyle anlaşmalar yapıldı. SGK’nın yanı sıra özel sigorta şirketleriyle tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık sigortala anlaşmaları yapıldı ve hastane içinde özel sigorta hasta kabul, takip birimi oluşturuldu. Şu an hastanede  27’si hekim yaklaşık 200 personel, 19 u yoğun bakım yatağı olmak üzere 75 yatak kapasitesi ile 8 bin metrekare kapalı alanda tanı ve tedavi hizmeti vermekte.
Sağlık hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Kırıkkale Özel Yaşam Hastanesi adres olarak Nokta Mevkii´nde Ovacık Mahallesi Samsun Bulvarı No: 122 adresinde yer alıyor. Hastaneye telefonla ulaşmak ve randevu almak isteyenler 0 318 212 50 00 numaralı hattı kullanabiliyor. Hastane 1 adet ambulansla çalışıyor. Başta Fizik Tedavi olmak üzere hastalar için servis hizmeti de bulunuyor. Hasta memnuniyetinin de gayet iyi olduğu hastanede şu ana kadar başarılı çalışmalara imza atılmış durumda. Vatandaşlar sosyal medya aracılığı veya www.kirikkaleyasam.com web adresinden de iletişim kurabiliyorlar.
Donanımlı odalar var
Sosyal alanları da mevcut olan hastanenin donanımlı bir kafeterya ve kantini bulunuyor. Yataklı servislerde tek kişilik odaların yanı sıra çoklu yataklı odalar da bulunuyor. Tüm odalarda televizyon, lavabo, duş ve tuvalet mevcut. Çarşaflar her gün düzenli olarak değiştirilerek temiz halde kullanımı sağlanıyor. Hastalara yardımcı olmaları için çok sayıda hostes görevlendirilmiş durumda. Görüntüleme merkezinde günübirlik açık ve kapalı MR çekimi yapılıyor. Yaşam Hastanesi’ne gelen hiçbir hasta zaman kaybı yaşamıyor. Hastanede temizlik ve hijyen de ön planda tutuluyor. Fark ücretlerinin de son derece makul tutulduğu hastane Kırıkkale ve çevresinde yukarıda belirtilen branşlardaki uzman hekimler ile sağlık hizmeti vermeyi sürdürüyor. MEHMET EMİN TURPÇU

22 Eyl 2021 - 10:27 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.