Kırşehir Belediyesi, dükkan satışı yapacak

Kırşehir Belediyesi, Kuşdilli Mahallesi’nde 3 adet gayrimenkul (dükkan) satışı yapacak.

Kırşehir Belediyesi, mülkiyeti kendilerine ait 3 adet taşınmaz olan dükkanın satışını yapacak. Satış kapalı teklif usulüyle Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi zemin katında bulunan Belediye Meclis Salonu’nda 20 Ekim’de 14.30, 15.00 ve 15.30 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Kapalı teklif usulüyle yapılacak olan dükkanlar bodrum, zemin ve 1. Katlardan oluşuyor. Satış yapılacak dükkan sayısı 3 olarak belirlendi.

Taşınmaz dükkanların adresi Kırşehir Merkez Kuşdilli Mahallesi Terme Caddesi NO:8. Dükkanların ada parsel no 6497/1, imar planı kullanımı b-2 kat ticari alan,

taşınmazın arsa alanı 307,00 metrekaredir.

Kırşehir Belediyesi Başkanlığı’nın gayrimenkul (dükkan) satışı hakkında belediyenin resmi sitesinde şu bilgiler elde edildi:

Gayrimenkuller(dükkanlar) 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesi gereğince ‘Kapalı Teklif Usulü’ uygulanacaktır. İhale 20 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 14.30’da başlamak üzere Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi zemin katında bulunan Belediye Meclis Salonunda toplanacak olan Encümen (İhale Komisyonu) huzurunda yapılacak.

Yeterlilik için istenen belgeler; Tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi veya esnaf odasından bulunduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge, şirket ana sözleşmesi, yetki belgesi ve imza sirküleri. Gerçek kişi olması halinde ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi. Ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortaklık beyannamesi. İsteklilerin adına vekâlet edilmesi halinde istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri ile vekilinin noter tasdikli imza sirküleri. İsteklinin dernek, oda, federasyon, kooperatif, konfederasyon veya vakıf olması halinde, tüzel kişiliklerden istenilen belgelerle birlikte resmi makamlardan alınmış halen faaliyette olduklarını gösterir belge, genel kurulundan alınmış yetki kararı. Kırşehir Belediyesi’ne borcu olmadığına dair borcu yoktur belgesi. Şartname ödenti makbuzu (İhale dosya bedeli 1.000,00 TL’dir.) Kırşehir Belediye Başkanlığı adına alınmış yüzde 3 geçici teminata dair tahsilât alındı makbuzu banka dekontu veya süresiz banka teminat mektubu. (Teminat olarak kabul edilecek değerler: Nakdi Türk Lirası, Devlet iç borçlanma senetleri (Hazine bonosu, Devlet tahvili), Teminat mektupları)

2886 sayılı D.İ.K’nun 37.maddesi gereğince hazırlanacak teklif mektubunu içerir iç zarf. (Bütün bu belgeler ve teklif mektubunu içeren iç zarf dış zarfın içine konularak dosya şeklinde 20 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 12.00’a kadar Kırşehir Belediyesi Ahi Evran Mahallesi Prof. Dr. M. Ali Altın Bul. No:1’deki Belediye Hizmet Binası’nın 1. katında bulunan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne imza karşılığında verilmiş olacaktır. Mektup ve faks ile yapılan müracaatlar değerlendiremeye alınmayacaktır. İstekliler şartname ve eklerini Kırşehir Belediye Başkanlığı Ahi Evran Mahallesi Prof. Dr. M. Ali Altın Bulv.No:1’de ki Belediye Hizmet Binasında bulunan Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne 08.00-17.00 saatleri arasında görebilecekleri gibi, Şartname ve eklerini 1.000,00TL karşılığında satın alacaklardır.

İhale ve satıştan doğan ya da doğacak her türlü vergi, resim, harç, tapu harçları ve alım satım masrafları ihale üzerinde kalan istekli tarafından ödenecektir. İhale komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespitte serbesttir.

BURCU ÖZTÜRK

27 Eyl 2021 - 14:14 Kirşehir- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.