Kırşehir’de 11 aşçı, 12 aşçı yardımcısı, 1 fisyoterapist alımı yapılacak

Millî Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli fizyoterapist ve destek personeli (aşçı ve aşçı yardımcısı) istihdamina ilişkin duyuruya göre Kırşehir’de 11 aşçı, 12 aşçı yardımcısı, 1 fisyoterapist alımı yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı’na sözleşmeli fizyoterapist ve destek personeli olarakta aşçı ve aşçı yardımcısı alımı yapılacak. Fizyoterapist pozisyonunda 260, sözleşmeli destek personeli pozisyonunda aşçı, aşçı yardımcısı pozisyonuna ise 5 bin 872 alım yapılacak. Kırşehir’de ise 1 fizyoterapist, 11 aşçı ve 12 aşçı yardımıcısı alımı gerçekleştirilecek. Kırşehir’de başvuruda bulunmak isteyenler başvurular 25 Ekim 2021-05 Kasım 2021 tarihleri arasında alınacak.

Millî Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli fizyoterapist ve destek personeli (aşçı ve aşçı yardımcısı) istihdamina ilişkin yaptığı duyuruda şunları bildirdi:

Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi gereğince Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli fizyoterapist pozisyonunda 260, sözleşmeli destek personeli pozisyonunda (aşçı, aşçı yardımcısı) ise 5.872 personel alımı yapılacaktır. Başvuruda genel şartlar; 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak. Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak. Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek. Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Özel Şartlar; sözleşmeli fizyoterapist fizyoterapi ve rehabilitasyon, fizik tedavi ve rehabilitasyon veya fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak.

Sözleşmeli destek personeli (aşçı ve aşçı yardımcısı) lisans düzeyinde; aşçılık, gastronomi, gastronomi ve mutfak sanatları, yiyecek içecek işletmeciliği/yiyecek ve içecek işletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup sertifika tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek. Ön Lisans düzeyinde; aşçılık, gemi aşçılığı, hazır yemek ve aşçılık, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları yiyecek içecek işletmeciliği/yiyecek ve içecek işletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek. Ortaöğretim düzeyinde; Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Sertifika ve belgeler: MEB onaylı Aşçılık Sertifikası; 3308 sayılı Kanuna Göre Aşçılık Dalında Ustalık veya Kalfalık Belgesi; Aşçı Bonservisi.

Başvuru için genel ve özel şartlarda aranan niteliklerin tamamını, başvurunun son günü (05 Kasım 2021) itibarıyla taşıyor olmak.

Başvurular 5 Kasım’da sona eriyor

Başvuru tarihi ve şekli; Başvurular, 25 Ekim 2021–05 Kasım 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 05 Kasım 2021 Cuma günü saat 23.59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, başvurularını e-Devlet - Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Adayların başvuruları il-ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanacağından, adaylar başvurularını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü seçecektir. Adaylar başvuruda istenilen belgeleri başvuru ekranından sisteme yükleyecektir. Gerekli durumlarda sisteme yüklenen belgelerin asılları istenebilecek; bu durumda adaylar istenilen belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il-ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edecektir. Adaylar sadece bir unvan için başvuruda bulunabilecek; birden fazla unvan için başvuruda bulunduğu tespit edilen adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır. Adaylar, başvuruda bulundukları unvana Ek-1 Tabloda belirtilen yerlerin tamamı için tercihte bulunabilecektir. Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru sonuç belgelerini ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından alabileceklerdir. Bu kapsamda istihdam edilecek personel, 3 (üç) yıl süreyle yer değişikliği talebinde bulunamayacaktır. Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

Başvuruda istenecek belgeler; Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi, aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge.

BURCU ÖZTÜRK

 

09 Eki 2021 - 16:54 Kirşehir- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.