KAEÜ’de görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde (KAEÜ) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacak.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde (KAEÜ) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacak.
Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girecek personel için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, “Üniversitemizde Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği uyarınca Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları yapılacaktır” diyerek sınav başvuru kılavuzu yayınladı.
Yayınlanan kılavuzda şu bilgilere yer verildi: 
İlan tarihi 08.10.2021, ilk ve son başvuru tarihi 08.10.2021-22.10.2021 (mesai bitimi). Yazılı sınav tarihi 19.12.2021. Yazılı sınav yeri daha sonra duyurulacaktır. Sözlü sınav tarihi-saati-yeri daha sonra duyurulacaktır.

Başvuru esasları; Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği kapsamında; aşağıda sınıfı, unvanı, birimi, derecesi, adeti ve nitelikleri ilan edilen unvanlardan; Görevde Yükselme Sınavıyla Şube Müdürü, Şef, Memur ve Şoför kadrolarına; Unvan Değişikliği Sınavıyla Mühendis, Tekniker, Sağlık Teknikeri ve Teknisyen kadrolarına atama yapılacaktır.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına başvuruda bulunacak adayların; ‘Başvuru Formunu’ eksiksiz ve doğru bir şekilde okunaklı olarak doldurup, onaylı mezuniyet belgeleri ile varsa diğer ekleri ile birlikte kapalı zarf içerisinde (zarfın üstüne başvuruda bulunan adayın adı, soyadı, unvanı belirtilmiş şekilde) başvuru süresinin son günü mesai saati bitimine kadar Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonraki başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. İlan edilen kadrolar için belirlenen başvuru süresinin son günü itibarıyla aranan nitelikleri taşıyan personel, başvuru şartlarını taşıdığı farklı unvanlı kadrolardan sadece biri için duyuruda belirtilen şekilde başvuruda bulunabilir. Adaylar başvurularında katılmak istedikleri sınava ilişkin kadroya ait birim ve derece belirtmeyeceklerdir. Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanların da başvuruda bulunarak sınava katılmaları mümkündür. İlan edilen kadrolara diğer kurumların personeli ve aday memur statüsünde bulunanlar başvuruda bulunamazlar.

Başvurular, Üniversitemiz Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Kurulu tarafından incelenerek görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi Üniversitemiz www.ahievran.edu.tr web sayfasında yayınlanacaktır. Aday Listelerine ilişkin ilan tarihinden itibaren beş işgünü içinde Sınav Kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar ilgili kurul tarafından incelenerek on işgünü içinde karara bağlanır. Sınav ile ilgili materyal, sınav ve sınav görevlilerinin giderlerini karşılamak amacıyla yazılı sınava girmeye hak kazanan her bir aday, Üniversitemiz Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü’nün aşağıda belirtilen hesap numarasına 100,00 TL sınav ücretini “Sınava Girecek Kesinleşen Aday Listelerinin Duyurulması”ndan itibaren 3 işgünü içinde adı ve soyadını belirterek yatırıp makbuzunu Personel Daire Başkanlığına teslim etmek suretiyle sınavlara katılabileceklerdir. Sınav ücretini yatırmayan adaylar sınavlara katılamazlar. Banka Şubesi  T.C.Vakıfbank Kırşehir Şb. Hesap Numarası TR86 0001 5001 5800 7305 3055 59

Görevde yükselme ve unvan değişikliği için aranacak nitelikler; Görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak genel şartlar; İlan edilen kadrolar için belirlenen başvuru süresinin son günü itibarıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde belirtilen hizmet şartlarını taşımak, ilan edilen kadrolar için belirlenen başvuru süresinin son günü itibarıyla, ilgilinin başvurulan kadroya ilişkin Yönetmeliğin 7’nci maddesinde belirtilen alt görevlerde toplam en az üç yıl hizmeti bulunmak, ilan edilen kadro için bu şartı sağlayan personel bulunmaması durumu hariç olmak üzere, bu hizmet süresinin en az bir yılını kurumda geçirmiş olmak, Görevde yükselme sınavında (yazılı ve sözlü) başarılı olmak, gerekir.

Unvan değişikliği suretiyle atanacaklarda aranacak genel şartlar;  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde belirtilen hizmet şartlarını taşımak, unvan değişikliği sınavında (yazılı ve sözlü) başarılı olmak, gerekir.

12 Eki 2021 - 15:28 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.