Kırşehir İl Özel İdaresi, 43 taşınmazın satışını yapacak

Kırşehir İl Özel İdaresi, 43 taşınmazı ihale ile satacak.

Kırşehir’in merkez ve ilçe köylerinde arsa, kerpiç ev ve ahır ve bahçe satışı yapılacak. 43 taşınmazın satışı ihaleyle yapılacak. İhale 18 Kasım 2021 saat 10.00 ile 12.00 saatleri arasında yapılacak.

Satış ihalesi hakkında Kırşehir İl Özel İdaresi, resmi sitesinde açıklamalarda bulundu.

Resmi sitede yer verilen Kırşehir İl Özel İdaresi taşınmaz mal satış şartnamesindeki genel şartlardan bazıları şöyle:

İhale konusu ve şekli; Mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresine ait ve İdare ile hisseli, Aşağıda İlçesi ve Köyleri yazılı olan taşınmazlar, İl Encümeninin 14.10.2021 tarihli ve 201 nolu kararı ile, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.nci maddesine göre Açık İhale Usulüyle 18 Kasım 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren belirtilen tarihte ve saatte taşınmaz sıra numarasına göre, Kervansaray Mahallesi Şehit Fedakar Yiğit Caddesi No:1 Merkez/Kırşehir adresinde, İl Özel İdare Genel Sekreterliği İl Encümen toplantı salonunda satış ihalesi yapılacaktır. İstekliler; ihaleye ilişkin bilgi ve belgeleri,  Kırşehir İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden öğrenebilir ve her gün mesai saatleri içerisinde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebilir. Ayrıca http://www.kirsehirozelidare.gov.tr/  adresinden taşınmaz mal satış şartnamesine ulaşabilirler.

Muhammen bedel ve geçici  teminat miktarı; Taşınmazların muhammen satış bedelleri ve geçici teminat miktarları, tabloda gösterilmiştir. İstekliler söz konusu gayrimenkulün satış ihalesine katılabilmek için satın alacakları taşınmazın muhammen bedelinin en az yüzde 10’u (yüzde on) nispetinde geçici teminatı (T.C Vakıflar Bankası Kırşehir Şubesindeki TR59 0001 5001 5800 7289 0707 67) hesabına nakden veya teminat mektubu ile yatırmak zorundadır. İştirakçilerin geçici teminat bedelini ve diğer evraklarını tabloda belirtilen ihale tarihinde, evrakların kontrol edilebilmesi için en geç saat 10.00’ a kadar, ihale komisyonuna teslim edeceklerdir. Saat 10.00’dan sonra yatırılan geçici teminat bedeli saat 10.01 dahi olsa kabul edilmeyecektir. Her ne surette olursa olsun, idarece alınan teminatlar haczedilemez ve üzerine ihtiyati tedbir konulamaz. Taşınmazın ihale bedeli, ita amirinin onayına müteakiben 15 gün içinde ödenmek zorunda olup, (tebliğ yapıldığı tarihten itibaren), İhale bedelinin belirtilen süre içerisinde ödenmemesi (Banka Kredisi vb. geçikmeler) halinde geçici teminat gelir kaydedilir ve taşınmaz tekrar ihaleye çıkartılır ve aynı istekli bir sonraki ihaleye alınmaz.

İhaleye katılma şartları; 08.09.1983 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nda belirtilen niteliklere haiz olmak ve anılan Kanunda açıklanan biçimde teklifte bulunmak, geçici teminatı yatırmak şarttır. İhalede pey sürme/artırma 500,00 TL’dir. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 6. maddesinde yazılı kişiler doğrudan ve dolaylı olarak ihaleye katılamazlar. Bu yasağı saymayarak ihaleye katılanın üzerine ihale yapılmış bulunursa, geçici teminatı, gelir kaydedilecektir.

İhale dosyasında aranacak belgeler; İsteklilerin ihaleye katılımında tanzim edilecek ihale dosyasında aranacak belgeler şunlardır:

Başvuru dilekçesi,(Hangi taşınmaz yada taşınmzalar için ise ada parsel belirtir şekilde yazılacaktır.) taşınmaz mal satış şartnamesi, şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden tarafından imzalanmak zorundadır.  Geçici Teminat Bedeli yatırılarak dekontu getirilecektir. Nüfus cüzdanı sureti (Gerçek kişiler için).

E-devlet üzerinden (kare kodlu)  ihalenin yapılmış olduğu güncel alınmış ikametgah Belgesi (Gerçek kişiler için). Türkiye’de tebligat adresi için adres göstermesi, istekli adına vekaleten iştirak ediliyorsa, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekaletname ve imza örneği, tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve / veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi) ve Kayıtlı olduğu Vergi Dairesi ve numarası, isteklinin ortak girişim olması halinde şekli ve içeriği ilgili mevzuatlarca belirlenen noter tasdikli ortak girişim beyannamesi, tüzel kişi olması halinde, teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli imza beyannamesi veya imza sirküleri, vekâleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin yetkisinin bulunduğu noter tasdikli vekâletnamesi ile noter tasdikli beyannamesi.

İhale yerli isteklilere (T.C Vatandaşı) açık olacaktır. Taşınmazların satış ihalesine teklif verecekler; yukarıda ve şartnamede belirtilen belgeler ile birlikte satış şartnamesinde belirtilen maddelere uygun olarak dosyayı hazırlayarak, İhale  komisyonuna teslim edeceklerdir. İhaleye telefon, telgraf ve faksla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda, postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Satışı yapılacak taşınmazların köyleri, cinsi ve niteliği şöyle:

Akçakent İlçesi Mahsenli Köyü’nde kerpiç ev ahır ve bahçesi, Akpınar İlçesi Çiftlik Mehmetağa Köyü’nde arsa ve 2 adet kerpiç ev ve müştemilatı, Çiçekdağı İlçesi Boğazevci Köyü’nde bahçe, Kaman İlçesi Bayınıdır Köyü’nde 2 adet arsa, Kaman İlçesi Gültepe Köyü’nde 2 adet kerpiç ev, Kaman İlçesi Temirli Köyü’nde arsa, Kaman İlçesi Yelek Köyü’nde 2 adet arsa, Merkez Akçağıl Köyü’nde arsa, Merkez Çadırlı Hacıyusuf Köyü’nde kerpiç ev, Merkez Dedeli Köyü’nde kerpiç ev ve  bahçesi, Merkez Değirmenkaşı Köyü’nde kerpiç ev ve arsası, Merkez Değirmenkaşı Köyü’nde 5 arsa, Merkez Ekizağıl Köyü’nde 2 adet arsa, Merkez Homurlu Beşler Köyü’nde kerpiç ev ve arsası, Merkez Karahıdır Köyü’nde arsa, Merkez Kocabey Köyü’nde arsa, Merkez Kortulu Köyü’nde kargir ev, ahır ve arsası, kerpiç ev ve arsası, avlulu ev samanlık, Merkez Sıdıklı Ortaoba Köyü’nde tarla, kerpiç ev ve avlusu, Merkez Sıdıklıküçükboğaz Köyü’nde avlulu kerpiç ev ve ahır, arsa, Merkez Taburoğlu Köyü’nde kerpiç ev ahır ve arsası, Merkez Toklumen Köyü’nde arsa, ağıl, kerpiç ev ve avlusu, Merkez Ulupınar Köyü’nde arsa, Merkez Yukarı Homurlu Köyü’nde 5 arsa. MEHMET EMİN TURPÇU

05 Kas 2021 - 16:29 Kirşehir- Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.