Koruma-güvenlik görevlisi ve destek personeli alınacak

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında sözleşmeli personel alımı yapacak. Alım yapılacak illerin arasında Kırşehir’de yer alıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında 400 koruma ve güvenlik görevlisi ile 100 destek personeli (temizlik görevlisi) alımı yapacak. 500 personel alımının 5 tanesi Kırşehir’e yapılacak. Kırşehir’e alım yapılacak personellerin bölümleri ve sayıları şöyle:

Koruma ve güvelik görevlisi 4 kişi, destek personeli 1 kişi.

Kırşehir’de personel alımına başvuruda bulunmak isteyenler 17 Aralık’a kadar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 4/B sözleşmeli personel alım ilanında şu ifadelere yer verdi:
“Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel  Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca  istihdam edilmek üzere, 2020 KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak  suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 400 koruma ve güvenlik görevlisi ile 100 destek personeli (temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 500 sözleşmeli  personel alınacaktır.”

Kırşehir’de alımı yapılacak personellerin alanları, sayıları ve şartları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 4/B sözleşmeli personel alım ilanında şöyle acıkandı:

Koruma ve güvenlik görevlisi 4 erkek ortaöğretim mezunu (Lise ve Dengi). Aranılan nitelikler; Lise ve dengi okul mezunu olmak. 2020 KPSS (B) grubu sınavından P94 puan türünde en az 55 puan almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak. Boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.) Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak. Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Destek personeli (Temizlik Görevlisi) 1 erkek ortaöğretim mezunu (Lise ve Dengi). Aranılan nitelikler; Lise ve dengi okul mezunu olmak. 2020 KPSS(B) grubu sınavından P94 puan türünde en az 55 puan almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. Temizlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

Başvuruda bulunacaklar için genel şartlar şöyle:

Başvuracak adaylarda, aranılan nitelikler ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve aşağıda belirtilen özel şartlar aranır:

Türk Vatandaşı olmak. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

KPSS’den en az 55 alma şartı bulunuyor

Özel şartlar; Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikleri taşıyor olmak. 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almış olmak. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin ‘Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler’ hükmüne uygun olmak.

Başvurular 17 Aralık’ta sona erecek

Başvuru şekli ve yeri; Başvurular elektronik ortamda 07-17 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar alıma ilişkin bilgileri Bakanlık internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların ilan edilmesi; Atanmaya hak kazanan asil ve yedek adayların listesi, ilanın başvuru süresinin bitiminden itibaren 15 gün içinde Bakanlığımızın www.ktb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Başvurular, pozisyonlar itibariyle KPSS(B) grubu puanı esas alınarak yer ve pozisyon olarak ayrı ayrı sıralama yapılacağından, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak pozisyon sayısı kadar sözleşmeli personel alınacaktır. İlan edilen her pozisyon için, pozisyon sayısının 3 katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asil kazananlardan süresi içerisinde başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır. Başvuruda istenilen bilgileri eksik ve nitelikleri uygun olmayan adayların başvuruları hakkında işlem yapılmayacaktır. Ataması yapılacak adaylardan istenilen belge ve diğer hususlar Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecektir. BURCU ÖZTÜRK

09 Ara 2021 - 09:37 Kirşehir- Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.