Kırşehir’e 15 kişi alınacak

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2021 Yılı III. dönem tercihlerine göre Kırşehir’de 15 kişinin alımı yapılacak.

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2021 Yılı III. dönem tercihlerine göre Kırşehir’de 15 kişinin alımı yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2021 Yılı III. Dönem tercih işlemleri başladığını bildirdi. Tercih yapılacak illerin arasında Kırşehir’de yer alıyor. Kırşehir’de tercih yapılacak kurumlar arasında Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Toprak Mahsulleri Ofisi gibi kurumlar yer alıyor. Kırşehir’deki bu kurumlara sağlık teknikeri, memur, hizmetli gibi alanlarda alım yapılacak.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1’inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 13 Aralık 2021-22 Aralık 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 22 Aralık 2021 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir.

Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekmektedir. Hak sahipleri tercih kılavuzuna Aile, Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sayfasından ve e-Devlet Kapısını kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

Kırşehir’deki farklı kurumlara 15 kişi alınacak

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2021 Aralık Dönemi tercih kılavuzunda Kırşehir’de tercih edilecek yerler şöyle açıklandı:

Ortaöğretim mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği kadro ve pozisyonlarda Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 1 memur, Gelir İdaresi Başkanlığı Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 1 memur, Milli Eğitim Bakanlığı Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 6 memur, Sağlık Bakanlığı Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 2 memur, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kurumana bağlı Kaman İlçesi’ne 1 memur alınacak.

Önlisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği kadro ve pozisyonlarda

Sağlık Bakanlığı Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 1 sağlık teknikeri alımı yapılacak.

İlkokul/ortaokul/ilköğretim mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği kadro ve pozisyonlarda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne 1 hizmetli, Milli Eğitim Bakanlığı’na Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 2 hizmetli, Sağlık Bakanlığı Kurumu’na bağlı Kırşehir’deki kuruma 1 hizmetli alımı gerçekleştirilecek.

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2021 Aralık Dönemi tercih kılavuzunda şu bilgilere yer verildi:

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, ‘Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik’ hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında; Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden, 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

‘Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2021 Aralık Dönemi Tercih Kılavuzu’ 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca belirlenmiş olan kadro ve pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Hak sahibi olan bütün adayların (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi dahil) yerleştirme işlemleri Kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi kadrolar için yapılacak yerleştirme işlemlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41’inci maddesinde öngörülen hükümler dikkate alınacaktır.

22 Aralık’ta tercihler sona erecek

Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 13 Aralık 2021-22 Aralık 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İnternetten tercih işlemleri 22 Aralık 2021 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir. MEHMET EMİN TURPÇU

15 Ara 2021 - 10:09 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.