Karakaya, “Önemli olan zirvede olmak değil, zirvede kalabilmektir”

Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Saha Ziyareti sonrası değerlendirme toplantısında konuşan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Önemli olan zirvede olmak değil, zirvede kalabilmektir” dedi.

Kurumsal Akreditasyon Programına (KAP) dahil edilerek değerlendirilmeye alınan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, KAP sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 07-09 Aralık 2021 tarihleri arasında KAP Değerlendirme Takımı tarafından gerçekleştirilen saha ziyaretinin değerlendirilmesi adına Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde bir toplantı yapıldı. 14 Temmuz 2021 Salı günü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda gerçekleşen KAP Saha Ziyareti Sonrası Değerlendirme Toplantısına, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, dekanlar, müdürler, daire başkanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Halil İbrahim Okur, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi olmaktan mutluyuz”

KAP Değerlendirme Takımı’nın saha ziyaretini değerlendirme adına ilk konuşmayı Öğrenci Kalite Elçisi Halil İbrahim Okur yaptı. Okur, konuşmasında gerek KAP süreci öncesinde gerekse KAP sürecinde çoğu birimlerde öğrencilerin toplantılara dahil edilmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu imkanların diğer üniversitelere kıyasla daha fazla olduğuna vurgu yapan Halil İbrahim Okur, “ Pandemi başlangıcında diğer üniversitelerdeki arkadaşlarımız daha eğitim-öğretime başlamamışken bizler, AYDEP sistemi üzerinden kaldığımız yerden eğitim hayatımıza devam ettik” dedi.

Bir Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Okur, öğrencilerin bu süreçler içerisinde yer almasını sağlayan üniversite üst yönetimine, desteklerinden dolayı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğüne, genç kalite topluluğunun akademik danışmanına, fakülte yönetimlerine ve bölüm başkanlıklarına teşekkür etti.

Öztürk “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Türkiye Yükseköğretimi’nin kalitedeki rol modeli olmasından mutluyuz”

Öğrenci Kalite Elçisi Halil İbrahim Okur’un konuşmasının ardından Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk söz alarak bir konuşma yaptı. Öztürk, konuşmasında kalite yolculuğuna 6 yıl önce başladıklarını ve bu yolculukta güzel bir yere geldiklerini söyleyerek kalite yolculuğunun bir son durağının bulunmadığını belirtti. Sürece liderlik yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya ekibi, öğrencileri ve paydaşları adına teşekkür eden Ekrem Öztürk, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Türkiye Yükseköğretimi’nin kalitedeki rol modeli olmasından mutlu olduğunu kaydetti.

Şimşek, “KAP sürecinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın önderliği bizim için çok önemliydi”

Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk’ün konuşmasının ardından Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ‘Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP): Hazırlık Süreci’ başlıklı sunumunu yaptı. Şimşek sunumunda, KAP Değerlendirme süreci hakkında detaylı bilgi verdi. KAP sürecinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın önderliğinin çok önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, KAP sürecine dahil olan ve sürece katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Üçgül, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin başarısını görmek bizi mutlu ediyor”

Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’in konuşmasının ardından bir konuşma da Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül yaptı. Üçgül, üniversite ile ilişkilerinin çok öncelere dayandığın anlatarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kurulması için çok çaba gösterdiğini kaydetti. Üniversitenin bu noktaya gelmesinden memnuniyet duyduğunu da belirten Tahsin Üçgül, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibine teşekkür etti.

Kurt, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bizler bu noktaya gelebilmek için çok emek verdik”

Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül’ün ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt bir konuşma yaptı. Kurt, konuşmasında üniversitenin 2015 yılında başladığı kalite yolculuğunun detayları hakkında bilgi vererek “Emek olmadan yemek olmuyor, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bizler de bu noktaya gelebilmek için çok emek verdik” dedi.

Kalite Yönetim Sistemi’ni ülkemizde uygulayan örnek üniversite olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Kurt, kalite yolculuğunda başta Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya olmak üzere sürece dahil olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Rektör Karakaya, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak insana kıymet veriyoruz”

Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt’un konuşmasının ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya söz aldı. Rektör Karakaya, konuşmasına kalite yolculuğunda kendilerine yol arkadaşlığı yapan, sürece katkı sağlayan ve dahil olan herkese teşekkür ederek başladı. KAP sürecindeki başarıyı kutlamak için bir araya geldiklerini anlatan Rektör Karakaya, kendileri için en önemli hedefin geleceğimiz olan gençlerin istikbalini garantiye almak olduğunu söyledi. Gençlerin istikbaline dair ortaya koydukları hedefin de AYDEP olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Eğitimde Kalite Güvence Sistemi olan AYDEP hakkında bilgiler verdi.

AYDEP’in eğitim kurumları için önemli bir sistem olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, “AYDEP sisteminden çıkan her öğrenci yeterlidir diyebileceğiz” dedi. AYDEP Koordinatörlüğü’nden bir çalışma planı hazırlamalarını talep eden ve sistemin geliştirilmesi için talimatlar veren Rektör Karakaya, Mayıs ayına kadar üniversitenin tüm bölümlerinde müfredatların değiştirilerek yenilenmesini istedi. Kendilerine emanet edilen gençleri en iyi şekilde eğiterek emanete sahip çıkmaları gerektiğini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak insana kıymet veriyoruz” ifadesini kullandı.

Ahilik değerlerini yeniden yaşatmayı da istediklerini söyleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran-ı Veli’nin ışığını Kırşehir’den yeniden yayacaklarını ifade etti. Kalite süreciyle üniversitenin önemli başarılara imza attığını anlatan Rektör Karakaya, personelin yanı sıra, sürece öğrencilerin de daha fazla dahil olmaları gerektiğini vurguladı. KAP sürecine katkı sağlayan başta Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Ekibi, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, dekanlar, müdürler ve daire başkanları olmak üzere herkese teşekkür eden Rektör Karakaya, konuşmasını şöyle bitirdi:

“Önemli olan zirvede olmak değil, zirvede kalabilmektir. Sürdürülebilirliği devam ettirmek adına bundan sonraki gayretimiz daha zor olacaktır.”

 Konuşmaların ardından KAP Saha Ziyareti Sonrası Değerlendirme Toplantısı Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleşen kokteyl ile devam etti.

 

15 Ara 2021 - 17:16 Kirşehir- Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi