Yükleme-boşaltma işlerini için ihale yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırşehir Baş Müdürlüğü, yükleme-boşaltma işlerinin yaptırılması amacıyla açık eksiltme yöntemiyle ihale yapacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırşehir Baş Müdürlüğü, yükleme-boşaltma işlerinin yaptırılması amacıyla açık eksiltme yöntemiyle ihale yapacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, TMO İç Anadolu Kırşehir Baş Müdürlüğü ve bağlı işyerleriyle, Aksaray Şube Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yükleme-boşaltma işlerinin yaptırılmasını teminen açık eksiltme yöntemi ihale ilanı yapılacağını açıkladı.

İhale bugün saat 10.30’da İç Anadolu Kırşehir Başmüdürlüğü Hizmet Binası’nda yapılacak.

İhale hakkında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinde şu bilgilere yer verildi:

Başmüdürlüğümüz ve bağlı işyerlerimizle Aksaray Şube Müdürlüğü ve Bağlı işyerleri (mevcut ve ileride bağlanacak ekipler dahil) bundan sonra alınacak yahut bu işyerine gelecek veya buradan başka yerlere yollanacak hububat, bakliyat, un, çeltik, pirinç, kuru üzüm, kabuklu fındık, fındık mamulleri, haşhaş kapsülü, haşhaş tohumu, tapyoka, sorgum, kanola, küspe, yağlı tohumlar ve TMO’nun iştigal alanına giren ürünler ile bunların benzeri maddelerle her türlü eşya ve malzemenin taşıt araçlarına yükletilmesi, taşıt araçlarından boşaltılması, işyeri içinde taşınması, aktarılması, sergilenmesi, istif edilmesi ve benzeri hizmetlerle bunların gereği ve tamamlayıcısı niteliğindeki çuvallama, çuval ağızlarını dikme, dökme, tartma vesaire gibi ve açığa alınacak hububatın ve bakliyatın Ofisçe tespit edilecek esaslara göre polietilen, muşamba, saman, toprak ile örtülmesi işlerinin 2022 yılı Yükleme-Boşaltma işlerinin yaptırılmasını teminen 20.12.2021 Pazartesi Günü (Bugün) saat 10.30’da Başmüdürlüğümüz binasında ‘Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 3. Maddesinin (g) Bendi Kapsamında Yapacağı Mal ve Hizmet Alımı İhalelerinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ kapsamında 25 inci Maddesi Açık Eksiltme Usulü gereğince yapılacaktır. İhale 20 Aralık 2021 (bugün) tarihinde kısmen veya tamamen yapılamadığı takdirde 21 Aralık 2021 (yarın) tarihinde aynı saatte 2. kez ihale edilecektir.

Eksiltme, açık eksiltme şeklinde yapılacaktır. Bu eksiltme sonucunda üzerine geçici ihale yapılacak istekli ile ihalenin kesinleşmesi halinde akdedilecek yükleme ve boşaltma sözleşmesine ait tasarı ‘Yükleme- Boşaltma Sözleşme Tasarısı’ adı ile bu şartnameye eklenmiş olup, sözleşme gereğince yaptırılacak işlere ilişkin şartlar sözleşme tasarısında yer almış bulunmaktadır. Bu şartname hükümleri ile eki sözleşme tasarısı hükümleri birbirini tamamlayan bir bütün teşkil ederler.

Başmüdürlüğümüz, bağlı işyerlerimizle Aksaray Şube Müdürlüğü ve Bağlı işyerleri 2022 yılı ihalesi yapılacak işyerleri ile bu işyerlerine bağlı olarak açılacak ekiplerin yükleme-boşaltma işleri söz konusu işyerlerinin ihalesi üzerine yapılan müteahhit sorumluluğunda olacaktır.

İdare adresi: Ahi Evran Mah. Mehmet Ali Yapıcı Bulv. No:80 /Kırşehir. İşin süresi  01 Ocak 2022-31 Aralık 2022. İhale yapılacağı yer; İç Anadolu Kırşehir Başmüdürlüğü Hizmet Binası

İhalenin Yapılması; İhaleye ait Şartnamede belirtildiği üzere ihale sonuçlandırılıncaya kadar 3 aşamada yapılacaktır.

Buna göre; ilk aşama yukarıda belirtilen tarih ve saatte açık eksiltme şeklinde yapılacak ve eksiltmede bütün fiiller en fazla yüzde 15’e kadar eksiltilebilecektir.(I fiili-işçi yevmiyesi hariç) Bu takdirde seçimde bir iştirakçiye indirilememişse bu kez, ikinci aşama olan kapalı zarfla teklif alma yöntemine göre kati teminat artırımına gidilecektir. Bu yöntemde geçici teminatın 2 katından az, 8 kat fazlasından çok olmayacaktır. Teminat artırımında da iştirakçilerden 1’e indirilememişse bu defa 1 asil ve 1 yedek olarak kura çekilerek istekliler 1 asil ve 1 yedek’e indirilmiş olacak ve ihale geçici olarak sonuçlandırılacaktır.

İhale hakkında ayrıntılı bilgiye https://www.tmo.gov.tr/ihaleler/588/kirsehir-basmudurlugu adresinden ulaşabilirsiniz. MEHMET EMİN TURPÇU

 

18 Ara 2021 - 14:41 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.