Kırşehir’de farklı kurumlara alım yapılacak

Kırşehir’de Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuçlarına göre bazı kurumlara alım yapılacak.

Kırşehir’de Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuçlarına göre bazı kurumlara alım yapılacak. Alım yapılacak kurumlara Kırşehir’de başvurmak isteyen adaylar için tercih süresi başladı.

Kırşehir’de KPSS/2 alımları için tercihte bulunacaklar, tercihlerinizi 22-29 Aralık tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilirsiniz. Tercih yapacak adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra 25 TL yerleştirme ücreti yatıracaklar. Ücretler bazı bankaların ATM’sinden ya da mobil şubelerinden yapılabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2021/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapılacağını ve yerleştirme için tercihlerin alınmaya başlanacağını bildirdi.

ÖSYM Başkanlığı, resmi sitesinde tercih başvurular hakkında “Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, ‘Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’ hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren erişebileceklerdir. Adaylar, tercihlerini 22 - 29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

Kırşehir’e önlisans mezunlarında 5, lisans mezunlarında 7 alım yapılacak

Kırşehir’de ön lisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği kadro ve pozisyonlar kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne sağlık teknikeri, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırşehir Boztepe Müdürlüğü’ne 2 memur, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir Şubesi’ne anbar memuru, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir Şubesi’ne memur alımı yapılacak.

Kırşehir’de lisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği kadro ve pozisyonlar kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne kütüphaneci, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın Kırşehir’deki il müdürlüğüne icra memuru, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir Akçakent İlçe Müdürlüğü’ne bilgisayar işletmeni, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir Boztepe Müdürlüğü’ne memur, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir Şube Müdürlüğü’ne mühendis, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir’in Kaman İlçesi’ne mühendis, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Kırşehir Mucur İlçesi’ne mühendis alımı yapılacak.

KPSS-2021/2 tercih kılavuzunda başvurma genel şartları şöyle açıklandı:

İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak. (5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince Mavi Kart sahibi olup Mavi Kartlılar Kütüğüne kayıtlı adaylar bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara başvuramazlar.) 18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının tercih işlemlerinin son günü itibarıyla alınmış olması gerekmektedir.) Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Kılavuzda yer alan ‘kadroları’ tercih edecek adaylar için; Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Kılavuzda yer alan ‘pozisyonları’ tercih edecek adaylar için; Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak. (Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.) Kılavuzda yer alan ‘kadroları’ tercih edecek adaylar için; Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. (Hangi görevin devamlı yapılmasına, hangi akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.) Kılavuzda yer alan ‘pozisyonları’ tercih edecek adaylar için; Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak. (Hangi görevin yapılmasına, hangi bedensel engel veya akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.) Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. BURCU ÖZTÜRK

 

23 Ara 2021 - 10:25 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi