Gönüllü kamp liderleri aranıyor

Kırşehir’deki gençler, sizlerde gönüllü kamp lideri olabilirsiniz.

Kırşehir’deki gençler, sizlerde gönüllü kamp lideri olabilirsiniz.
Gençlere yol gösterecek, bilgi ve becerilerini paylaşıp onları eğitecek, doğayı ve sporu sevdirecek liderler arınıyor. Kırşehir’de 18 yaşını doldurmuş 36 yaşından gün almamış kişiler sizlerde gönüllü kamp lideri olabilirsiniz. Kırşehir’de gönüllü kamp lideri olmak isteyenler başvurular 31 Aralık 2021 Cuma günü sona eriyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kırşehir Gençlik Merkezleri, Kırşehir’deki gençleri gönüllü kamp lideri olmaya davet etti.
Kırşehir Gençlik Merkezleri, “Gençlerimize yol gösterecek, bilgi ve becerilerini paylaşıp onları eğitecek, doğayı ve sporu sevdirecek liderler arıyoruz. ‘Gönüllü Kamp Liderliği Eğitimi’ başvurularını kaçırma!” acıkmasını yaptı.

Gönüllü kamp liderliği hakkında şu bilgiler elde edildi:

Kamp lideri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı gençlik kamplarında gençlere rol model olan, genç grupları çalıştırabilen, onları yönlendirebilen yetenek bilgi ve becerilere sahip gönüllülük kapsamında çalışan kişilerdir.

Kamp liderliği gönüllük esasına dayalı olduğu için, bir istihdam şekli değildir. Kamp liderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen gençlik kamplarında ihtiyaca göre dönemsel olarak görevlendirilirler.

Grup lideri; kamp süresince ortalama 20 gencin kamp aktivitelerine katılımını ve kampa giriş yaptığı andan ayrılana kadar gençleri sevk ve idare eden, onlara rol model olan, genç grupları çalıştırabilen kişilerdir. 

Aktivite lideri; belirli bir branş (Halkoyunları, el sanatları, tiyatro, müzik, okçuluk, paintball, vb.) üzerinde uzmanlaşmış olup kampa gelen gençlere aktivite ve eğitmenlik yapan kişilere aktivite lideri denir. 

Kırşehir’de başvuruda bulunmak isteyenler başvuru şartları şöyle:

01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 36 yaşından gün almamış olmak. Üniversitelerin ön lisans veya lisans bölümlerinde okuyor veya bu bölümlerden mezun olmak (Diploma, mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesi taranıp başvuru formuna eklenecektir) Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlikle ilişkisi bulunmamak. Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından cezaları bulunmamak.

Başvurular, e-devlet üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle gerçekleştirilecektir. Başvurular 31 Aralık 2021 tarihinde saat 18.00’de sona erecek.

Başvurular neticesinde yapılacak olan değerlendirmede; spor, müzik, el sanatları, tiyatro, drama, halkoyunları, cankurtaranlık, okçuluk, rehberlik ve rekreasyon gibi alanlarda belgesi olanlara (Belge bulunması halinde taranıp veya fotoğrafı çekilip başvuru formuna eklenecektir.), gençlik merkezi üyesi olanlara, daha önce gençlik kamplarına katılanlara öncelik tanınacaktır.

Eğitim, 31 Ocak - 05 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya’da aşağıda belirtilen tarihlerde (5) beş dönem halinde 6 gün süreyle gerçekleştirilecektir. Eğitime hak kazananlar ile eğitimin yeri ve dönemleri http://formlar.gsb.gov.tr/KampLiderligiEgitimi/ ile http://genclikkamplari.gsb.gov.tr adreslerinden 17 Ocak 2022 tarihinde duyurulacak olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Dönemler; 1. Dönem (Erkek): 31 Ocak – 05 Şubat 2022 (150 kişi), 2. Dönem (Erkek); 07 – 12 Şubat 2022 (150 kişi) 3. Dönem (Erkek); 14 – 19 Şubat 2022 (150 kişi),4. Dönem (Kız); 21 – 26 Şubat 2022 (150 kişi), 5. Dönem (Kız); 28 Şubat – 05 Mart 2022 (150 kişi)
Eğitime başvuranlardan gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu, gerçek dışı belge ibraz ettiği tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacak ve eğitime alınmayacaklar. BURCU ÖZTÜRK

27 Ara 2021 - 11:23 - Spor --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi