KAEÜ’ye 10 öğretim üyesi alınacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne (KAEÜ) Tıp Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’ne öğretim üyesi alımı yapılacak.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne (KAEÜ) Tıp Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’ne öğretim üyesi alımı yapılacak.

Yeni Türkiye’nin yenilikçi üniversitesi olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, son yayınladığı ilanla üniversite bünyesine 10 öğretim üyesi katmaya hazırlanıyor. Kadro için başvurular 10 Ocak 2022’de sona erecek.

Öğretim üyesi alımı için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, resmi sitesinde açıklama yaptı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Üniversitemizin insan kaynakları politikası doğrultusunda aşağıda belirtilen birimlere 2547 sayılı Kanunun 23, maddesi ile 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi asgari şartları (Bakınız: http://pdb.ahievran.edu.tr/) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvuruda istenen belgeler; Adayın başvurduğu kadroya ait anabilim dalı, kadro derecesi ve tüm iletişim bilgilerini içeren dilekçe. Özgeçmiş. 2 adet fotoğraf. Nüfus cüzdanı fotokopisi. Askerlik durum belgesi veya E-devlet çıktısı. Yerleşim yeri ve diğer adres belgesi E-devlet çıktısı. Diplomalarının tasdikli sureti veya E-devletten alınan karekodlu mezuniyet belgeleri (lisans, yüksek lisans ve doktora). Kamu hizmetinde bulunanlar için onaylı hizmet belgesi veya E-devlet karekodlu Hitap Hizmet Dökümü (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi). Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atamalara Değerlendirme Kapsamına alınacak faaliyetler ve puanlama sisteminde (Bakınız: http://pdb.ahievran.edu.tr/)  yer alan formata uygun olarak hazırlanmış yayın listesi (bütün yayın dosyaları CD veya USB bellek formatında da hazırlanacaktır), bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar.

Yukarıdaki belgeleri içeren doktor öğretim üyeleri 1 adet dosya 4 adet CD veya USB bellek dosya teslim edeceklerdir. Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kurulu kararı sonrasında ise Dr. Öğr. Üyeleri 3’er adet dosya teslim edeceklerdir.

 

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi gereğince, Akademik Değerlendirme Kurulu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Yüzde 20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Başvuru süresi; Başvurular ilanın yayın tarihi itibariyle 10 Ocak 2022 tarihi mesai bitimine kadar doktor öğretim üyesi kadroları için ilgili akademik birime şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin resmi sitesinde ilan edilen kadrolar şöyle:

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları Ve Doğum Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Aile Hekimliği Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Yazılımı Anabilim Dalı/Programı’na doktor öğretim üyesi.

28 Ara 2021 - 15:56 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kirşehir Markaları

Umut Haber Gazetesi, Kirşehir ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (386) 213 40 50
Reklam bilgi