KAEÜ’den akademik teşvik süreci hakkında bilgilendirme

Akademik Teşvik Düzenleme Denetleme ve İtiraz Komisyonu tarafından 2021 yılı akademik teşvik süreci hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin resmi sitesinde Akademik Teşvik Düzenleme
Denetleme ve İtiraz Komisyonu tarafından 2021 yılı akademik teşvik süreci hakkında bilgilendirme yapıldı.

Akademik Teşvik Düzenleme Denetleme ve İtiraz Komisyonu tarafından Kırşhir Ahi Evran Üniversitesi’nin resmi yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“3 Ocak 2022 tarihinde Akademik Teşvik Ödeneği Takvimi’nin ilanı ile başlayan Akademik Teşvik Süreci, Bölüm/Ana Bilim/Ana Sanat Dalı bünyesinde kurulan Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu’nun değerlendirme çalışmaları ile Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’nun çalışmaları sonrasında sona erecektir.

Akademik teşvik başvurusu yapan öğretim elemanlarının Puan hesaplamalarını YÖKSİS Akademik Teşvik Başvuru Robotu ile yapmaları, gerekli bilgi ve belgeleri eklemeleri ve imzalı çıktılarını dosyalarına koyarak, kadrolarının bulunduğu Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu’na sunmaları gerekmektedir. Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu, başvuruları inceleyerek hazırladıkları karar tutanağını, başvurularla ilgili değerlendirme raporunu ve ekinde puan tablosunu imzalı olarak Rektörlüğe bağlı bölümlerde Bölüm Başkanı, Fakültelerde Dekan, diğer birimlerde ise Müdür tarafından onaylanmış olarak Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na ilan edilen takvime uygun olarak göndermelidir.”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Akademik Teşvik Ödeneği Takvimi hakkında Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu, şunları bildirdi:

3 Ocak 2022 Akademik teşvik başvuru takviminin üniversite web sayfasından ilanı.

17-24 Ocak 2022 Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonlarına sunulan belgelerin incelenip değerlendirilmesi.

25 Ocak 2022 Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu tarafından teşvik almaya hak kazananların tutanak, değerlendirme raporları ve puan tablolarının Rektörlük Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na gönderilmesi.

28 Ocak 2022 Teşvik almaya hak kazanan öğretim elemanlarının Üniversite web sayfasından ilan edilmesi.

31 Ocak-1 Şubat 2022 İtirazların yapılması. 2 Şubat 2022 İtirazların değerlendirilip sonuçlandırılması. 2 Şubat 2022 Teşvik almaya hak kazanan öğretim elemanlarının isim listesinin Rektörlük Makamına sunulması.

Öğretim elemanları, başvurularını kadrolarının bulunduğu birimdeki Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonuna yapmak zorundadır.

Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonları, teşvik almaya hak kazananlara ilişkin tutanak, değerlendirme raporları ve puan tablolarını Dekanlık/Müdürlük aracılığı ile Rektörlük Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na (Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in sekreteri Revza Çelik’e) teslim edeceklerdir. Ayrıca değerlendirme raporları ve puan tabloları, birim yöneticileri tarafından bilgisayar (MS-Word) ortamında [email protected] adresine gönderilecektir. Akademik Teşvik Ödeneği için başvuran öğretim elemanlarının tüm bilgi ve belgelerini içeren dosyaları Dekanlık/Müdürlük arşivinde en az bir yıl süreyle muhafaza altına alınmalıdır. Başvuruda, akademik faaliyete ilişkin YÖKSİS’ten alınan çıktı ile birlikte akademik faaliyetlere ilişkin belgeler Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonlarına mutlaka sunulmalıdır. Komisyon kararlarına karşı itirazlar, takvimde öngörülen süre içinde Rektörlük Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonu’na şahsen yapılmalıdır (İlgili itiraz dilekçesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in sekreteri Revza Çelik’e teslim edilmelidir). İtirazlara ilişkin sonuçlar takvimde belirtilen süre içinde karara bağlanır. İtiraza ilişkin verilen kararlar kesindir.”

05 Oca 2022 - 14:07 - YaşamYorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.