Ünsal ve Ekibi, 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve Ekibi, 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve Ekibi, 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

AK Parti Genel Merkezi’nde 4 Ocak 2021 Salı günü 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Kırşehir’den AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Gençlik Kolları Başkanı Haydar Bilgin katıldı.

Kırşehir Ekibi’nin de katıldığı 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşma yaptı.

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin son 20 yıldaki 16’ncı genel seçimi olacak 2023 Haziran’ına hazırlanırken üyelerimizle irtibatımızı güçlendirmeye önem vermeliyiz. Her fırsatta altını çizerek tekrarladığım gibi 2023 bizim için hazine değerinde bir dönemdir. Ülkemizdeki muhalefet icraatta tembel vatandaşlarımızla ilişkisinde riyakardır. Onlar sadece seçimden seçime vatandaşımıza gider tiyatro müsameresi havasında oy ister. Sonra da bir daha dönüp arkalarına bakmazlar. Meydanlarda verdikleri sözlerin hiç birini göreve gelince hatırlamazlar. Hatırlatanlar da saldırırlar. Biz ise yılın 365 günü insanımızla iç içeyiz. Böyle olmak mecburiyetindeyiz. Biz siyaseti milletimiz için yapıyor milletimizle birlikte yürütüyoruz” dedi.

Erdoğan, “Siyaset kapısı hacet kapısıdır”
Toplantıda il başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyaset kapısı hacet kapısıdır. Derdi, sıkıntısı talebi ve teklifi olan herkesin ilk çalacağı kapının AK Parti Teşkilatı olmasından daha tabi bir şey yoktur. Elbette her talebi karşılamak mümkün değildir. Derdine çözüm bulunabilecek vatandaşımızın sıkıntısını gidermek zaten boynumuzun borcudur. Bunun mümkün olmadığı durumda ise talep sahibi vatandaşımıza durumu izah ederek onun gönlünü almak, irtibatını sürdürmesini sağlamak da en başta gelen görevimizdir. AK Parti Teşkilatı’nda görev üstlenen hiç kimsenin meseleye bunun dışında bir bakış açısıyla, edayla, üslupla yaklaşması bizim açımızdan kabul edilir bir durum değildir. Biz teşkilatlılarımıza her zaman kibri, büyüklenmeyi, hizipçiliği, nobranlığı sokmamış olmakla övünen bir partiyiz. Genel başkanından mahalle sorumlusuna kadar AK Parti’yi temsil eden hiç kimsenin davamızın bu vasfına zarar vermeye hakkı yoktur. Vaktimiz sınırlı olabilir, kişisel sıkıntılarımız olabilir her ne olursa olsun önceliğimizi vatandaşlarımızın gönlünü kazanmaya vereceğiz. Bunu başaramıyorsak o görev yerlerini boşuna işgal etmeyeceğiz. Bu kapı sadece siyaset kapısı değildir. Bu kapı çok daha büyük bir kültür, medeniyet inanç davasının günümüzdeki temsilcisidir. Yaptığımız hata, yol açtığımız kayıp, sadece sahsımızı değil asırlara sarih bayrak yarışında nöbetçisi olduğumuz davamızı da etkiler” dedi.

2022 senesinin AK Parti’nin kuruluşunun 21’nci yılının, iktidara gelişlerinin 20 yılının olduğunu söyleyen Erdoğan, “Partimizin son 10 yılındaki en önemli hedefinin sembolü olarak 2023’ü belirtmiştik. Bir yıl sonra bugünlerde inşallah 2023’e nasıl ulaştığımızı, 2023 seçimlerini nasıl organize edeceğimizi konuşacağız. Geçtiğimiz hafta MKYK toplantımız açılışımızda ifade etmiştik. Hiç şüphesiz yaşadığımız coğrafyada bin yıldır, her günümüz, her ayımız, her yılımız zorlu bir mücadele ile geçmiştir. Bu süreçte kimi zaman kritik yol ayrımıyla karşı karşıya geldiğimiz de olmuştur. Yaşadığımız şu dönemin kritik önemde olduğuna inanıyorum. Artık bir asrın eşiğine geldiğimiz Cumhuriyetimiz döneminde defalarca karşılaştığımız, defalarca yaşadığımız bir senaryo tekrar üzerimizde denenmek isteniyor.

Hiç uzağa gitmeye gerek yok sadece geçtiğimiz 8- 9 yılda yaşananlara baktığımızda bu gerçeği görebiliriz. AK Parti’nin milletimize en büyük hizmeti demokraside ve kalkınma altyapısında ülkemize sağladığı kazanımlar yanında işte bu oyuna meydan okumuş olmasıdır. Gönül coğrafyamızın dört bir yanındaki vatandaşlarımızın samimi duasına nail olmayı bu mücadeleyi verme cesareti sergilemeye ve başarmaya borçluyuz. Türkiye, tüm mazlumlara ve mağdurlara kendi iradeleri ve gayretleri ile hak ve özgürlüklerine en ileri standartlarda kavuşabileceklerini, kalkınma hamlelerini neticelendirebileceklerini göstermiştir” ifadesini kullandı.

Erdoğan, “Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirecek adımları atıyoruz”

“Üstelik bu kadarla da kalmadık. Şimdi çok daha büyük bir atılımın içine girdik” diyen Erdoğan, “Artık Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirecek adımları atıyoruz. İlk defa 2011 yılında Türkiye hazır, hedef 2023 diyerek ilan ettiğimizden beri yaşanan her hadisenin gerisinde işte bu kavga vardır. Gezi olaylarından 17- 25 Aralık’a, çukur eylemlerinden 15 Temmuz'a kadar her saldırı aynı gaye ile tertip edilmiştir. Bugüne kadar bizi yolumuzdan döndürmeye Muaffak olamadılar. Elbette sıkıntılar yaşadık, bedeler ödedik büyük ve güçlü Türkiye trenini rayında ve rotasında tutmayı başardık. Dünya salgınla başlayan sağlık krizi ve ekonomik krizle sarsılırken Türkiye hedefine özellikle doğru yürüyüşünü hızlandırmıştır. Ekonomi yönetimi önceliğimizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla odaklı büyüme olarak belirledik. İhracatta 2021’i açıkladık. Küsurata girmeyeyim 225 milyar dolar üzerinde tamamlamamız doğru yolda ilerlediğimizin ta kendisidir. Ülkemizin dört bir yanındaki organize sanayi bölgelerinde harıl harıl kapasiteler artırılıyor, fabrikalar büyütülüyor. Gaziantep'te 5 organize sanayi bölgesi var 6.’ıncıyı yapıyorlar. Bu millet çalışıyor, sanayicisi çalışıyor ama ana muhalefet yavruları ile beraber bu çalışmaları görmüyor. Yeni yatırımlar yapılıyor” dedi.

Çiftçilere müjde verdi

Salgın öncesine göre istihdamın 2 milyon kişi artırıldığını bildiren Erdoğan, çiftçilerle bir müjdeyi paylaşarak “Bu vesile ile hazineye ait tarım arazilerini kira ile kullanan çiftçilerimize bir müjde verelim. Hazineye ait tarım arazilerini kullanan çiftçilerimizin bu yerleri ecrimisil bedellerinin yarısına kiralayabilmelerini zaten sağlamıştık böylece ülke çapında 595 milyon metrekare hazine arazimizi 55 bin çiftçimiz tarafından ekilip biçilmeye başlanmıştır. Bu çiftçilerimizin tarımsal desteklerden faydalanabilmelerini temin etmiştik. Şimdi yeni bir kararla 55 bin çiftçilerimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini yüzde 22’den yüzde 9’a indiriyoruz.
Bu uygulamadan yeni hazine arazisi kiralayacak çiftlilerimiz de yararlanabilecektir. Her alanda milletimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz, göstermeyi sürdüreceğiz. Bununla birlikte sıkıntılar yaşamıyor değiliz” dedi.

Salondakilere seslenen Erdoğan, “Göreviz, vatandaşlarımıza daha çok ulaşmanız, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı onlara daha sık anlatmaktır. Ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri bıkmadan usanmadan anlatmayı lütfen sürdürün. Türkiye'nin maruz kaldığı saldırıları ve bunların gerisindeki niyetleri her fırsatta ifade ediyoruz. Muhalefet diye karşımıza çıkartılan yamalı bohçanın kifayetsizliğini ve tutarsızlığını örnekleriyle gösterin. Ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi yapma kararlığımızı ve bu çerçevede uyguladığımız politikaların doğrulunu samimiyetle savunun. Türkiye 2023 hedeflerine ulaştığında milletimizin elde edeceği kazanımları sık sık hatırlatın. 2053 vizyonumuzu ve bunun ilk hedefi olan Yeşil Kalkınma devrimini özelikle gençlerle sürekli paylaşın. Başaracağımıza olan inancımızı halkımıza ne kadar yansıtırsak onlardan alacağımız destek o derece büyük olacaktır. Ülkemiz 2023 kavşağına yaklaştıkça bizim sorumluluğumuz giderek daha çok artıyor” dedi.

Toplantı hakkında AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantı sonrası görüşmemizi kabul eden Sayın Cumhurbaşkanımıza tüm hemşehrilerimizin selamını ilettik. Bizi 2023 hedefimizden asla alıkoyamayacaklar” dedi.

Toplantıs sonunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen İl Başkanı Seher Ünsal, “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızın ardından İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şehrimizin taleplerini ilettik. Değerli Bakanımıza göstermiş olduğu ilgi ve destekleri için Kırşehir adına teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadesine yer verdi.

Değerlendirme yaptılar

151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın ardından AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik ve Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer bir araya gelerek değerlendirme yaptı. Yaptıkları değerlendirme hakkında ise İl Başkanı Ünsal, şunları paylaştı:

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleşen 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızın ardından Milletvekilimiz, Kadın Kolları Başkanımız ve İl Genel Meclis Başkanımızla değerlendirmelerde bulunduk.

İlk gün ki heyecanımız ve inancımızla 2023 hedeflerimiz için durmak yok yola devam.” MEHMET EMİN TURPÇU

06 Oca 2022 - 10:05 - YaşamYorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.