Toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları belli oldu

Kırşehir Valiliği, ilimideki toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahlarını açıkladı.

Kırşehir Valiliği, ilimideki toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahlarını açıkladı.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. ve 22. maddeleri ile bu kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 3. maddesi gereğince Kırşehir’de yapılacak olan açık yer toplantı ve gösteri yürüyüşleri için kullanılacak miting alanları, kanunda ifade edilen şartlara uygun olarak Valilik Makamı tarafından gözden geçirildi.

Söz konusu alanlarla ilgili Kırşehir Valiliği, şu bilgiyi paylaştı:

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. maddesi gereğince tespit ve ilan olunur.

Cacabey Meydanı (Miting Alanı); Toplanma alanı 1; Yenice Mahallesi Sanayi Camii’nin arkasında, eski sanayi bölgesindeki boş arazide belediye tarafından zemin düzenlemesi yapılmış alan.

Toplanma alanı 2; Ahi Stadyumu itfaiye giriş kapısı önünde bulunan alan.

Toplanma alanı 3; Medrese Mahallesi Medrese Taksi Durağı’nın önünde bulunan alan.

Yürüyüş güzergahı 1; Eski Sanayi Kavşağı’ndan hareketle Terme Caddesi’ni takiben miting alanına giriş.

Yürüyüş güzergahı 2; Ahi Stadyumu itfaiye giriş kapısı önünden hareketle Mehmet Ali Altın Bulvarını takiben miting alanına giriş.

Yürüyüş güzergahı 3; Melikgazi Caddesi’ni takiben Cacabey Caddesi’nden miting alanına giriş.

Toplantı alanı; Cacabey Meydanı.

Dağılma alanı; Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı, Aşıkpaşa Bulvarı, Mehmet Ali Altın Bulvarı, Terme Caddesi, Dr. İsmail Yağız Caddesi, Şehit Bekir Korkmaz Caddesi, Cacabey Caddesi ve Melikgazi Caddesi istikametine doğru kullanılan alanlar.

Eski Sanayi Alana (Miting Alanı); Toplanma alanı 1; Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde kesiştiği alan.

Toplanma alanı 2; Atatürk Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarının kesiştiği alan (Şeyh Edebali Kavşağı)

Yürüyüş güzergahı 1; Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde birleştiği yerden, Atatürk Bulvarını takiben,  Şeyh Edebali Kavşağından dönerek Gazi Osman Paşa Bulvarı 330. sokaktan Eski Sanayi Camii arkasında bulunan alana giriş.

Yürüyüş güzergahı 2; Şeyh Edebali Kavşağı’ndan hareketle Gazi Osman Paşa Bulvarı 330. sokaktan Eski Sanayi Camii arkasında bulunan alana giriş.

Toplantı Alanı; Yenice Mahallesi Sanayi Caminin arkasında Eski Sanayi bölgesindeki boş arazide Belediye tarafından zemin düzenlemesi yapılmış alan.

Dağılma Alanı; Mezarlık Müdürlüğü, 330. Sokak istikameti yönüne doğru kullanılan alan.

Medrese Mahallesi Medrese Taksi Durağı’nın önünde bulunan alan (Miting Alanı); Toplanma Alanı; Melikgazi Caddesi üzeri Lale Camii yanı.

Yürüyüş güzergahı; Lale Camii yanından Melikgazi Caddesini takiben miting alanına geçiş.

Toplantı alanı; Medrese Mahallesi Melikgazi Caddesi ile Ahmet Yesevi Bulvarının kesiştiği Medrese Taksi Durağının önünde bulunan alan.

Dağılma alanı; Ahmet Yesevi Bulvarı, İmaret Caddesi ve  Melikgazi Caddesi  istikametine doğru kullanılan alan.

Karakurt Bulvarı, Neşet Ertaş Bulvarı ve Aşık Sait Caddesi arasında kalan boş alan (Miting Alanı); Toplanma alanı; Yağmurlu Bulvarı ve Karakurt Bulvarının kesiştiği yerde bulunan Bekir Kadı Camii önündeki alan.

Yürüyüş güzergahı; Karakurt Bulvarı Güzergahı

Toplantı alanı; Karakurt Bulvarı, Aşık Sait Caddesi ve Neşet Ertaş Bulvarı arasında kalan alan.

Dağılma alanı; Karakurt Bulvarı, Neşet Ertaş Bulvarı,  Aşık Sait Caddesi ve Kadıhanı Caddesi istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.

Keramettin Gök Bulvarı ve Dr. Sadık Ahmet Bulvarının kesiştiği alan (Basın Anıtı-Miting Alanı); Toplanma alanı; Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde kesiştiği alan.

Yürüyüş güzergahı; Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde birleştiği yerden, Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarını takiben Basın Anıtının bulunduğu alana giriş.

Toplantı alanı; Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı ve Dr.Sadık Ahmet Bulvarının kesiştiği yerde bulunan alan.

Dağılma alanı; Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı ve Dr.Sadık Ahmet Bulvarı ve Kılıçlı Köprüsü istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.

Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve Maşaderesi Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunan alan (Miting Alanı); Toplanma alanı; Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde bulunan Öğretmenler parkının bulunduğu alan.

Yürüyüş güzergahı; Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerindeki Öğretmenler Parkı’nın bulunduğu yerden Yavuz Sultan Selim Bulvarını takiben Maşaderesi üzerinde bulunan miting alanına giriş.

Toplantı alanı; Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve Maşaderesi Caddesinin kesiştiği yerde bulunan alan.

Dağılma alanı; Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve Maşaderesi Caddesi istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.

Özbağ Beldesi Örcün Mahallesi’nde bulunan Çiçek Sokak ve Kamiller Sokağın kesiştiği yerde bulunan alan (Miting Alanı); Toplanma alanı; Helvacılar Mahallesinde bulunan Kanal Sokak ve Çiçek Sokağın kesiştiği alan.

Yürüyüş güzergahı; Helvacılar Mahallesi’nde bulunan Kanal Sokak ve Çiçek Sokağın kesiştiği yerden, Helvacılar ve Örcün Mahalleleri’nden geçen Çiçek Sokağı takiben Çiçek Sokak ve Kamiller Sokağın kesiştiği yerde bulunan miting alanına giriş.

Toplantı alanı; Örcün Mahallesinde bulunan Çiçek Sokak ve Kamiller Sokağın kesiştiği yerde bulunan alan.

Dağılma alanı; Çiçek Sokak ve Kamiller Sokak istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.

Afiş ve pankart asilacak yerler; Toplantı alanının bulunduğu yerde müsait olan ağaç ve direkler kullanılarak, toplantı sonrası temizlettirilmek kaydıyla, toplantıya ve trafiğe engel olmayacak şekilde pankart asılıp, afişleme yapılabilir. Yetkililerinden izin alınmak kaydıyla, belediyece yaptırılan ve ilimizin muhtelif kesimlerinde bulunan billboardlar ve panolar kullanılabilir.

11 Oca 2022 - 16:12 - YaşamYorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.