Kırşehir’deki hastanelere farklı branşlarda alım yapılacak

Kırşehir merkez ve ilçelerindeki hastanelere sözleşmeli personel alınacak.

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. Yerleştirme yapılacak illerin arasında Kırşehir ve ilçeleri yer alıyor. Kırşehir’e ve ilçelerine hemşire, ebe, sağlık teknikeri, sosyal çalışmacı, fizyoterapist, odyolog, iş ve uğraşı terapisti alınacak.

663 sayılı KHK’nın 45/a maddesi uyarınca atama yapılacak sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarından (ortaöğretim mezunları için) Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2 hemşire alınacak.
Kırşehir’e 663 sayılı KHK’nın 45/a maddesi uyarınca atama yapılacak sözleşmeli sağlık personeli pozisyonları (ön lisans mezunları için) ve sayıları şöyle:

Kırşehir Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne sağlık teknikeri (ağız diş sağlığı) 1 kişi, Kırşehir Eğitim be Araştırma Hastanesi’ne sağlık teknikeri (anestezi) 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sağlık teknikeri (diyaliz) 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sağlık teknikeri (evde bakım) 1 kişi, Kırşehir Mucur 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım) 1 kişi, Kırşehir Mucur 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım) 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sağlık teknikeri (röntgen)1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sağlık teknikeri (tıbbi sekreter) 1 kişi.

Kırşehir’e 663 sayılı KHK’nın 45/a maddesi uyarınca atama yapılacak sözleşmeli sağlık personeli pozisyonları (lisans mezunları için) ve sayıları şöyle:

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne diyetisyen 1 kişi, Kaman Devlet Hastanesi’ne ebe 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ebe 2 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne fizyoterapist 3 kişi, Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’ne hemşire 1 kişi, Çiçekdağı İlçe Devlet Hastanesi’ne hemşire 1 kişi, Kaman Devlet Hastanesi’ne hemşire 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi hemşire 5 kişi, Mucur Devlet Hastanesi’ne hemşire 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne iş ve uğraşı terapisti (ergoterapist) 1 kişi,  Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne odyolog 1 kişi, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sosyal çalışmacı 1 kişi.

Kırşehir’e de alımı yapılacak sözleşmeli personeller için tercih süreci başladı
Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercihlerin alınma işlemleri başladı. Tercihlerin başlaması hakkında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, “Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/5 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.
Adaylar tercihlerini, 15 - 22 Mart 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 22 Mart 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir” açıklamasını resmi sayfasında paylaştı.

Kamu Personel Seçme Sınavı Kpss-2022/5 Tercih Kılavuzu’nda genel bilgiler, temel ilke ve kurallara şöyle yer verildi:

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır. Adayların, bu kılavuzda lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 6 Eylül 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans), ön lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 25 Ekim 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ön Lisans) ve ortaöğretim düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ortaöğretim) girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2020-KPSS Lisans, ön lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2020-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır. Ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için ise 2020-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları kullanılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir. Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine aittir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

Kılavuzda yer alan tercihlerin yapılması için genel bilgiler şöyle:

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla ilgili lisans, ön lisans veya ortaöğretim alan/programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır. Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

Başvuru genel şartlarına da şöyle yer verildi:

Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yapılacaktır. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır. Durumu ‘Başvuru Genel ve Özel Şartlarına’ uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır. Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarını, ilgili alanda yüksek lisansı/doktorası bulunduğundan tercih etme hakkı olan adayların tercih ekranında ilgili seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. İlgili seçeneği işaretleyen adayların ilgili sözleşmeli pozisyonları tercih etmelerine izin verilecektir. Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine aittir. Bu alanda yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adayların, yerleştirilseler dahi Sağlık Bakanlığı’nca atamaları yapılmayacaktır. BURCU ÖZTÜRK

17 Mar 2022 - 10:35 - Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.