Aşçı ve güvenlik görevlisi alınacak

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu’na aşçı ve koruma güvenlik görevlisi alınacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında Türkiye genelinde 450 destek personeli, 80 koruma ve güvenlik görevlisi, 20 teknisyen olmak üzere toplam 550 sözleşmeli personel alınacak. Alım yapılacak illerin arasında Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu da bulunuyor. Ortaöğretim mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli pozisyonlara göre Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu’na destek personeli olarak 1 aşçı ve 1 koruma güvenlik görevlisi yerleştirmesi yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınma süreci başladı. Tercihler 18-24 Mart tarihleri arasında yapılacak. Tercih işlemleri tercih kılavuzuna göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. Tercih yapacak adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücreti olarak 30,00 TL yatıracaklar. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecek. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Kamu Personel Seçme Sınavı KKPSS-2022/6 Tercih Kılavuzu’nda şu genel açıklamalara yer verildi:

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 25 Ekim 2020-22 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre, Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 450 destek personeli, 80 koruma ve güvenlik görevlisi, 20 teknisyen olmak üzere toplam 550 sözleşmeli personel alınacaktır. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesine müteakip, adaylardan istenilecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinde (http://www.sgk.gov.tr) ilan edilecektir. ÖSYM tarafından yerleştirilenlere, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Tercihler yapılmadan önce, aşağıdaki koşulların dikkatle incelenmesi gerekmektedir. Adayların öncelikle tercih edecekleri pozisyonun karşında yer alan öğrenim koşuluna ve ilaveten bu pozisyon için aranılan diğer özel niteliklerin tümüne sahip olmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda, pozisyonlara ilişkin başvuru genel ve özel şartları bölümü açıklamalarını dikkatlice okuyunuz.

Başvurma genel şartları kılavuzda şöyle belirtildi:

Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerindeki şartları taşımaları gerekmektedir. 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumuna yerleştirilen adaylar hakkında, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri doğrultusunda Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması yaptırılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır. Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır. BURCU ÖZTÜRK

19 Mar 2022 - 15:11 - Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.