Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları bu yarışmayı kaçırmayın!

Kırşehir’de COVİD19 ile savaşan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sizlere yönelik yarışma düzenleniyor.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimiz Kırşehir’de 2 yıldır koronavirüs etkisini sürdürüyor. Koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanları çalışmalarıyla büyük mücadele verdi ve vermeye de devam ediyor. Sağlık-Sen koronavirüsle savaşan sağlık çalışanları ve sosyal hizmet çalışanlarının mücadelesine dikkat çekmek için yarışma düzenliyor.

Görünmez düşman COVID-19 ile savaşan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının destansı mücadelesine dikkat çekmek ve gelecek nesillere aktarabilmek için Sağlık-Sen tarafından Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Senaryo Yarışması yapılacak.

Başvuruları 31 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılacak olan yarışmaya Kırşehir’de kamu ve özel sektörde çalışan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları katılabilecek. Yarışma sonucunda dereceye girenlere ödül verilecek. Kırşehir’de kamu ve özel sektörde çalışan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sizlerde bu yarışmaya katılarak deneyimlerinizi paylaşabilir, ödül kazanabilirsiniz.

Geleneksel Anı Yarışması’nda anı, pandemi süresince çalışma hayatında yaşanan deneyimlerden oluşmalıdır. Konu serbest. Yarışmaya her katılımcı yalnızca bir anı ile katılabilir. Anılar, Word dosyasında, Times News Roman yazı karakterinde, 12 puntoda, 1.5 satır aralığında yazılmış, en az 2, en çok 10 A4 sayfası olacak şekilde yazılacak. Bu şartlara uymayan anılar değerlendirmeye alınmayacak. Word dosyası içerisine ayrıca katılımcının ad-soyad, adres ve iletişim bilgileri ile kısa özgeçmiş eklenecek. Anılar Word dosyanın her sayfasının sağ üst köşesine katılımcı rumuzu gelecek şekilde yazılacak.

Geleneksel Fotoğraf Yarışması’nda Fotoğraflar, pandemi süresince çalışma hayatında yaşanan deneyimlerden oluşacak. Konu serbesttir. Katılımcılar, yarışmaya en fazla 5 farklı fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya gönderilecek eserler [email protected] e-mail adresimize gönderilecektir. Dosyanın e-mail yoluyla alındığına dair geri bildirimde bulunulacak. Geri bildirim almayan katılımcılar 4441995/1126 telefonla irtibata geçerek teyit alınacak. Fotoğraflar JPEG formatında en az 2400x3500 piksel ve 72 dpi olmalıdır. Fotoğrafları isimlendirirken rumuzunuz fotoğraf sıra no varsa fotoğraf ismi şeklinde olacak. Fotoğraflar gönderilirken aynı zamanda katılımcının isim-soyisim, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgilerinin yer aldığı metin dosyası eklenecek. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olacak. Fotoğraflar üzerinde her hangi bir oynama ve ekstra düzenleme işlemi yapılmamış olmalıdır. Her hangi bir işlem yapıldığı fark edilen fotoğraflar oylamada geçersiz sayılacak.

Geleneksel Kısa Film Senaryo Yarışması’nda senaryo, pandemi süresince çalışma hayatında yaşanan deneyimlerden oluşacak. Konu serbest. Yarışmaya her katılımcı yalnızca bir senaryo ile katılabilir. Senaryo, Word dosyasında, Times News Roman yazı karakterinde, 12 puntoda, 1.5 satır aralığında yazılmış, en az 2, en çok 10 A4 sayfası olacak şekilde yazılacak. Bu şartlara uymayan senaryolar değerlendirmeye alınmayacaktır. Word dosyası içerisine ayrıca katılımcının ad-soyad, adres ve iletişim bilgileri ile kısa özgeçmiş eklenmelidir. Senaryolar Word dosyanın her sayfasının sağ üst köşesine katılımcı rumuzu gelecek şekilde yazılmalıdır. Katılımcılar senaryolarını; [email protected] adresine dijital ortamda gönderecek olup posta yoluyla katılım alınmayacaktır. Dosyanın e-mail yoluyla alındığına dair geri bildirimde bulunulacak. Geri bildirim almayan katılımcılar 4441995/1126 telefonla irtibata geçerek teyit almalıdır.

Geleneksel Anı, Fotoğraf, Kısa Film Senaryo Yarışması’nda yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları ile Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacak. Sağlık-Sen, gönderilen bütün eserleri saklayacak. Eserler sahiplerine iade edilmeyecek. Yarışmaya gönderilen eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar, yarışmacıya ait. Yarışmaya gönderilen eserlerin her türlü telif hakkı Sağlık-Sen’e ait. Katılımcı, eserini göndermekle ve başvuru yapmakla bu hususu kabul etmiş sayılacak. Sağlık-Sen eser sahibine bildirimde bulunmaksızın söz konusu yarışma çerçevesinde sunulmuş olan eserleri ticari amaçlar dışında (kitaplarda, kitapçıklarda, kataloglarda, takvimlerde, internet sitelerinde, sergilerde, vs.) herhangi bir amaç için kullanma hakkına sahip. Daha önce ödül almış ve/veya ticari amaçla kullanılmış eserler yarışmaya katılamayacak. Bu şekilde bir durumun tespit edilmesi halinde yarışma derecesinin iptal edileceği katılımcı tarafından kabul edilmiş olur. Dereceye giren eserler, seçici kurulun değerlendirmesinden sonra Sağlık-Sen’in web sitenden duyurulacak. Dereceye giren eserlerin sahiplerine, ödül töreninden önce telefon veya e-posta yolu ile bilgi verilecek. Dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, Genel Merkez tarafından düzenlenecek olan ödül töreniyle takdim edilecek olup, ödül töreni tarihi ve yeri daha sonra ilan edilecek. Yarışma yönergesinde belirlenmeyen diğer hususlarda ve katılımın belirli bir sayıya ulaşmaması halinde, gönderilen eserler hakkında değerlendirme yapıp yapmama hususundaki karar yetkisi münhasıran Sağlık-Sen’e ait. Yarışmayı düzenleyen Sağlık-Sen yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.  Katılımcılar tüm yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır.

Yarışmalarda 1. olana 10 bin TL, 2. olana 8 bin TL, 3. olana 6 bin TL, jüri özel ödülü 5 bin TL verilecek. MEHMET EMİN TUPRÇU

25 Mar 2022 - 14:45 - Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.