Ata, “Sorun kimde?”

Kırşehir Belediyespor-Nazilli Belediyespor maçını sahadan takip eden Spor Yorumcusu Yasin Ata, açıklamalarda bulunarak “Sorun kimde?” dedi.

SAHA: Ahi- Kırşehir

HAKEMLER: İlker Yasin Savcı**, Ali Uğurtan Demirtaş**, Emrah Akkaya** ( İstanbul Böl.)

4.HAKEM: Sezer Yalçın (İstanbul Böl.)

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR: Bekir Demircan***, Oğuz Özden***, Tugay Adamcil**, Fatih Çiplak** ,Nuh Aşkın***, Hakan Erçelik***, Oktay Balcı** (Dk.88: Emre Demir**) Sırat Yeşilördek**, Savaş Yorulmaz**, Ozan Karabacak**, Mert Ilıman** (Dk.80: Sinan Özkara**)

YEDEKLER: Ömer Kavurkacı, Şenol Sürüm, Mehmet Halil Daniş, Hasan Kaşıkara

TEKNİK DİREKTÖR: Sinan Özdoğan

NAZİLLİ BELEDİYESPOR: Zekeriya Topayan***, Hasan Yurtseven***, Ebu Sıddık Çelik***, Cemal Şener*** (Dk.77: Mehmet Ersavaş**), Koray Baykara**, Mert Er Estik**, Onur Demir**, Aytaç Deniz** (Dk.80: Fatih Üge**), Selçuk Hakalmaz***, Mert Çapar*** (Dk.89: Hasan Demir**), Ahmet Gökbayrak**

YEDEKLER: Alper Yusuf Günaydın, Ömer Uzun, Furkan Apaydın, Cenk Alptekin, Diyar Kaba

TEKNİK DİREKTÖR: Taner Öcal

SARI KARTLAR: Dk.13: Hakan Erçelik, Dk.19: Savaş Yorulmaz, Dk.30: Fatih Çiplak, Dk.71: Sırat Yeşilördek (Kırşehir Belediyespor) /Dk.90+3: Koray Baykara (Nazilli Belediyespor)

GOLLLER: Dk.1: Ozan Karabacak (Kırşehir Belediyespor) / Dk.57: Cemal Şener (Nazilli Belediyespor)

Kırşehir Belediyespor-Nazilli Belediyespor maçını sahadan takip eden Spor Yorumcusu Yasin Ata, açıklamalarda bulunarak “Sorun kimde?” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu 2.lig Beyaz Grup’ta yer alan temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, 03 Nisan Pazar günü Nazilli Belediyespor ile karşılaştı. Maç 1-1 berabere bitti.

Maçı sahadan takip eden Spor Yorumcusu Yasin Ata, maçın önemli dakikalarını paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

TFF 2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden Kırşehir Belediyespor’un, ligin 33.haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Aydın temsilcisi Nazilli Belediyespor’u ağırladığını bildiren Spor Yorumcusu Yasin Ata, maçın önemli dakikalarını şöyle paylaştı:

“Kırşehir Belediyespor’da bir gün önce 7-8 futbolcunun isyan çıkarması sonucu teknik direktör Hakan Hayati Karaca’nın istifasıyla takımın başında kaleci antrenörü Sinan Özdoğan sahaya çıktı. Kırşehir Beledşyespor’da sakat olan Osman Bodur ve isyan ederek bayrak açan bazı futbolcular kadroda yer almadı.

Zorlu maçın daha 1’inci dakikasında Ozan Karabacak’ın attığı golle 1-0 öne geçen Kırşehir Belediyespor, konuk takım Nazilli Belediyespor’un 57’inci dakikada Cemal Şener’in attığı gole engel olamayınca maç 1-1 beraberlik ile sona erdi. Bu sonuçla Kırşehir Belediyespor puanını 37’ye çıkararak ligde 11’inci sırada kaldı.

Maça konuk takım Nazilli Belediyespor başladı.

Gooolll Dk. 1: Kırşehir Belediyespor savunmadan uzun topla çıktı. Savunmadan atılan uzun top Nazilli defansından sekerek Ozan Karabacak’ın önüne düştü. Ozan, topla hızla ceza sahasına inerek kaleci Zekeriya ile karşı karşıya kaldı. Ozan, plase bir vuruşla topu ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.

Dk.11: Kırşehir Belediyespor köşe atışı kazandı. Köşe atışını Tugay Adamcil kullandı. Tugay’ın ortasında savunmadan seken top karambol oluştu. Kırşehir Belediyespor ileri uç oyuncuları karambolde arda arda vuruşlarında top yandan dışarı çıktı. Kırşehir Belediyesporlu oyuncular penaltı iddiası ile pozisyon sonunda hakeme itiraz ettiler.

Dk.20: Kırşehir Belediyespor atağın orta sahadan atılan derinlemesine pasla Mert Ilıman bir anda kaleci Zekeriya ile karşı karşıya kaldı. Mert, kaleciden sıyırılıp topu kontrol edemeyip sıfıra kadar indi. Mert, gerilerden gelen Savaş Yorulmaz’ı gördü. Savaş, elverişli pozisyonda topa vuramayınca Nazilli savunması araya giderek kalesindeki tehlikeyi uzaklaştırdı.

Dk.38: Konuk takım soldan Mert Çapar ile geldi. Mert, soldan inip pasını ceza sahasındaki Cemal Şener’e çıkardı. Cemal’ın rövanşıta vuruşunda kaleci Bekir Demircan topa sahip oldu.

Dk.44: Konuk Nazilli Belediyespor orta alandan etkili geldi. Cemal Şener’in pasıyla Ebu Sıddık Çelik, orta sahadan topla ilerleyip ceza yayına kadar indi. Cece sahası çizgisi üzerinden Ebu Sıddık’ın sert şutu yandan direği yalayarak auta çıktı.

Dk.53: Kırşehir Belediyespor soldan Fatih Çiplak ile geldi. Fatih, soldan inip pasını Ozan Karabacak’a çıkardı. Ozan, ceza sahasına koşu yapan Oktay Balcı’yı gördü. Oktay’ın sert şutu kaleci Bekir Demircan da kaldı.

Gol Dk.57: Konuk takım Nazilli Belediyespor soldan Mert Çapar ile atağa çıktı. Mert, soldan inip pasını Cemal Şener’e çıkardı. Cemal, plase bir vuruşla topu kaleci Bekir Demircan’ın yanından ağlara göndererek skoru eşitledi.

Dk.60: Kırşehir Belediyespor orta alanından Savaş Yorulmaz’ın derinlemesine pasına Ozan Karabacak koşu yaptı. Ozan, savunmadan sıyırılıp bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ozan’ın sert şutunu kaleci Zekeriya Topyapan kontrol ederek tehlikeyi önledi.

Dk.63: Kırşehir Belediyespor köşe atışı kazandı. Köşe atışını Tuğay Adamcil kullandı. Tuğay’ın ön direğe ortasına savunmadan ileri çıkan Sırat Yeşilördek’in ön direkte kafa şutu kaleci Zekeriya da kaldı.

Dk.75: Kırşehir Belediyespor sağdan Tuğay Adamcil ile atağa çıktı. Tuğay, sağdan inip ceza alanına koşu yapan Oktay Balcı’yı gördü. Oktay’ın sağ çaprazdan sert şutu üstten auta çıktı.

Dk.88: Kırşehir Belediyespor atağında Sinan Özkara kafayla topu Tuğay Adamcil’e indirdi. Tuğay, sağdan inip pasını Sırat Yeşilördek’e çıkardı. Sırat’ın ceza alanına gönderdiği topla buluşan Ozan Karabacak’ın sert şutu direğe çarparak yandan auta çıktı.”

Ata, “Futbolcuya dayalı düzen mi! Kırşehir’e özgü kurumsallık mı!”

1-1 berabere biten Kırşehir Belediyespor, Nazilli Belediyespor maçı sonrasında da Spor Yorumcusu Yasin Ata, değerlendirmelerede bulundu. Ata, maç ve Teknik Direktör Hakan Karaca’nın istifası hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

Kırşehir Belediyespor’da haftalardır alınan beraberlik serisine Nazilli Belediyespor maçıyla devam etti. Kırşehir Belediyespor da 6-7 futbolcunun maçtan bir gün önce baş kaldırması sonucu Kırşehirli Teknik Direktör Hakan Hayati Karaca istifa etmek zorunda kalmıştı. Futbolcuların hoca bahanesi Nazilli maçında tutmadı ve maç yine 1-1 berabere bitti.

 Şimdi sorun kimde, bazı futbolcular hariç ama çoğunluğu yetenek sorunu olan ve alt düzeyde oyuncu kalitesinden mi? Yoksa sahadan mı? Yöneticilerde mi? Taraftarda mı? Basından mı!

Sahi futbolcular bu hafta kimi istemeyecek...

Futbolcuya dayalı düzen mi!

Kırşehir’e özgü kurumsallık mı!

Yazımı hepiniz bildiği bir hikaye olan ‘Sarı Öküz’ kıssadan hissesi ile devam ediyorum.

Dün Hakan Hayati Karaca verildi.

Yarın kim verilecek..?

Kıssadan hisse!

Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.

“Suç hep o sarı öküz’de…”

Öküzlerin lideri boz öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:

“Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz’de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım.’

Boz öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, sarı öküz’ü vermişler aslanlara. Bir tek benekli öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

“Aferin sizi kutlarız”

Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez uzun kuyruku istemişler:

“Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin uzun kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim.”

Boz öküz ve heyeti, uzun kuyruku teslim etmiş, yine benekli öküz karşı çıkmış. Uzun kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

“Nerede kaybettik biz bu savaşı”

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, “Verin bize şunu, yoksa karışmayız” demeye başlamışlar.

Birer birer aslanların pençesinde can verirken, boz öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, “Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük” diye sormuş.

Boz öküz, benekli öküzün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli “Biz” demiş, “Sarı Öküz”ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.”

04 Nis 2022 - 16:14 - Spor --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.