Belediye, TOKİ’den konut satacak

Kırşehir Belediyesi, mülkiyeti kendilerine ait olan 4 adet konutun satışını yapacak.

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir’de 4 mahallede 118 arsanın satılacağını açıklayan Kırşehir Belediyesi şimdi de 4 konut satışı yapacağını açıkladı.

Kayabaşı Mahallesi Bağbaşı Kentsel Dönüşüm alanında Kırşehir Belediyesi’ne ait olan 4 konutun satışı yapılacak. Satış açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek. Satışın ihalesi 13 Mayıs 2022 Cuma günü saat 14.00’te Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katındaki Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda toplanacak olan Belediye Encümeni huzurunda yapılacak.

Kırşehir Belediye Başkanlığı, resmi sitesinde yayınladığı konut satışı ihale ilanında şu bilgilere yer verdi:

Kırşehir İli Merkez Kayabaşı Mahallesi Bağbaşı Kentsel Dönüşüm alanındaki Mülkiyetleri Kırşehir Belediyesi’ne ait TOKİ konutlarından 1. Etap (İlk Yapılan Etap) 3. Bölge konutlarından 4827 ada 1 nolu parsel üzerinde bulunan 4 adet konutun satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile satışı yapılacaktır. İhale 13 Mayıs 2022 Cuma günü saat 14.00’da Yenice Mahallesi Terme Caddesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Zemin katındaki Belediye Meclis Toplantı Salonunda toplanacak olan Belediye Encümeni (İhale Komisyonu) huzurunda yapılacaktır. Her bir konut muhammen bedelin yüzde 3’ü geçici teminat olarak alınacaktır. İhaleye iştirak edecek gerçek ve tüzel kişi veya kişilerin temin edeceği belgeler; Hangi konuta ya da konutların ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi (tüzel kişilerden istenmez), nüfusa kayıtlı bulunduğu nüfus müdürlüğünden yerleşim yeri adres belgesi (tüzel kişilerden istenmez). İhaleye tüzel kişi adına katılacak olanlar mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi veya esnaf odasından bulunduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge, şirket ana sözleşmesi, yetki belgesi ve imza sirküleri. Geçici teminat makbuzu. Vekâleten ihaleye katılacaklar için noterden düzenlenmiş vekâlet örneği, isteklilerin ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortaklık beyannamesi, Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden borcu yoktur belgesi. Teminat olarak kabul edilecek değerler; tedavüldeki Türk parası, banka teminat mektubu, devlet tahvilleri ve hazine kefaletine ait tahviller. Bütün bu belgeler dosya şeklinde 13 Mayıs 2022 Cuma günü en geç saat 12.00’a kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne teslim edilecektir. İhale Komisyonu İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Satışa sunulan konutların etap numaraları, konut tipleri, blok numaraları, kat ve bağımsız bölüm numaraları ile muhammen bedellerini gösteren liste ve ihale şartnamesi hakkında geniş bilgi Kırşehir Belediyesi WEB sitesinde, ilan panolarında ve mesai saatleri içerisinde Kuşdilli Mahallesi Prof. Dr. M. Ali Altın Bul. No:1’deki Belediye Hizmet Binasının 1. katında bulunan Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nde görülebilecektir. BURCU ÖZTÜRK

 

15 Nis 2022 - 12:52 - Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Umut Haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Umut Haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Umut Haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Umut Haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.